הוסרה חסינות בלומנטל- יוגש נגדה כתב אישום

, ט"ו בחשון תשס"ד

ועדת הכנסת הסירה בבוקר, ברוב של 17 מול שני מתנגדים את חסינותה של חברת הכנסת נעמי בלומנטל מהליכוד. פרקליטות מחוז תל אביב תגיש בימים הקרובים כתב אישום נגד חברת הכנסת באשמת מתן וקבלת שוחד, הפרת אמונים, הדחה בחקירה ושיבוש מהלכי חקירה ומשפט. זאת, בעקבות חקירתה בפרשת סיטי טאוור בה, על פי החשד, מימנה לינה של חברי מרכז ליכוד בתמורה
לתמיכה בה בפריימריס שנערכו בתנועה לפני הבחירות לכנסת הנוכחית.

חברת הכנסת בלומנטל הודיעה בשבוע שעבר ליו"ר הועדה, ח"כ רוני בר און, שהיא מוותרת על החסינות. אי לכך, הדיון היה פורמלי בלבד.

בלומנטל ציינה כי היא מוכנה להסרת חסינותה כדי להוכיח בבית המשפט את חפותה. לדברי פרקליטה עו"ד אורי וגמן, אין ממש בכתב אישום זה וההסכמה להסרת חסינות מצד חברת הכנסת, אין בה כדי להסכים עם הטענות שהעלה היועץ המשפטי לממשלה".

נהגה לשעבר של בלומנטל, אבי אונסקי, חתם על עסקת "עד מדינה" עם הפרקליטות. אנסקי העיד, כי בלומנטל פנתה אליו ואל "קבלן הקולות" מיכאל אלנקווה וביקשה מהם לומר בחקירה, כי הכספים שהעבירה לקבלן הקולות הם הלוואה אישית. בלומנטל שמרה על זכות השתיקה בחקירתה והסכימה רק לומר שהיא מכחישה את החשדות.

בשל השמירה על זכות השתיקה, הודיע היועץ המשפטי לממשלה שהוא לא יערוך לחברת הכנסת שימוע כמקובל בקרב עובדי ציבור. כתב האישום יוגש לבית משפט השלום בתל אביב.

בלומנטל לא התפטרה מהכנסת ונראה כי לא תעשה כן עד לסיום ההליך המשפטי. היא זכאית לכל ההטבות והזכויות של חברי הכנסת. הסרת החסינות נועדה לאפשר העמדתה לדין בלבד. אם היא תורשע, תיאלץ להתפטר. הבאה בתור ברשימת הליכוד לכנסת היא פנינה רוזנבלום.

(א"ב)