יומיים אחרי הטקס הנוצץ בז'נבה, יותר ויותר גורמים ערביים רשמיים מכריזים בפומבי כי לא יהיה ויתור על "זכות" השיבה.

"השר לענייני חוץ, ד"ר נביל שעת', הכריז כי הערבים לעולם לא יוותרו על זכות השיבה לבתיהם, והמו"מ יתנהל אך ורק על פרוצדורת השיבה".

דבריו צוטטו אתמול בביטאון הרשות הפלשתינית "אלחיאת אלג'דידה". גם יו"ר המועצה המחוקקת, רפיק אלנתשה, אמר במברק ששלח לכינוס בשכם נגד הוויתור על "זכות" השיבה, כי הבעיה הערבית החלה עם הפליטים ולא תיפתר אלא עם שיבת הפליטים לבתיהם.

לדבריו, "הבעיה הפלשתינית לא תיפתר אלא עם שיבת הפליטים. אנו נשיג את זכויותינו באמצעות שלום, ואם לא אזי המאבק [יהא] דרכנו כדי להגיע לידי מימוש זכות השיבה לבתים, שמהם גורשו בני עמנו, ולא לאדמות הרשות הלאומית".

"המופתי של ירושלים ו'האדמות הפלשתיניות', שיח' עכרמה צברי, שלח באמצעות מברק 'פסק הלכה', שבו הדגיש, כי קבלת פיצויים על האדמה הפלשתינית שקולה למכירתה והדבר אסור בתכלית האיסור מבחינה הלכתית. בפסק נאמר: "על המקבל פיצויים על נכסיו חל פסק ההלכה, שהוציאו חכמי הדת של פלשתין עוד בשנות השלושים של המאה הקודמת. פסק זה מטיל איסור חמור על קבלת פיצויים, משום שהאדמה הפלשתינית אינה סחורה המוצעת למכירה ולרכישה אלא הקדש אסלאמי מבורך ומקודש"… הוא הדגיש, כי השיבה הנה זכות מקודשת ואין חלה עליה התיישנות".

את דבריהם מסרה סוכנות "מבט לתקשורת פלשתינית".

(פ.ק.)
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו