בעת נאומו של ראש הממשלה שרון במעלה אדומים אמש קטעו אלי יוסף, יו"ר מטה הפעולה למען יהונתן פולארד, ואסיר ציון הרב יוסף מנדלביץ' את דבריו בהבעת מחאה קולנית ובהשמעת קריאות לעברו: "שרון, אל תחזור בלי פולארד".

ראש הממשלה הגיע לקאנטרי קלאב במעלה אדומים כדי לחגוג עם התושבים את חגיגות המימונה, וזאת בטרם צאתו לארה"ב.

כאמור, השניים שיסעו את נאומו, והוא נאלץ להפסיקו, עד שהמשטרה הוציאה את השניים. לדברי הדובר, עם הוצאתם של השניים מהאולם בידי השוטרים ניגש אליהם אדם בלבוש אזרחי וקרע לרב מנדלביץ' את תעודת האסיר ציון שלו.

השניים נלקחו לתחנת המשטרה לחקירה ולאחר כשעתיים שוחררו. המפגינים שנותרו מחוץ לאולם שבו נאם שרון ליוו את השניים אל תחנת המשטרה והפגינו מולה עד שהשניים שוחררו.

אל הקהל שהמתין מחוץ לתחנה אמר הרב מנדלביץ בצאתו כי בעוד הוא יוצא מתחנת המשטרה והוא חופשי בארצו הרי שפולארד עדיין כלוא בארה"ב.

כתבתנו מוסיפה כי במוצאי שבת, במסגרת הוועידה הכ"א של תנועת בני עקיבא בישראל אושררה רשימת חברי המליאה החדשה של התנועה, ואחד מחברי המליאה החדשים שנבחרו הוא יהונתן פולארד. אמנם על פי הנוהג חבר מליאה שמפסיד שלושה כינוסים של המליאה מאבד את כיסאו אך נקבע שבמקרה של פולארד התנועה תהייה סלחנית. "עם זאת", אמרו חלק מהצירים, "אנו מקווים שפולארד לא ייאלץ להפסיד אף כינוס אחד".

כזכור, היום, יום שלישי, בשעה 17.00 יקיים מטה הפעולה למען שחרור פולארד הפגנה מול השגרירות האמריקאית בת"א בקריאה לשחרורו המיידי. (ר)
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו