מקוורת ערביים מדווחים כי בתקיפת חיל האוויר בעזה נהרג עדנאן אל-רול, מראשי הנהגת החמאס. לפי הדיווחים, מסוק חיל האוויר שיגר 2 טילים לעבר רכבו. גם עימאד עבאס שהיה איתו נהרג במקום.

המחבל אל-ע'ול היה אחראי בין השאר לייצור המרגמות והקסאמים בחמאס. מצה"ל נמסר כי הוא הכין את מטעני החבלה ששימשו לביצוע הפיגוע בבית ליד ב-95' ובתל אביב ב-96'.

עמאד עבאס שנהרג יחד עימו, היה מעורב ביוני 92' ברצח משה בנו ועמי זלצמן ז"ל, בעלי בית האריזה בקרני. עבאס קידם את הפיתוח והייצור של אמצעי הלחימה והמערך הרקטי.
צה"ל מדגיש כי הוא אף לקח חלק פעיל בתכנון והוצאה של פיגועים הכוללים מטענים וירי לעבר כוחות צה"ל.

יש לציין כי צה"ל ניסה בעבר לחסל את אל-ע'ול. הנסיון האחרון התרחש ב-01' כאשר מסוק של צה"ל ירה מספר טילים לעבר שיירת מכוניות בה נסעו עדנאן אל רול ומוחמד דף. בפעולה זו חוסל בנו של אל רול אך איש מבין שני המחבלים הבכירים לא נפגע. ברש"פ כבר נשמעים גינויים נגד הפעולה.

סופו של מהנדס הקסאם ומיטעני הנפץ ברצועה
שלוש שנים רודפת מערכת הביטחון אחרי עדנאן אל-רול, אולי בכיר החמאס היחיד שגרם לכל-כך הרבה "כאב ראש" לישראל. עדנאן מחמוד גאבר אל-רול, בן 46, תושב עזה, השתייך לאירגון הטרור החמאס משנת 1992. במסגרת פעילותו בארגון, עבר אימונים בסוריה ובלבנון, במהלכם התמחה בחבלה ובהכנת מטענים.

אל רול חזר לרצועת עזה בשנת 1994, ובהנחייתו של עז אדין שיח חליל היה מעורב בהחדרת מבוקשים ואמצעי לחימה ממצרים, לשם ביסוס התשתית הצבאית של החמאס ברצועה.
כתבנו חגי הוברמן אל רול ששימש כראש מנגנון ייצור ופיתוח אמצעי הלחימה של החמאס ברצועת עזה. בתפקידו זה היה מהאחראים על פיתוח וייצור רקטות ה"קסאם 1" ו"קסאם 2". אל רול לא נח על זרי הדפנה, וכל העת שקד על שיפור ושינוי חומר הנפץ, במטרה להגדיל את טווח רקטת הקסאם ולשפר את יכולת פגיעתה. כמו כן שקד על פיתוח אמצעי לחימה ייחודי וחדש כגון רקטות נ"ט ונ"מ. בנוסף היה אחראי על הכנת חומרי נפץ, ייצור מרגמות ופצצות מרגמה ועוד, והיה מעורב בפעילות רבה של הברחות אמצעי לחימה ממצרים.

את הידע שצבר היה אל-רול מקפיד להעביר לחניכיו בחמאס. הללו עברו אצלו השתלמויות בנושאים כמו הכנת אמצעי לחימה והטיפול בהם. הוא גם היה מבצע העברות של אמצעי לחימה מצפון הרצועה לדרומה ולהפך, תוך שיפור הידע העומד לרשות מחבלי החמאס בדרום הרצועה בכל הנוגע לאמצעי לחימה, בכלל זה גם ידע על רקטות הקסאם.

כתבנו חגי הוברמן מוסיף כי עדנאן אל-רול נודע גם כמי שעסק באכוונת מחבלי חמאס בביצוע פיגועים כנגד כוחות צה"ל ברצועה. כישוריו להכנת מטעני חבלה נוצלו על מנת לבצע פיגועים קשים כנגד מטרות ישראליות בהם נהרגו עשרות ישראלים ונפצעו מאות. כך, מיוחסים לו הכנת מטעני החבלה ששימשו לביצוע הפיגוע בבית ליד בינואר 1995, הכנת המטען ששימש לביצוע הפיגוע ברחוב
דיזינגוף בתל אביב במרץ 1996 ועוד.

באפריל 1996 נעצר אל רול לראשונה על ידי מנגנוני הביטחון הפלשתינים. במאי 2000, לאחר שברח מספר פעמים מהכלא ונכלא בשנית, שוחרר מהכלא הפלשתיני ואף גוייס למודיעין המסכל הפלשתיני.
על רקע גיוסיו למודיעין המסכל הפלשתיני, נהנה אל עול מחסינות מלאה של מנגנון הביטחון הפלשתיני ואף פעל בתיאום עם בכיריו.

עמאד עבאס שנהרג יחד עם עדנאן, שימש כיד ימינו והיה מעורב ביוני 1992 ברצח משה בנו ועמי זלצמן ז"ל, בעלי בית האריזה בקרני.