ההצגה העצובה בעיר

פלא איך מעט יהדות שחודרת לא עלינו לספרי הלימוד, מסוכנת בעיניהם בהרבה מנחש ערום, תרתי משמע, שחודר בדלת הראשית, לכל בית בישראל.

תגיות: איתמר סג"ל
איתמר סג"ל , י"א בטבת תשע"ט

פשוט מדהים לראות את אותם אנשים שמזמרים כלהקת עורבים על כל הופעה נפרדת לא עלינו, פותחים מהדורת חדשות על כל חשש הדרת נשים, הופכים לגמרי את עורם ברגע שמדובר בחסימה מינימאלית של בית הבושת הגדול ביותר בהיסטוריה, הגדול ביותר, הזול ביותר והזמין ביותר.

פשוט פלא איך מעט יהדות שחודרת לא עלינו לספרי הלימוד, מסוכנת בעיניהם בהרבה מנחש ערום, תרתי משמע, שחודר בדלת הראשית, לכל בית בישראל. הדבר תמוה כפליים כאשר מדובר בשמאל הישראלי, שדוגל בהתערבות מוגברת של המדינה כמעט בכל תחום.

מדינת ישראל אוסרת, ובצדק, על עיסוק בזנות, אך מסרבת למנוע מגברים לזנות, בלחיצת כפתור ובהחלקת אצבע, עם אלפי נשים, פעם אחר פעם. מדינת ישראל אינה מאפשרת לך לסגור מרפסת בבית ללא ערמת פקידים בדרך ועמלה שמנה, אבל מאפשרת לכל הזוהמה להיכנס לכל בית דרך הדלת הראשית, ובחינם.

החוק מדבר על חובת הצעה ושאלה של ספקים אודות אפשרות חסימה, אבל מדובר בקרב אבוד מראש. כלל גדול הוא - בכל תאוה, סיפוק או תשוקה אסורה, השאלה היא שאלת המרחק.

קרי, ככל שהמרחק בין האדם לבין מושא תאוותו רחוק, ככל שעליו לעבור יותר שלבים בדרך, כך גובר הסיכוי שיעמוד לו כוחו לעצור בעד עצמו. לא נגמלים מעישון על ידי העברת חפיסת הסיגריות ממרכז השולחן לוויטרינה, זה חסר סיכוי, כי אין חבוש מוציא עצמו מבית האסורים. כדי לתת סיכוי הוגן בקרב, צריך לכל הפחות להוציא את האוייב מהמגרש הביתי, ולהעלות כמה שניתן את תג המחיר.

החוק צנוע, אומרים יוזמי החוק, הוא בא רק להגן על ילדים. אין מה לדאוג, איש לא יחסום את המבוגרים, חלילה. ואני בחיי, טרם הבנתי מדוע לילדים אסור, ולמבוגרים מותר. האם גם אלימות למבוגרים מותר, ולילדים אסור? אולי גם קוקאין, למבוגרים מותר, ולילדים יהיה אסור? ומה עם הימורים? האם המשפחות הנהרסות אינן זקוקות להגנה? ובכלל, אם הגנת הילדים על ראש שמחתנו, גם הורים בריאים, משפחה יציבה ואהבת אמת בין שני בני הזוג, גם היא הגנה ראויה עבור הילדים. למדינה מותר למנוע תכנים פוגעניים, גם ממבוגרים, כפי שהיא מונעת תכני טרור והסתה.

לצערנו, הנוסח הנוכחי של החוק הוא ציפור מקוצצת כנפיים, יונה צחורה וקטנה שלא מצאה מנוח לכף רגלה, מול ים כחול של זוהמה ואפלה.

החוק הזה הוא הרבה פחות מפלסטר. הפורנוגרפיה לא תעלם רק כי נחוקק נגדה חוק. אהבת היצר גדולה בהרבה מאימת המחוקק. לצד המקלון הקטן הזה, חייב להיות גזר עסיסי. שירותי הסינון של החברות השונות אינם זולים, בשל כוח האדם הרב הנדרש לתחזוקת המערכת ולפיתוחה.

אם המדינה תעניק זרז כלכלי שיגרום למשפחות להמיר את ספק האינטרנט בביתם לספק נקי, ללא ספק הרבה יותר ילדים ומבוגרים יצאו מהביוב הזה. חברות האינטרנט אינן ששות ליזום חסימות או הצעות לחסימות, שיקטינו את תעבורת הרשת וממילא יקטינו את רווחיהן. עולם התוכן האפל באינטרנט מגלגל סכומי כסף אדירים בכל שנה, שאחוזים מהם נגבים על ידי חברות האינטרנט וחברות האשראי. לכן, נדרש כאן גזר שמן עבור החברות שיעודדו חסימה באופן אקטיבי אמיתי, מתוך רצון ומוטיבציה, ולא כאנוסים היוצאים ידי חובת החוק בלבד.

ובכל זאת, חברת הכנסת שולי מועלם, סחטיין.