נבחרתם, מה עכשיו?

הרשימה המאוחדת שתקום, היא ביתם של כל מי שחשובה לו ארץ ישראל, אבל באמת

תגיות: איתמר סג"ל
איתמר סג"ל , א' באדר תשע"ט

יש יו"ר לבית היהודי, יש רשימה, יוצאים לדרך. שלב ראשון – איחוד. מי בראש? אם תשאלו אותי – המנוסה והמוכשר שבחבורה – איש המעשה והחזון -  בצלאל סמוטריץ'. אבל וואלה, תשברו אתם את הראש, רק אם אפשר בזריזות.

מכאן – מחזירים את הנידחים, את הנוטשים ואת הננטשים, את כולם.

כי הרשימה המאוחדת שתקום, היא ביתם של כל מי שחשובה לו ארץ ישראל, אבל באמת.  

המציאות מוכיחה איך לאורך זמן, כל אלו שאמרו, אין לי תורה, אלא ארץ ישראל בלבד, אפילו ארץ ישראל אין לו. כל מי שנשבע אמונים לארץ ישראל, ואת תורת ישראל השליך אחורי גוו, סופו שגם נאמנותו לארץ ישראל תמלא סדקים. ארץ ישראל נקנית ביסורים, ובהרבה אמונה. 'גבולות ביטחון' נעים עם הרוח. גבולות הבטחה לא ימוטו לעולם. אל מול הלחץ מאירופה, סין, רוסיה וארה"ב, יעמוד רק קושאן עתיק יומין. כח מעשיו הגיד לעמו, שאם יאמרו ליסטים אתם, נאמר להם שברצונו נתנה לנו.  

הרשימה המאוחדת שתקום היא ביתו הטבעי של כל יהודי, דתי וחילוני כאחד, כל מי שאכפת לו ממדינת היהודים - מהשבת, הכשרות, הגיור והרבנות הראשית. איש לא ידאג לשבת רק כי היא המתנה הגדולה שעם ישראל נתן לחזון הסוציאליסטי, או לערכי החירות, החופש והשיוויון. ידאג לשבת באמת רק מי שמאמין בה, שומר מצוות ושאינו שומר כאחד, כיום קדוש, אות ברית ביני ובינכם, לדורותם ברית עולם.

הרשימה המאוחדת שתקום, היא המקום הטבעי לכל מי שלימוד תורה חשוב לו, אם מעט ואם הרבה. הרבה מאד אנשים יודעים לדבר בשבח תלמידי המכינות, הישיבות הגבוהות וישיבות ההסדר, רק שעם דיבורים גבוהים לא הולכים למכולת, בטח ובטח שלא משלמים לאברכים ולר"מים. כסף משיגים בלחץ פוליטי, בהסכמים קואליציוניים, ובעיקר בסדר עדיפויות פוליטי. איש לא ידאג לכך בהתנדבות של רצון טוב. לא ביבי, לא החרדים, ולא בנט.

הרשימה המאוחדת שתקום היא ביתם היחיד של כל אלו שמאמינים בדרכם של הגרעינים הדתיים, בדרך השליחות והמסירות בארץ ובחו"ל. כל מי שהתחנך על ברכיה של בני עקיבא, של גרעיני ההגשמה למיניהם יודע שאם אין קמח אין גרעין, וקמח כידוע, עולה הרבה כסף. ומי בדיוק ידאג לכך??   

וכן, יש את תפוח האדמה הלוהט, הכבשה השחורה של הפוליטיקה בישראל – שלמות המשפחה. בתחום הזה – כולם מתביישים, כולם נזהרים, לא נוגעים ולא נפגעים. מילה אחת לא במקום – ואתה על המוקד. חצי התבטאות נגד הקהילה – ואתה כבר אויב העם והדמוקרטיה. שלמות המשפחה ננגסת ביס אחר ביס, ואין פוצה פה, כולם ממלאים פיהם מים. גדולי הלוחמים יראים מפני הטרור הלהט"בי.

גם החרדים החליטו, כהחלטה אסטרטגית חינוכית, להוציא ידיהם מהצלחת. פן יבולע, פן ישמע הרחוב, לא נוגעים, לא נפגעים, לא מתלכלכים. איש לא יעצור את שלל החוקים והיוזמות שעל הפרק – אימוץ, פונדקאות והשד יודע מה עוד, לא ביבי, לא בני, לא ליצמן ולא נפתלי.

רק מפלגה ציונית דתית, כזו שאכפת לה מהיהדות במרחב הציבורי בישראל, כולי האי ואולי, תפעל משהו כדי לטמון אצבע קטנה בסכר המאיים להבקע ולשטוף את כולנו.

הזמן קצר, המלאכה סופר מרובה. בהצלחה.