על טהרנות ועל צביעות

אז יאללה, בואו. מותר להיות טהרנים, ולא חייבים להצביע לאף אחד. רק בואו נהיה אמיתיים.

תגיות: איתמר סג"ל
איתמר סג"ל , כ"א באדר תשע"ט

הרב בני לאו תמיד תקיף. אבל הפעם לא היתה כאן תקיפות, היה כאן עיוות, וזילות נשמות קדושים וטהורים.

שמענו כבר הרבה על ההשוואות בין הרב כהנא לנאציזם. אבל עזבו את כהנא. בואו נשים את השאלות הקשות באמת על השולחן, בואו נדבר על מה שהתורה אותה קוראים גם בבית הכנסת של הרב לאו אומרת. חשוב להבין: הנאצים לא היו גזענים בגלל שהם אסרו על גרמנים להתחתן עם יהודים. איסור דומה, תקיף בעצמתו, נמצא גם ביהדות, וכידוע, גם באסלם. לכאורה דומה, אבל כל כך שונה, כל כך שונה. ההבדל מונח בסיבה, ובמטרה, ויחי ההבדל הקטן.

הגזען הפסול הוא מי שקובע, כמו הנאצים, כי יש גזע ביולוגי אחד נעלה – יפה יותר, משובח יותר, חכם יותר ומוצלח יותר, וכל השאר הם גזעים ביולוגיים נחותים. התכלית והמטרה אפוא, היא שימור הגזע בטהרתו. השיטה: הרחקה ושיעבוד של הגזעים הנחותים לשיטתם, הסלאבים הרוסים וכדומה להם, והשמדת הגזעים הגרועים ביותר, כמו היהודים והצוענים, שלהם כידוע, אין כלל מקום וזכות קיום על פני האדמה. אצל הנאצים, תורת הגזע גרמה במישרין לרצח של עשרות מיליוני יהודים, רוסים, פולנים וסלאבים.

כאשר תורת ישראל אוסרת עלינו חיתון עם גויים, אין בזה דבר וחצי דבר מכל זה. אין כל איסור על גוי להתחתן עם יהודי, יש איסור גדול מאד על יהודי להתחתן עם גוי, כל עוד לא התגייר. תורת ישראל כוללת מערכת של אמונות ומטרות נעלות למען האנושות כולה. כשם שלא יעלה על הדעת להכניס לסיירת מובחרת חייל שמעכב ביכולותיו את ביצוע המשימה, כך עם ישראל אינו יכול לקלוט אל שורותיו מי שבאמונתו ודעותיו מרחיק ודוחה את השליחות והמטרה עליה הופקדה האומה. לכן, באשר יקבל אדם על עצמו עול מצוות ויתגייר – מיד הוא אהוב, מקובל, בא בקהל, ומותר בנישואין, וכידוע איננו כופים איש להתגייר.

כך והוא הדין ביחס לגויים הדרים בארץ. התורה מצווה אותנו לרשת את הארץ, ולבער ממנה את העבודה הזרה. התורה אינה מדברת בשום מקום על ארץ נקייה מגויים, אלא על ארץ נקיה מעבודה זרה, או מאויבים שאינם מכירים בריבונות ישראל ונלחמים בה.

אחרי כל זה, אי אפשר בלי מילה על הטהרנות הקדושה. אפשר לדבר בטהרנות אין קץ על סלידה מרצונו של הרב כהנא לגרש מכאן את אויביה של המדינה, רק בתנאי שמזכירים גם את מי שעשה, ולא רק דיבר. הרב כהנא הי"ד ואחריו גנדי הי"ד אכן דיברו על טרנספר מרצון תוך פיצוי כלכלי רחב. לעומתם, בן גוריון ושליחיו ביצעו, בגדול, באלימות, וללא שקל אחד כפיצוי. עשרות אלפי הערביים שגרו ביפו וביהוד, כדוגמא, עד קום המדינה, לא גורשו מרשעות ומאכזריות, אלא מחוסר ברירה, רק כי פשוט לא ניתן להקים מדינה יהודית עם אויב ערבי שמהוה 40 אחוזים מיושבי הארץ. רובם של המגורשים היו תושבים תמימים, זקנים, נשים וקשישים, אבל מה לעשות, במלחמה עובדים עם רובים, לא עם מסננות.

נכון, קשה מאד לעכל עמדות שיש בהן הכשרה של פגיעה מחפים מפשע, ויש להתנגד להן. האמת, אני לא חושב שבן גביר ובן ארי תומכים בפגיעה בחפים מפשע. רק אם כבר, בואו נזכיר את מי שעשה, ולא רק דיבר. אני מכיר אחד, מנחם בגין שמו, שריסק חצי בית מלון על יושביו, בהם רבים שלא עשו דבר רע לאיש. אני מכיר אחד אחר, רפאל איתן, שפיקד על הריסת עשרות בתי אזרחים והרג רבים בפעולת התגמול בכפר סמוע. ובל נשכח את מאיר הר ציון במבצע שושנה, סתם לדוגמא.  

ואם כבר טהרנות ושידוד מערכות. לא יאומן איך השמאל, וכמה חברים טהרנים מימין, כולם מגלגלים עיניים נגד כניסת עוצמה יהודית לכנסת, ובולעים די בקלות את מפלגת בל"ד כמשל, שיושב ראש התנועה, לא פחות מכך, מואשם בריגול למען חיזבאללה במהלך מלחמת לבנון השנייה! כאילו לא ברגע זה ממש, עדיין מכהנת חברת כנסת שתמכה ותומכת במפגיע באלו שניסו לרצוח את חיילי צה"ל בדם קר. רק שתי דוגמאות קטנות, מתוך יותר מידי רבות אחרות.

אז יאללה, בואו. מותר להיות טהרנים, ולא חייבים להצביע לאף אחד. רק בואו נהיה אמיתיים.