מכתב פתוח לבנט ושקד

זהו עונשו של פילוג: הרפתקאות 'יחד' הביאו את הוטו של כחלון לשלטון, כולל חורבן עמונה ונתיב האבות.

תגיות: איתמר סג"ל
איתמר סג"ל , כ"ט באייר תשע"ט

'ההסבר היחיד לבחירות – התערבות של הקב"ה', כך לפי איילת שקד. אין ספק, הבחירות הקרבות הן פארסה הזויה ומצערת, בזבוז נוראי של כספי ציבור ואובדן זמן עבודה יקר עבור הציבור.

אבל אם מדובר בהתערבות של הקב"ה, כפי שטוענת שקד, הרי שהמסר משמים לטעמי די ברור – אין שום מקום לפילוגים, הרפתקאות פוליטיות, ושברירי מפלגות. זהו עונשו של פילוג: הרפתקאות 'יחד' הביאו את הוטו של כחלון לשלטון, כולל חורבן עמונה ונתיב האבות.

האקזיט של בנט ושלך, יחד עם משחקי הרגליים של פייגלין גרסו לאשפתות 7 מנדטים של הימין, ניפחו את הדבשת של ליברמן, וכמעט שמחקו את 'איחוד הימין' שעברו את אחוז החסימה בעור השיניים.

השר בנט שב ומתחייב על אהבתו הגדולה לעם ישראל ולארץ ישראל. אני מאמין לו בלב שלם. אני באמת מאמין ולכן תופס את ראשי בתדהמה. אתה באמת מתכוון, אדוני השר לשעבר, לקחת שוב את ההימור? זו אהבת הארץ שלך? זו אהבת העם שלך? אין לך טיפת אחריות? אם מנכ"ל אחד במשרד החינוך היה מטיל 3 מיליארד שקל מתקציב המשרד לפח, האם היית משאיר אותו רגע אחד בתפקידו? האם היית מאפשר לו לשוב על קיאו ללא מתן דין וחשבון? אילו היו עוברים 4 שנים, אולי החרשתי, אבל כעת חודש וחצי אחרי, אינך מתכון כלל ללמוד את הלקח?

במועד א' נכשלת. מותר להיכשל. בחסדי שמים קיבלת מועד ב'. על כן, התכבד נא, אדוני השר, פנה בכבוד לרב רפי, לבצלאל, ולמצביעי הציונות הדתית. התנצל, שוב הביתה, עם הרבה ענוה. אתה אכן שווה שלושה עד ארבעה מנדטים, ומקומך במקום השלישי ברשימה, אחרי הרב רפי ובצלאל. אני בטוח שהרב רפי ובצלאל יתרצו, ואם לא, הציבור יבהיר להם היטב מה רצונם שיעשו. שבענו פילוגים, מחלוקות ופרורים. אנחנו רוצים מפלגה אחת, גדולה, יציבה. אבל בשביל כך, אתה ואיילת תצטרכו לוותר בפעם הזו על המקומות הראשונים, להתמלא ענוה ולוותר על ההנהגה. אלו חוקי המשחק הפוליטי, אתם מכירים אותו היטב.

ואם לא ילך? אז אל תרוצו. אל תתפתו מריחם המשכר והמשקר של הסקרים. הם שיקרו בפעם הקודמת, לא מן הנמנע שהדבר יקרה פעם נוספת. ואף תעברו ותקבלו 4 מנדטים, לצד 4-5 של איחוד הימין, הלזה יקרא אחריות ציבורית? ומה בדיוק נעשה בשני שברי מפלגות, מה נשיג, מה נדרוש?

בתחילת הקמפיין של 'הימין החדש', הצהרתם כי לא תפנו למצביעי הציונות הדתית. מהר מאד, בצר לכם, פניתם לקהל הבית, במלא הכח והעוצמה. אפשר להבין. הייתם בלחץ, חששתם מהפסד. אבל כעת, כשברור שאתם זקוקים לקהל הזה כדי לעבור את אחוז החסימה, האם תשובו על אותה המטרייה? וכי זו מה שאנחנו רוצים לראות בכנסת הבאה, ציונות דתית מפולגת ומשוסעת, מפלגת 'החרדלים', לצד מפלגת 'הליברליים'?! תחרות ומאבק בלתי נגמר על ליבם של בני הציונות הדתית?

יש לנו הזדמנות מופלאה לתקן. זו באמת יד ה', כפי שאמרת השרה שקד. הרב רפי, בנט, שקד וסמוטריץ', לצד איתמר בן גביר וכל החברים. יש לנו הזדמנות לאחדות אמיתית, על פי יחסי הכוחות מהבחירות האחרונות. יש לנו הזדמנות אדירה לבנות כח גדול, מחובר באמת לארץ, לתורה ולעם.

אין מה להשתהות, אפשר לסגור את זה תוך כמה ימים ולצאת בקמפיין. הרב רפי בראש, בצלאל אחריו. בנט או שקד במקום השלישי, יוגב במקום הרביעי, בן גביר בחמישי, אופיר סופר במקום השישי, שקד או בנט בשביעי, סילמן בשמיני, סטרוק בתשיעי, ובא לציון גואל.