למי נצביע?

כאשר אתה הולך אל מאחרי הפרגוד, עשה לעצמך טובה ידידי, אל תנהל את החשבונות של אחרים.

תגיות: איתמר סג"ל
איתמר סג"ל , ט"ז באלול תשע"ט

זה היום קיווינו לו, הגיע היום הגדול, יום הבוחר. על כך שכולם אבל כולם יוצאים להצביע, אין שום שאלה, מצווה כל כך קלה וחשובה הבאה לידך, אין רשות בידך להחמיצנה. השאלה היחידה היא אפוא, למי נצביע?

כיון שמטרת כולנו להקים כאן ממשלת ימין, ממשלה לאומית שתדאג להתיישבות, ביטחון ומורשת ישראל, אין לנו דין ודברים עם מפלגות השמאל, וכל שנותר הוא להחליט, איזו ממפלגות הימין תזכה בפתקא טבא לכנסת הבאה.

ובכן, כאשר אתה הולך אל מאחרי הפרגוד, עשה לעצמך טובה ידידי, אל תנהל את החשבונות של אחרים. אל תבחר במפלגה אלמונית רק כדי להחליש את פלמונית וכיוצא בזה. וכעת עובר לעשייתן: אל תבחר במפלגת הליכוד, רק בשל החשש שמא תהיה קטנה במספר המושבים מיריבתה כחול לבן. זה לא נכון ולא חכם.

אינך מנהל את כל העולם, לכן בחר רק במי שמשקף נכונה את דעותיך, ללא פלפולים מיותרים, וה' יעשה הטוב בעיניו. בדוק אלו מהרשימות מציגות סך דעות ועמדות שזהה ככל שניתן למה שאתה מאמין בו.

רק בחייאת, אל תהיה מצומצם. החיים אינם רק קנאביס, כפי שהם אינם רק מצעדי הגאווה או מתווה הכותל. החיים הם סט ערכים, השקפות ועמדות, מדת ומדינה, ועד מדינאות וכלכלה.

ועוד עצה לי חביבה, אליך הבוחר. יותר מאשר תבחן מה אומרים ומבטיחים המועמדים, בדוק מה כבר עשו, אם בכלל.

כמובן, במה דברים אמורים, רק במפלגות שעוברות ודאי את אחוז החסימה, ואינו נמצאות על סיפו או חלילה מתחתיו. חבל על הקול, חבל על הזמן וחבל על הנייר.

ואני כשלעצמי, מאמין אני בחזון ארץ ישראל השלמה, על כל חלקיה, כולה שלנו ורק שלנו לעולם ועד, ועל כן ראוי הייתי להצביע לעוצמה יהודית. מה חבל שהם אינם עתידים לעבור את אחוז החסימה. אילו יעברו, הדבר ראוי לתקן עליו הלל בברכה ולקבוע עליו חג לדורות.

מאמין אני בחזון של שיתוף עם כלל ישראל למען ערכי העם והארץ, בכלכלה ובשוק חופשי, לצד עזרה לחלש, ועל כן ראוי היה לו הייתי מצביע מחל, יחד עם המוני ביתך ישראל, מאות אלפים דתיים וחילוניים, ספרדים ואשכנזים. מה חבל שמפלגת הליכוד השליכה מאחורי גווה את היהדות במרחב הציבורי, אינה נלחמת עבורה כלל וכלל, ורק נמשכת מעת לעת בעניינים אלו כאנוסה על פי הדיבור אחרי החרדים והדתיים. ובעיני, זה בעייתי.

אני מאמין בחיזוק היהדות במרחב הציבורי, מתוך אהבה וללא כפייה, אך לצד מאבק עיקש בזרמים זרים שבאים במכוון לקעקע את יסוד המשפחה הישראלית, את התרבות היהודית ואת הנורמליות כולה. ובכן, שמא ראוי הייתי להצביע נעם, אך רחוקים היו מאחוז החסימה, בטרם פרשו, וטוב עשו שפרשו.

אני מאמין כמובן בחיזוק התורה, הישיבות והשבת. ואם כן, אין יותר נכון להצביע עבור המפלגות החרדיות, שהוכיחו נאמנות מתמשכת לעולם התורה והישיבות, בבת עינם של ראשי הציבור החרדי. לצערי, ערך ההתיישבות, הכלכלה, הביטחון והשותפות עם כלל ישראל נעלם מהם, ועל כן לא אוכל לתת את פתקי עבורם.

אני מצביע לרשימת 'ימינה'. במכלול השיקולים, זו המפלגה המתאימה עבורי מכולם. היא לא מושלמת, כפי שאני אתה ואת אינם מושלמים. אני מצביע ימינה עבור ארץ ישראל, עבור התורה, הישיבות, עבור הצבא והכלכלה.

אני מצביע עבור בצלאל, אריה לוחם למען התורה והארץ, למען הרב רפי, איש חינוך דגול, וגם למען איילת במשפטים ונפתלי בנט בחזית ההסברה, הניהול והארגון. זו הבחירה שלי, בואו גם אתם.