נלכה נא קדימה

נתניהו פשוט מפחד להחיל ריבונות והוא כביכול הזמין לחץ מצד האמריקאים. רוצה לומר: אתם יודעים שאני מפחד, אז תצילו אותי ותגידו שאתם דוחים את הכרזת הריבונות עד הבחירות.

הרב אברהם בלס , י"ד בשבט תש"פ

מה אני האזרח הפשוט הבנתי עד היום ביחס לתוכנית המאה של טראמפ. הבנתי שארצות הברית נתנה אור ירוק להחלת ריבונות מיידית, במסגרת תכנית מלאה שאם בסופו של דבר יעמדו בני דודינו בכל התנאים, הרי שתהיה להם מדינה על 70 אחוז של שטח חבלי המולדת של יהודה ושומרון.

כמובן שתוכנית המאה אינה תכתיב והממשלה והכנסת הם אלו שבסופו של דבר יכריעו לגבי יישום התוכנית בפועל.

כמובן שאת רוב הציבור אוחזת אופוריה סביב נושא החלת הריבונות. סוף סוף העולם מתחיל להבין שארץ ישראל שייכת לעם ישראל והמקומות בהם חיו אבותינו הם מקור אנרגיה לפיתוח ויצירה של עם ישראל לקראת יישם מלא של תפקידו בעולם - להיות אור לגויים. כמובן שבסופו של דבר אנו בעלי הבית על הארץ ואנו תקווה שעם ישראל, אכן לא יפקיר חבלי מולדת ובשום מקרה, גם אם בני דודנו יסכימו עם כל התנאים, הבלתי אפשריים מבחינתם, בשום פנים ואופן הוא לא יהיה מוכן להצהיר שאיזה שהוא סנטימטר שייך לגורם זר.

מה אם כן הרווחנו. כבר התלמוד הירושלמי ביחס ליציאת מצרים בעקבותיו הרמב"ן ועוד ראשונים רבים טוענים שכל שלב בהתקדמות הגאולה תלוי בהכרה של אומות העולם. ברגע שאומות העולם מכירים בזכותו המלאה של עם ישראל על ארצו, הרי שיש כאן מקפצה לפעול ולעשות מה שאנחנו כל הזמן מפחדים מלעשות, כלומר במקרה שלנו להכריז ריבונות על חבלי לב ארצנו – יהודה ושומרון.

נמשיך בקריאתי כאדם פשוט את התמונה. אם כך  שאלת המאה דולר היא מדוע לא מחילים ריבונות מיידית. התשובה היא שישנו לחץ מצד ארה"ב על ידי מר קושנר חתנו של הנשיא לדחות את נושא הכרזת הריבונות עד לאחר הבחירות. נאמר בזהירות אנו מכירים את ראש ממשלתנו מר נתניהו היקר לא מהיום, הוא עשה הרבה דברים חשובים למען עם ישראל, ואנו גם מאמינים שעליית השמאל לשלטון היא אסון חמור, אולם לא נמנע מלומר בגאון את שאנו חושבים, לאור ניסיון העבר.

מר נתניהו פשוט מפחד להחיל ריבונות ואז הוא כביכול הזמין לחץ מצד האמריקאים. רוצה לומר: אתם יודעים שאני מפחד, אז תצילו אותי ותגידו שאתם דוחים את הכרזת הריבונות עד הבחירות. מר נתניהו בונה על כך שההכרה האמריקאית נחשבת בציבור הצלחה דיפלומטית אדירה, ומהצד השני מה אתם רוצים ממני אני רוצה לקדם ריבונות, אולם האמריקאים לוחצים לדחות את החגיגה. אני איני אשם.

אחת התמיהות הגדולות ביותר בפוליטיקה הישראלית היא הצלחתו של מר אריאל שרון לאחר הגירוש מגוש קטיף. הנושא גוש קטיף, חושבני שאין מי שחולק שרוב ברור היה נגד הגירוש, אם כן כיצד ניתן להסביר את הצלחתו המסחררת של מר אריאל שרון עם מפלגת קדימה. התשובה היא שעם ישראל רוצה מנהיג ומנהיג הוא מי שמזיז דברים, אפילו שאני באופן עקרוני, הדברים אינם מוסכמים על רוב הציבור. אנו קוראים לראש הממשלה להציל את שלטון הימין ולא להסס להזיז דברים.

ואם בכל זאת מר נתניהו ממשיך לפחד, לפחות תכריז ריבונות על בקעת הירדן, שדומה שגם כחול לבן מסכימה לכך. רק מהלך ברור  שמרים בצורה משמעותית את הגאווה הלאומית עתיד, במצב המסובך שלנו, להבטיח ממשלת ימין. צעד זה שמראה את נחישותו של ראש הממשלה ביישום היעדים הלאומיים של עם ישראל, באופן טבעי יגביר את התקווה של הציבור את המוטיבציה ווהתלהבות של פעילי השטח, שרק הם הערובה לכך שהציבור יתעורר ויצביע בהמוניו להמשך הנהגת הימין.