הכנסת מציינת את 'יום הרצל'

יו"ר מועצת הרצל, ד"ר דניאל פוליסר, אומר בכנסת, כי ההכרות עם הרצל נעלמת. הכנסת מציינת בשעה זו את 'יום הרצל' בישיבה מיוחדת.

אליה שילה , ד' בתמוז תשס"ח

הכנסת מציינת בשעה זו את 'יום הרצל' בישיבה מיוחדת. יו"ר מועצת הרצל במשרד ראש הממשלה, ד"ר דניאל פוליסר, אמר היום בכנסת, כי ההיכרות עם הרצל נעלמת.

הישיבה מתקיימת על פי חוק הרצל (2004) שנחקק ביוזמתו של ח"כ אילן שלגי. על פי החוק אמורה להתקיים הישיבה בסמוך ליום הרצל, המצוין בי' באייר, מספר ימים לאחר יום העצמאות, אולם בשל שנת הששים ואירועים כועידת הנשיא, נדחתה הישיבה מספר פעמים עד שהועברה השנה למועד זה, סמוך יותר ליום כ' בתמוז, יום פטירתו של הרצל החל בעוד כשבועיים וחצי.

הישיבה המיוחדת נערכת בנוכחות חברי מועצת הרצל, הפועלת במסגרת משרד ראש הממשלה ומספר קרובים, נצר למשפחת הרצל. בביקור בכנסת אמר יו"ר מועצת הרצל, נשיא מרכז שלם ד"ר דניאל פוליסר כי על פי הנתונים שבעזרתם עוקבת המועצה מפעם לפעם אחר ההכרות עם הרצל אצל האזרחים, מעמדו של הרצל וההכרות עימו נדחקת.

"בתוך התהליכים המשמעותיים העוברים על החברה בישראל, חזונו ותעוזתו של הרצל הם נקודת אחיזה ומוצא חשובה לכל דיון ללא קשר למסקנותיו. לצערי, הנתונים מצביעים כי הרצל וחזונו הופכים פחות ופחות ידועים לצעירים בישראל, בכלל ובתוך מערכת החינוך בפרט. לקראת 150 שנה להולדתו - החזרתו למרכז המודעות של האזרח הישראלי היא צריכה להיות משימה לאומית של מדינת ישראל.

יו"ר המועצה הודיע כי המועצה תציע לראש הממשלה מתווה לפרויקט לאומי כזה במטרה ליישם אותו בשנת 2010 , שנת המאה חמישים להולדתו של חוזה המדינה.

הרצל שלא היכרנו