גנב בלתי חוקי

משטרת קריית מלאכי עצרה תושב הרש"פ בחשד כי גנב רכב, נכנס לשטחי ישראל, הפריע לשוטרים ובנוסף נהג ללא רישיון ברכב שגנב.

עוזי ברוך , כ"ז בטבת תשע"ד

מחסום. אילוסטרציה.
מחסום. אילוסטרציה.
צילום: פלאש 90

משטרת קריית מלאכי עצרה תושב הרשות הפלסטינית בחשד כי גנב רכב, נכנס לשטחי ישראל שלא כחוק, הפריע לשוטרים בעת מילוי תפקידם ובנוסף נהג ללא רישיון נהיגה ברכב שגנב. 

החשוד נעצר לאחר שנתפס במחסום משטרתי והתחזה כאחר בפני השוטרים. נגד החשוד הוגש כתב אישום והוא נעצר עד החלטה אחרת בעניינו. 

מהמשטרה נמסר כי בשבוע שעבר בשעת בוקר מוקדמת גנב הנאשם רכב מסוג "רנו פלואנס" בבעלות חברת "ליסינג". הרכב נגרר ואוחסן יממה קודם לכן במגרש המשמש לאחסנת רכבים במושב עזריקם.

מכתב האישום עולה כי החשוד גנב את הרכב מהחניון בכך שנכנס לרכב, הניע אותו באמצעות המפתח וקוד הרכב אשר היו מונחים על הגלגל הקדמי של הרכב ונסע מהמקום. מיד לאחר גניבת הרכב נהג בכביש מס' 40 וזאת ללא רישיון נהיגה וללא ביטוח.

כאשר החשוד הגיע לרחוב יבנה בפתח תקווה עצרו אותו שוטרים במחסום משטרתי. כשהתבקש להזדהות מסר הנאשם שמו של אדם אחר וציין כי הוא תושב כפר קאסם. בבדיקה שערכו השוטרים התברר כי מדובר בתושב שטחי הרשות הפלסטינאית השוהה בישראל כשאין בידיו אישורי כניסה ושהייה בישראל על פי דין.

החשוד ,תושב עקרבא בן 24 נעצר על ידי השוטרים והובא לחקירה. נגד החשוד הוגש כאמור כתב אישום המייחס לו עבירות של גניבת רכב, כניסה לישראל שלא כחוק, הפרעת שוטר במילוי תפקידו ונהיגת רכב מנועי ללא רישיון.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים המשפטיים שהגישה התובעת המשטרתית פקד עו"ד עדי פנחסי טענה כי "קיים יסוד סביר לחשש כי הנאשם יסכן את ביטחונו של הציבור באם ישוחרר, מדובר בתושב הרשות הפלסטינאית אשר נכנס לישראל בלא שעבר קודם תחת עינם הבוחנת של רשות הביטחון ותחנות הגבול".

בית משפט השלום בקריית גת האריך את מעצרו של החשוד עד החלטה אחרת בעניינו.