ועדת האתיקה: טיבי לא הפר את כללי האתיקה

ועדת האתיקה של הכנסת לא מצאה פגם בהתנהלותו של חבר הכנסת טיבי מול שרת התרבות לימור לבנת. צפו בוידאו והביעו דעתכם.

חזקי ברוך , י"ז באדר ב תשע"ד

ממשיך לתקוף. טיבי
ממשיך לתקוף. טיבי
פלאש 90

לימור לבנת שולחת את מוחמד ברכה לסוריה

ועדת האתיקה של הכנסת דחתה את הקובלנה שהגישה שרת התרבות, לימור לבנת, נגד התנהגות הבוטה של חבר הכנסת, אחמד טיבי, בעת שניהל ישיבה במליאה.

לפי הקובלנה, בעת הדיון בהצעת חוק הקולנוע מטעם הממשלה, וכאשר השיבה מעל הדוכן במליאה לדברים שאמר חה"כ, מוחמד ברכה, בעת הדיון בהצעת החוק, התפרץ לדבריה חה"כ טיבי שניהל את הישיבה, "ללא הרף" ואף ניסה "לצנזר את דבריה ולהורות לה על מה מותר ועל מה אסור לה להשיב".

לפי הקובלנה, חה"כ טיבי אף הרחיק מהמליאה את שני סגני יו"ר הכנסת, חה"כ פנינה תמנו-שטה ויוני שטבון, אשר העירו לו על אופן ניהול הדיון על ידיו.

ועדת האתיקה כתבה בהחלטה כי אינה סבורה כי יש מקום לקבוע שחה"כ טיבי הפר את כללי האתיקה, זאת בהתחשב באמירותיה החריפות של השרה לבנת כלפי חה"כ ברכה, העובדה כי לא אחת יושבי ראש הישיבות מתערבים בדיונים אותם הם מנהלים ומתייחסים לדברי הנואמים, ונוכח כך שהתערבותו לא מנעה מהשרה לבנת להשלים את דבריה, כתבה הוועדה.

בהתייחס לטענתה של השרה לבנת הנוגעת לכך שבמהלך חילופי הדברים הוציא סגן היו"ר טיבי מהאולם את חברי הכנסת שטבון ותמנו-שטה אשר קראו מהאולם קריאת ביניים בדבר דרך ניהול הישיבה, נראה כי "אכן בהוצאתם מהמליאה לא הקפיד
חה"כ טיבי על הוראת התקנון בעניין הוצאה מהאולם כרוחה וכלשונה, והזדרז בהוצאתם מבלי להמתין ולבחון את התנהגותם לאחר הקריאות לסדר הראשונות. אך מכל מקום לא בכך התמקדה התלונה, וחזרתם של חברי הכנסת שהוצאו התאפשרה
לאחר זמן קצר ביותר לצורך ההצבעה על הצעת החוק. יצוין גם כי שני חברי הכנסת שהוצאו לא הגישו קובלנה בעניין זה".