הר הבית: התור משתרך עד מחוץ לשער האשפות

התור לכניסת יהודים ותיירים להר הבית משתרך, בעוד המוסלמים נכנסים להר באופן חופשי כמו תמיד. תיעוד.

חזקי ברוך , א' באייר תשע"ד

התור הארוך להר הבית
התור הארוך להר הבית
ארנון סגל

האפלייה בהר הבית נמשכת. בעוד שערי הכניסה להר למוסלמים פתוחים כרגיל, וכניסת המתפללים המוסלמים המשכת כסדרה, עליית היהודים וביקורי התיירים בהר מתעכבים.

התור, אשר מתחיל בשער המוגרבים, משתרך עד לשער האשפות ועשרות מטרים מחוצה לו, כאשר בשלב זה לא ברור כמה זמן יקח עד לכניסת כל המבקרים.

מנהל מיזם הליבה יהודה גליק אומר לערוץ 7 בתגובה לתורים הארוכים "קשה לא להשתכנע שמדינת ישראל מתייחסת להר הבית כאתר מוסלמי וכל מי שאינו מוסלמי הוא מטרד".

"המשטרה מדווחת שחצי מליון תיירים עולים להר אך היא אינה מספרת שמליון אינם נכנסים בגלל התור הארוך. הגיע הזמן שממשלת ישראל תיקח אחריות", הוסיף גליק. 

נציין כי המחאה על אפליית היהודים בעלייה להר הבית התגברה לאחרונה בעקבות האירועים בחג הפסח. במהלך מרבית ימי החג היה סגור ההר ליהודים, וגם כאשר נפתח היה זה לזמן קצר בלבד.

כנס מיוחד בנושא זה, שנערך ביום שלישי השבוע הביא את קולות המחאה. את הכנס ערך ארגון הליב"ה (לחופש יהודי בהר הבית) במרכז מורשת בגין בירושלים, תחת הכותרת "מחזירים את הר הבית". היוזמה לכנס באה ממנהל הארגון, יהודה גליק, אשר מורחק בעצמו מהר הבית במשך כחודש ושובת רעב עקב כך.

תחילת התור צילום: העיתונאי ארנון סגל
התור נמשך מחוץ לשער האשפות צילום: העיתונאי ארנון סגל