בוועדה הכלכלית המעורבת
הסכם כלכלי בין ישראל למולדובה

במסגרת היערכות משרד התיירות ליום שאחרי "צוק איתן" הוגדרו 5 מדינות שאליהן יש להשקיע את מירב מאמצי שיווק המוצר התיירותי הישראלי.

חזקי ברוך , א' באב תשע"ד

עוזי לנדאו
עוזי לנדאו
צילום: פלאש 90

שר התיירות, ד"ר עוזי לנדאו, עמד בראש משלחת מדינית שבה היו חברים נציג משרד התיירות, נציגי משרד החוץ, נציג משרד הכלכלה ונציג משרד החקלאות, שיצאה למולדובה בשבוע שעבר ונפגש עם ראש ממשלת מולדובה, שרת החוץ, שר הכלכלה, שר החקלאות וראש רשות התיירות.

השר ייצג את ישראל לבקשת שר החוץ, ליברמן, במסגרת ועידה כלכלית מעורבת של מדינת ישראל ומולדובה.

ביומו השני של הביקור נחתם הסכם שיתוף פעולה כלכלי, הרביעי במספר, בין שתי המדינות שתכליתו להאיץ את הפיתוח הכלכלי של מולדובה, דרך ייצוא ידע וטכנולוגיה של תעשיות החקלאות, המחקר וההייטק הישראליות.

במסגרת היערכות משרד התיירות ליום שאחרי "צוק איתן" הגדיר שר התיירות חמש מדינות יעד שאליהן יש להשקיע את מירב מאמצי שיווק המוצר התיירותי הישראלי ואת מאמצי שימור הלקוחות, בין המדינות הוגדרו גם רוסיה וחבר המדינות במזרח אירופה.

שר התיירות לנדאו אמר כי "חשיבותה של משלחת כזו, דווקא בעת חירום היא מצד אחד בהיבט המדיני, מולדובה חברה באו"ם ובעלת זכות הצבעה כמו מדינות אחרות ובהיבט התיירותי – להמשיך ולשווק את המוצר הישראלי, מתוך הבנה כי תיירות מחוללת צמיחה כלכלית וביום שאחרי המבצע, התיירות תסייע לחיזוק הכלכלה הישראלית".