"אני יכול להגיד לכל עובד מדינה מה להגיד"

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין פגש את ד"ר מאיה פורמן-רזניק. בפגישה עלתה באופן בוטה תפיסת התפקיד של וינשטיין.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ח בשבט תשע"ו

יהודה וינשטיין
יהודה וינשטיין
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר יהודה וינשטיין, פגש לאחרונה את ד"ר מאיה פורמן רזניק, לאחר שבית המשפט העליון קבע כי חוות הדעת בגינה התנכלה לה הפרקליטות היא חוות דעת ראויה.

נזכיר כי פורמן-רזניק הגישה לבית המשפט המחוזי חוות דעת לפיה הסכין בה נרצחה תאיר ראדה היתה סכין משוננת, חוות דעת שספגה ביקורת חריפה משופטי בית המשפט המחוזי.

הפרקליטות ניסתה לחסום את דרכה של פורמן-רזניק לתפקיד בכיר במכון לרפואה משפטית, ולצורך כך אף דרשה מראש המכון, ד"ר חן קוגל, לשנות תצהיר שהגיש במסגרת תביעה שהגישה פורמן-רזניק לבית הדין לעבודה. בית הדין לעבודה קיבל את תביעתה של פורמן-רזניק וקבע כי היא תיכנס לתפקידה, ומאוחר יותר קבע גם בית המשפט העליון פה אחד כי קביעותיו של בית המשפט המחוזי בקשר לחוות דעתה היו שגויות.

בפתח הפגישה אמר וינשטיין "בואו נשמע את הנערה", כך נחשף הבוקר ברשת ב'.

בתגובה לדברים אמרה פורמן רזניק ליועמ"ש וינשטיין כי מעולם, לאורך כל הדרך המשפטית, הוא מעולם לא שמע אותה. לכך השיב וינשטיין על פי הדיווח, "כן, אבל ראיתי את התמונות שלך בעיתון ויש לך פנים מאוד סימפטיות. זה לא משהו אישי".

במהלך הפגישה אמר וינשטיין משפט שמבהיר אולי יותר מכל את הדרך שבה הוא תופס את תפקידו, וזאת בהתייחס לטענות על הניסיון להשפיע על תצהירו של ד"ר חן קוגל.

"אני יכול להגיד לכל עובד מדינה, גם לשרת הבריאות וגם לראש הממשלה וגם לחן קוגל מה להגיד", קבע וינשטיין. "אני מחליט כי אני היועץ המשפטי לממשלה".