נגישות בערוץ 7

בהתאם לחוק הנגישות ומתוך רצון להתחשב בגולשים הסובלים ממוגבלויות שונות ביצע צוות האתר התאמות שונות על מנת למקסם את חווית הגלישה.

ערוץ 7 , י"ז בתשרי תשע"ז

נגישות
נגישות
iStock

אתר ערוץ 7 עושה מאמצים רבים לשרת את קהל הגולשים שלו, גם זה שסובל מלקויות פיזיות. באתר בוצעה התאמה בהתאם לדרישות הבסיסיות של W3C ברמה WCAG 2.0.

באופן כללי האתר אינו משתמש בתמונות עבור טקסט, מה שהופך אותו לקריא על ידי קוראי מסך וכו' ללא שום צורך בהתאמה. האתר ניתן לתפעול ברובו המוחלט דרך המקלדת (tab, enter) ללא צורך בהתאמות מיוחדות.

בקורא מסך עם מקשי קיצור ניתן לדפדף ל-H1 כדי להגיע ללוגו וברובם המוחלט של הדפים ל-H2 ככותרת הכתבה/המאמר/הפורום וכו'.

עמודי הפורומים ניתנים לניווט בעזרת המקלדת. לחיצה על enter בכותרת ההודעה תפתח אותה ותסגור בחזרה.

פרסומות ותוכן שיווקי אינם ניתנים להנגשה בדרך כלל בגלל תלות בספקי התוכן הזה, אולם אפשר פשוט לדלג עליהם (באמצעות המקש Tab) ובמקרה כזה לא תהיה הפרעה לקריאת תוכן האתר.

אם אתה משתמש בקורא מסך תוכל לכוון אותו להגיע לחלק העיקרי של האתר (מוגדר בקוד כ- role=main) ובכך לדלג על כל החלק העליון שמשמש בעיקר לניווט.

דפי נחיתה של מפרסמים מוגדרים לרוב עם תאור טקסטואלי בסיסי של הנמכר וטופס נגיש עם label-ים, אולם במקרים רבים אין לנו שליטה על מה שבחר להכניס המפרסם ואת הבקשה להנגשה צריך להפנות אליו.

נתקלת בקשיים או בתוכן שלא "עובר" קורא מסך או אמצעי נגישות אחר? דווח לנו במייל: news@a7.org, נטפל בבעיה ונעניק לך טיפול מהיר עד כמה שאפשר כדי להביא לפתרונה.