פרסום ראשון
רה"מ נגד החוק לקיזוז משכורות מחבלים

המועצה לביטחון לאומי טוענת כי החוק לקיזוז כספי הרשות הפלסטינית יפגע במעמדו של אבו מאזן. בליכוד מנסים לרוקן מתוכן את הצעת החוק.

חזקי ברוך , י"ג בתמוז תשע"ח

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דיון סוער צפוי להתקיים מחר (רביעי) בוועדת חוץ וביטחון על הצעת החוק הקובעת כי ישראל תקזז מכספי המיסים של הרשות הפלסטינית את המשכורות שמשלמת הרש''פ למחבלים.

ראש הממשלה נתניהו מבקש לתקן את הצעת החוק כך שקיזוז כספי הרש''פ יותנה בהחלטת ראש הממשלה ושר הביטחון.

לערוץ 7 נודע כי המועצה לביטחון לאומי מתנגדת להצעת החוק בטענה שהיא תהווה "פגיעה במעמדו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, תוביל להקצנה ולאלימות בקרב הפלסטינים ואף לקריסתה של הרשות".

בעבר המל"ל התנגדה בטענה שארה"ב מתנגדת גם היא לחוק, אך בינתיים חוק 'טיילור פורס' שהוגש על ידי חבר הקונגרס לינדזי גרהאם עבר בקונגרס האמריקאי, ואף נשיא ארה"ב ביקש להפחית דרמטית בכספים האמריקנים המועברים לפלסטינים.

הצעת החוק הוגשה על ידי חברי הכנסת אלעזר שטרן (יש עתיד) ואבי דיכטר (הליכוד) עם תמיכה רחבה של חברי ועדת חוץ וביטחון. לדיון מחר צפויים להגיע משפחות שכול ונפגעי פעולות איבה כדי לתמוך בחוק כפי שהוא היום, וצפוי לעבור במליאת הכנסת ביום שני הבא בקריאה שניה ושלישית.

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, הזהיר כי בקשת נתניהו להתנות את קיזוז כספי הרש''פ בהחלטת קבינט מרוקנת את החוק מתוכן ועל כן חברי הכנסת של ''הבית היהודי''בוועדת החוץ והביטחון, ח״כ שולי מועלם וח״כ מוטי יוגב, יצביעו נגד הרביזיה.

"מדינת ישראל ממשיכה להעביר כסף למשפחות מחבלים"

״התיקון לחוק ימנע קיזוז אוטומטי אלא יתנה אותו בהחלטת הקבינט, אשר בשנים האחרונות נמנע לצערי מלקזז למחבלים כסף זה״, אמר בנט והסביר כי ״הרשות הפלסטינית מעבירה למעלה ממיליארד ש״ח בשנה למחבלים שרצחו אזרחים ישראלים ולבני משפחותיהם של מחבלים שחוסלו.

"האבסורד הזה צריך להיעצר, וזה בדיוק מה שהחוק אומר. אלא שברגע האחרון, הוכנס סעיף 'תמים' שלא יאפשר לנו לקזז אוטומטית מהרשות הפלסטינית כל שקל שהיא תעביר למטרות טרור. אנחנו לא נאפשר את זה", הדגיש בנט.