ויהי אחרי המגפה

אולי כשנשוב לכבישים, נחדול מלצפור בפקק, וננהג ביתר זהירות. אולי כשכל אחד ימשיך את חייו, נהיה קצת יותר ערבים זה לזה.

איתמר סג"ל , א' בניסן תש"פ

איתמר סג"ל
איתמר סג"ל
צילום: עצמי

אולי מחר זה כבר יגמר. אולי מחר הכל יישאר מאחור, וכחלום יעוף. ואולי, אולי מחר יהיה יום חדש, טוב יותר מקודמו.

אולי מחר כשננצח את הנגיף, נזכור שמלחמות עורכים עם אויבים ולא עם אחים. אולי כשנחזור לבית הכנסת, תפילתנו תהיה תפילה תמה, זכה ובכוונת הלב.

אולי כשנחזור לבית המדרש, התורה תהיה קצת יותר מתוקה בפינו. אולי כשנשוב להתחתן, נדע ששמחה אמיתית לא תלויה בהכרח ברעש גדול ובהמוניות. אולי כשנחזור לעשות כסף, נהיה מעט יותר ישרים, אוהבי אמת ושונאי בצע.

אולי מחר כשהמשכורת תשוב לסדרה, לא נשכח להפריש גם עבור אלה שלהם עדיין חסר. אולי כשנחזור למרכזי הקניות, נהיה קצת יותר צנועים, ונקנה רק מה שצריך.

אולי כששוב להיות ביחד, נהיה מאוחדים יותר, נעימים יותר, אוהבים יותר. אולי כשנשוב למרוץ החיים, נרוץ מעט יותר לאט.

אולי כשנשוב לחיים רגילים, לא ניתן יותר לחיים לעבור לידינו. אולי כשנשוב להתרועע עם חברים, ננהג בהם ביתר כבוד, בדרכי נעם ובנימוס. אולי כשנשוב להיות ביחד, נהיה יותר עם אחד.

אולי כשנשוב לנסוע באוטובוס, נהיה נחמדים יותר לנהג, סבלניים יותר לאחר. אולי כשנפסיק לעמוד בתור בכניסה לסופר, עדיין נראה את השומר, הקופאית והסדרן.

אולי כשהחיים ישובו למסלולם, לא נשכח יותר את הקשישים, הנזקקים והחולים. אולי כשנשוב לשדר עסקים כרגיל, נפסיק עם הריב והמדון, הפילוג והשנאה.

אולי כשנשוב למסעדות ובתי הקפה, נזכור שאוכל הוא בעיקר אמצעי ולא מטרה. אולי כשנשוב לבתי הספר, נזכור שללמוד זו זכות יותר מאשר חובה.

אולי כשנשוב לכבישים, נחדול מלצפור בפקק, וננהג ביתר זהירות. אולי כשכל אחד ימשיך את חייו, נהיה קצת יותר ערבים זה לזה.

אולי כשנשוב בקרוב לטייל, נהיה קשורים יותר לכל ארבע אמות חדשות בארץ ישראל. אולי כשנצא סוף סוף מהבית, נזכור טוב טוב מהי ערכה של משפחה בריאה, ומדוע חשוב לתחזק זוגיות. אולי כשהילדים ישובו למסגרות, מזכור בכל זאת שלפני הכל אנחנו אבא ואמא.

אולי כשהכל יגמר, נאהב קצת יותר את הרגעים הפשוטים בחיים, אלו שחשבנו שהם מובנים מאליהם. אולי כשנשוב לחיות כרגיל, נהיה אסירי תודה ונזכור שתמיד יש על מה להודות. אולי מחר כשנשוב לחיים, החיים כבר יהיו הרבה פחות מובנים מאליהם.

ומי יודע, אולי מעז יצא מתוק, בעזרת ה'. ובידינו הדבר.