ט"ו אדר א 21:51
עולות בי תהיות אולי אני לא ברמה התורנית שאליה אני שואף. שהרמה התורנית שלי היא לא אותו דבר כמו פעם וזה אמור להתבטא גם בשידוכים

איך אני יכול לדעת דבר כזה? אני נורא מבולבל

הניק האנונימי של פורום לנ"ו בלבד!

הסיסמא נמצאת אצל המנהלים.

כללי שימוש:

1. אין לפרסם דרכו.

2. אין להגיב דרכו בביקורת או להשתמש בו למטרות שאינן הולמות.

3. אין להעביר את הסיסמא בין הגולשים.

4. ניקים אנונימיים שאינם מוכרים, לא יוכלו לקבל את הסיסמא (מי שגם ככה אנונימי, אין צורך שישתמש בניק אנונימי).

ט"ו אדר א 22:02

זה טוב שדיונים יהיו מהניק הרגיל כך זה יוצר שיח אנושי יותר, האנונימי נועד עבור שאלות ספציפיות שיכולות להסגיר מי אנחנו במציאות.

אני מבקש שהמשך הדיון יהיה בשימוש הניקים ולא בשימוש האנונימי, אם נראה שהאנונימי משמש למטרות שאין צורך לאנונימי נחליף את הסיסמא על מנת לשמר את המטרה לשמה הניק מיועד. (מוזמנים באישי לשכנע אותי בנחיצות הדיון מאנונימי)

לגופו של עניין, אני חושב שהחיפוש אמור להיות ברמה שאנחנו נמצאים ולא משהו שונה, אלא אם כן זו שאיפה שהיא ברת ביצוע בקלות.

ט"ו אדר א 22:07
זה כזה מוזר שאני מתבייש בזה? לרצות שהאנשים שמכירים אותי כאן לא ידעו את זה שאני מרגיש שאני מתדרדר?

כללי שימוש:

1. אין לפרסם דרכו.

4. ניקים אנונימיים שאינם מוכרים, לא יוכלו לקבל את הסיסמא (מי שגם ככה אנונימי, אין צורך שישתמש בניק אנונימי).

ט"ז אדר א 08:50

2. התפיסה הדתית לדעתי של הרוב כאן משתנה עם השנים.

3. אתה חושב שבמציאות ידעו מי אתה?

4. תודה על ההסבר, שומע את זה.

ועדיין יש תחושה לעיתים שאנשים משתמשים בניק הזה לצורך דיונים וזה חבל, כי דווקא כאשר הניקים משתתפים אז זה מאפשר לנסות לשדך לניק באופן מתאים כי מקבלים תחושה מיהו.

ט"ז אדר א 11:23

האם אתה יכול לתאר מישהי ברמה התורנית שלך (הנוכחית) ומישהי ברמה התורנית שאת שואף אליה?

ט"ז אדר א 20:50

איך מגדירים רמה תורנית של מישהי? אין לי איזה צורה מיוחדת להגדיר..

צניעות,הקפדה על מצוות,עד כמה שחשוב לה לימוד תורה,עד כמה עבודת ה נוכחת בחייה עם כל מה שזה משתמע..

הנקודה היא שאני מרגיש שפעם בער בי הרבה יותר כל העניין של עבודת ה, אני חושב שהייתי להוט יותר מאשר היום, למרות שהייתי שמח להיות יותר.

אז אולי גם אני צריך לדעת את זה שאני פחות ממה שאני רוצה להיות, ואולי לכן גם להסכים למישהי שהיא פחות ממה שאני מחפש.

כללי שימוש:

1. אין לפרסם דרכו.

ט"ז אדר א 21:30

מה שאני מנסה להגיד, זה שרמה דתית זה לא משהו בינארי או קבוע.

אני לא יכולה לקחת את כל בנות הפורום, ולהעמיד אותן על ציר מהכי תורנית להכי לא תורנית. זה פשוט לא עובד ככה.

האם מישהי שמתפללת שלוש פעמים ביום (=יותר מקפידה על מצוות) היא בהכרח יותר תורנית ממי שמתפללת תפילה אחת ביום? 

לדעתי, אתה צריך להגדיר לעצמך גבולות גזרה.

מה מבחינתך קו אדום, ואין מצב שאתה רוצה לצאת עם מישהי שעונה על הגדרה כזאת. (לדוגמה, האם מישהי שהולכת עם מכנסיים היא בתוך גבולות שלך?).

לקבוע לעצמך 'גבולות גזרה'. עם זאת, קח בחשבון שלא משנה איפה היא (או אתה) היום, זה לא אומר כלום לגבי המקום הרוחני עוד X שנים.

לכן חשוב בעיני לבדוק שאתם פחות או יותר באותו איזור חיוג - ושיש לכם גם שאיפות מתאימות.

אם אני קוראת אותך נכון, אתה אומר - אני רוצה שלאשתי יהיה חשוב לימוד תורה [*הערת שוליים] - אבל אני לא גדול הדור. ולכן אני צריך לחפש מישהי שפחות חשוב לה לימוד תורה, ואז יהיו לה פחות ציפיות ממני והיא לא תתאכזב.

כשאני יוצאת עם מישהו, אני מסתכלת על מי הוא היום, לא מי הוא יהיה עוד X שנים, כי אין לי איך לדעת. אני מחפשת מישהו שאוכל לאהוב ולהעריך אותו כפי שהוא עכשיו. אני לא רוצה לבחור אף אדם כי התפשרתי. אולי אני שוקלת מחדש את סדר העדיפויות שלי, נותנת משקל שונה לדברים שונים - אבל אני בוחרת לראות דברים אחרת, אני לא מפשרת. וזו טרמינולוגיה חשובה בעיני.

אז התשובה שלי:

אם היית נמצא במקום שאתה שואף, אם היית כבר בפסגה או בשיא - בעיני זה לא מקום בריא להיות בו, כי תמיד אפשר עוד.

אל תתפשר.

רק תהיה תמיד בבירור עצמי מי אתה, ואת מי אתה מחפש - ומתוך כך לתעדף את החיפושים שלך (במילים אחרות: לא לשכוח שרמה תורנית כוללת גם ענייני בין אדם לחברו ודברים נוספים. בדיוק שמעתי שיעור של רב, והוא אמר שמתקשרים אליו לברר על תלמידים שלו - ומעולם לא שאלו אותו אם התלמיד מקפיד על מעשר כספים, על תרומה כספית.).

[*] לימוד התורה שלה או שלך? אני חושבת שמתחת למושג 'תורניות' מסתתרת בעצם - השקפה. מה היחס שלך ושלה לכל מיני דברים שמפרידים בין תתי מגזרים שונים, ואולי עקרוניים לך\לה.

י"ז אדר א 01:28

תשאל את עצמך מה אתה רוצה באמת, וזה מה שתחפש.

לא להתעסק יותר מידי במי אני ומה אני מבחינה "דתית". זה לא מדיד. גם אם יש רבנים שמטעים את הציבור לחשוב שזה מדיד ובפרט בצורה חיצונית או פנימית חיצונית (הרבה פעמים הם דווקא רבנים שיש להם אינטרס לחנך לכך)

כולנו ברצוא ושוב כל הזמן, זה חלק חיוני ובריא בעבודת ה'.

רק אל תשפוט את עצמך כי זה החלק של היצר הרע.

ה' נמצא איתך גם ברצוא וגם בושוב.

אם אסק שמים שם אתה ואציעה שאול הינך.

אולי יעניין אותך