יש כאן מורות לכיתה א'? שחוגגות מסיבת סידור? פעם ראשונה שלי..

בהנהלת:
ב' בשבט תשע"ט 20:50

אשמח לרעיונות לקישוט לוחות הכיתה יש לי 3 לוחות למלא (אוהבת לשלב תמונות של הבנות לפחות בלוח אחד)

תוכנית - שירים, ריקודים וקטעי קריינות יחסית בניתי אבל אשמח אם תעשירו אותי

אשמח ממש

תודה

ב' בשבט תשע"ט 21:45

עשיתי כמה שנים מסיבות סידור, אבל אני מלמדת בנים- אז זה שונה.

אם את רוצה, אולי תשתפי אותנו מה תכננת וננסה להוסיף רעיונות ולהעשיר אותך- כמו שביקשת.

ב' בשבט תשע"ט 21:54
תכלס מעולם לא ראיתי מסיבות סידור..
הכיוון שלי:
דקלום פתיחה
שיר פתיחה עם מקלות הקשה
קריינות על מעלות התפילה
הצגה על השר ההולך בדרך והיהודי שלא עצר בתפילתו
מחרוזת שירים עם ריקודים
ו..זהו
ב' בשבט תשע"ט 22:39

הרעיונות שלך ממש מקסימים! כך בד"כ נראות מסיבות סידור!

כבר יש לך רעיונות לשירים?

דברים שאנחנו עשינו:

- דקלום פתיחה וסיום (על תפילה)

- מספר שירים עם אביזר- למשל מקלות / תופים קטנים / קרפים שקשורים ליד.

- לא עשינו הצגה

- בד"כ הילדים מכינים לפני המסיבה משהו שקשור לתפילה / סידור- וההורים מקבלים את זה במסיבה.

- לפעמים עשינו לימוד משותף בין ההורים לילדים (משהו לא ארוך)- זה מקסים, אך דורש תכנון והשקעה.

ג' בשבט תשע"ט 09:32

- את יכולה לבחור תפילה, למשל תפילת ההורים על הבנים או כל ברכה אחרת, להדפיס על דף / שמינית בריסטול יפה והן יקשטו. ואח תניילני או משהו כזה.

- או שתצלמי אותן מחזיקות סידור, אח"כ תפתחי ותדביקי על שמינית בריסטול והם יקשטו.

- אפשר להכין איתם סידור קטן- עם החלקים שהן אומרות, ובכל עמוד יש תמונה שלהן שמתאימה לקטע ואת החלק מהתפילה.

את מה שהם מכינים, כדאי לעטוף בצלופן יפה, ולסדר על שולחן ביום של המסיבה (שימי לב שכתוב בצורה ברורה על כל צלופן למי היצירה שייכת, כדי שההורים יוכלו בקלות למצוא את שלהם).

קישוט- 

אני לא כל כך מקשטת לקראת המסיבה. אבל יכולה לחשוב על רעיונות:

- רצית משהו עם תמונות של התלמידות, אז את יכולה לקחת את התמונות שהן מתפללות, לתלות על הקיר ולכתוב משהו כמו "שיויתי ה' לנגדי תמיד" או משהו אחר.

- אפשר לעשות קיר עם ציור של שלושת הזמנים ביום- בוקר, צהרים, ערב, וליד זה לכתוב: אברהם אבינו תיקן את תפילת שחרית. יצחק אבינו תיקן את תפילת מנחה ויעקב אבינו תיקן את תפילת ערבית.

- אפשר לעשות קיר עם משפטים על חשיבותה ועצמתה של התפילה.

זה מה שעלה לי בינתיים..

ממש בהצלחה!!

ג' בשבט תשע"ט 10:40

כדי להכניס את הבי"ס / התלמידות להתרגשות לקראת המסיבה, אפשר לקשט את המקום בבלונים, ולהכין לו "ספירה לאחור". אם נראה לך שזה מתאים..

ג' בשבט תשע"ט 11:41
אפשר לתת להם אנונימי

לכתוב תפילות אישיות שלהן, ולתלות בקיר

ג' בשבט תשע"ט 23:57

לשים ציור של ילד/ה מתפלל/ת במרכז הקיר, ומסביב שמות של תפילות / משפטים על תפילה / הלכות של תפילה.