ב' בכסלו תשפ"ב 21:10
אחרי שקרה מה שקרה וגורשתי מהישיבה שלי, חיפשתי ישיבה תיכונית אחרת שתסכים לקבל אותי.

התראיינתי בשתי ישיבות שונות, בשתיהן הרגשתי מעולה וגם הבנתי מהמראיינים שההרגשה הזאת הדדית.

אחרי פחות משבוע קיבלתי תשובה שלילית משתי הישיבות: הם התקשרו לישיבה הקודמת כדי לשמוע על נסיבות עזיבתי, והבינו שהם לא צריכים את התיק הזה.

מיואש לגמרי הודעתי להורים שלי שאני אעשה בגרות אקסטרנית, פשוט לא יכולתי לסבול עוד דחייה, אבל הם פחדו שזה יהיה המסמר האחרון שייקבע אותי כילד בעייתי/חילוני/לא משכיל/כל מה שהורים חוששים ממנו.

אחרי שהם ממש לחצו עלי הלכתי להתראיין בישיבה נוספת, נפגשתי עם ראש הישיבה במשרד שלו. הוא לא שאל אותי שום דבר על העבר, וכל הריאיון התמקד בעתיד: מה חשוב לי שיהיה בישיבה? איך אני יכול להוסיף לישיבה? אילו תכונות אני מביא איתי לרווחת החברים?

מיד בסוף הריאיון הוא אמר לי שהתקבלתי, ''מחר אתה כבר יכול לבוא - את עניין הרישום והתשלום אני אסגור עם ההורים שלך בהמשך''.

וואו, איזה כיף! יש לי ממחר מסגרת להיות בה.

אחרי כמה שבועות, הר''מ שלי התקשר אלי באחד הערבים: ראש הישיבה הקודם שלך גילה איפה אתה היום, והוא מיוזמתו התקשר לראש הישיבה וסיפר לו הכל.

לא ידעתי את נפשי מרוב צער. עד שהיה מישהו אחד שקיבל אותי, עכשיו גם הוא שונא אותי ורוצה לגרש אותי מהישיבה.

בבוקר למחרת נשארתי בבית ולא הגעתי לישיבה, להורים פשוט סיפרתי שאני לא מרגיש טוב.

בשעה 9 הטלפון שלי צלצל: ראש הישיבה.
סיננתי.

אחרי 5 דקות אמא שלי נכנסה לחדר, הביאה לי את הטלפון האלחוטי, ואמרה שיש לי שיחה. מיד כששמעתי את קולו של ראש הישיבה, ניתקתי את הטלפון. אני לא יכול לעמוד בעוד דחייה, עוד לא התאוששתי מהדחייה האחרונה.

יצאתי מהבית עם האופניים, הייתי חייב לנשום קצת אוויר ולחשוב בשקט. אחרי שעה של רכיבה הגעתי הביתה מזיע, מתנשף ומבויש.

התקשרתי לראש הישיבה כדי להתנצל על כך שניתקתי לו, זה לא הגיע לו. הוא לא עשה לי שום דבר רע.

- תשמע, הרב, אני ממש מצטער... לא יודע מה עבר עלי...
- עזוב שטויות, תגיד לאמא להרתיח מים, אני עוד 5 דקות כבר אצלך. באיזו קומה אמרת שאתה גר?

הייתי בהלם, למה הוא מגיע אלי הביתה? הישיבה נמצאת במרחק 40-50 דקות נסיעה, זה לא שאנחנו שכנים...

כשהוא הגיע הביתה אמא שלי סימנה בידיה לכיוון הסלון, אך הוא אמר לי ''מצטער מאוד, באתי אליו ולא אל ההורים, אז אני רוצה לדבר איתו ביחידות בחדר שלו...''.

אחרי שהדלת נסגרה, הוא מיד חיבק אותי ארוכות.

''תגיד לי'', הוא אמר, ''יש לך מושג כמה היה לי קשה לישון בלילה? אחרי ששמעתי אתמול איזה דברים נוראיים עברו עליך, בחור כל כך צעיר, פשוט לא יכולתי להפסיק לחשוב איך אני יכול לעשות דברים אחרת, איך אפשר לתקן את כל מה שעברת''. דמעות עלו לי בעיניים.

''תקשיב, היום אני מרשה לך להישאר בבית, קח יום חופש עם אישור של ראש הישיבה. אבל מחר אני מחייב אותך לחזור לישיבה. אנחנו נדבר כמו שצריך, אל תדאג, הכל יהיה טוב. אה, תגיד, מי לימד אותך שמותר לנתק טלפון לראש ישיבה שלך?''

יצאנו מהחדר כשאני זורח מאושר, פשוט לא מאמין שזה קרה לי.

אמא שלי שאלה אותו, איך זה שאתה מרשה לעצמך לנסוע אלינו הביתה? יש לך מאות תלמידים מכל קצוות הארץ, כל תלמיד שעושה קצת בעיות זוכה לביקור ממך?

תקשיבי לי, ביום שבו לא יהיה לי כוח או זמן לנסוע לתלמיד שצריך אותי - אני אבין שסיימתי את תפקידי כראש ישיבה, ואעביר את השרביט הלאה.

עברו למעלה מעשר שנים, הוא כבר מזמן עבר את גיל הפנסיה, אך בדיוק היום גיליתי שהוא עוד לא הבין שהוא סיים את תפקידו כראש ישיבה 🌷
ב' בכסלו תשפ"ב 21:15
איזה אדם,
פשוט וואו!!!

לקפוץ למים ולצאת מהאנונימיות לגמרי זה צעד מרגש

אז יש כרטיס אישי חדש, ועכשיו יש פרטים גם כאן 😊

יעל זק"ש

יועצת זוגית משפחתית ואישית,

מדריכה לחיי אישות ומדריכת כלות

ליצירת קשר: 0542-331193

[email protected]

יעל זק"ש - האגודה הישראלית לייעוץ זוגי ומשפחתי

ב' בכסלו תשפ"ב 21:16
איזה אנשים מלאכים מסתובבים בנינו!!
ממש ממש ריגשת..
ב' בכסלו תשפ"ב 21:35
ב' בכסלו תשפ"ב 21:48
ואיזה נס ש"נפלת" על איש ככ מיוחד.
Tfs
ב' בכסלו תשפ"ב 22:12
ואנשים כמוהו העולם שלנו צריך.
טוב לב אמיתי.
ב' בכסלו תשפ"ב 23:29
שירבו כמותו בישראל.

מסקרן מאד מי הרב והאם הוא מוכר בעשייתו החינוכית..
ג' בכסלו תשפ"ב 19:45
יש ישיבות תיכוניות כמו חול, חסדי ה'. אני למשל ממש לא מכיר את העומדים בראש ישיבות חיספין, בני ברק, באר שבע, סוסיא, פתח תקווה, חיפה וכו', למרות שתחת כל אחד מהם עברו אלפי תלמידים אם הם באותו התפקיד נניח 15 שנה ומעלה.
רובם נשארים מוכרים רק בקרב תלמידיהם, זו דרכו של עולם.

אלה כמובן רק קמצוץ, יש עוד הרבה מאוד ישיבות תחת כל עץ רענן.
ג' בכסלו תשפ"ב 21:02
ג' בכסלו תשפ"ב 10:00
כל אחד צריך לפחות אדם אחד שמאמין בו בחיים.

חזקת!
ג' בכסלו תשפ"ב 12:59
הלוואי והילדים שלי יזכו לאנשי חינוך כמוהו
ג' בכסלו תשפ"ב 15:35

לא מתכתב עם נשים בפרטי.

ג' בכסלו תשפ"ב 17:57
שיש כאלו אנשים מדהימים
תודה על זה ששיתפת
ג' בכסלו תשפ"ב 21:09
ומרגש שלא פסו אנשי חינוך בעלי לב ושכל טוב מקרבנו
י"א בכסלו תשפ"ב 21:43
תודה לה'