י"ז שבט 18:47

הרשרוש הראשון:
שאלהה..
חושבים שלדבר עם בן באיימיל  ואנחנו לא נפגשים ואני יודעת שהוא קיים ולא סתם איזה זקן....
זה בעיה?
עכשיו אני יסביר יותר:

בעקרון אנחנו מדברים על היהדות.שאלות בנושא אמונה וכאלו..

זה דברים שממש מוסיפים לי..ומחזקים אותי וגורמים לי לעבודת את ה' יותר בשמחה...

אנחנו לא נפגש.זה לא בקטע רומנטי או משהו כזה...

אם נרצה בגיל 18 אז..

אבל בגיל הזה יש לי גבולות ואנחנו מדברים רק נושאים הגיוניים...

חושבים שזה בסדר?

י"ז שבט 20:03

תסתכלי כאן: אז ככה: - תורת חיים בעוז

[פשוט שם כתבת על טלפון.. אי מייל נשמע הגיוני סה"כ.. וכל עוד זה נשאר בתחומים האלו בלבד- אז סבבה לגמרי]

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

לא מתכתב עם בנות בפרטי. תודה.

[סוזנה זה שם משפחה, אני בן]

י"ז שבט 20:05

כן בגלל זה לא ידעתי אם זה סבבה

י"ז שבט 21:25

אליהם חוץ מבנים בגיל הזה. למה זה דווקא בן? אולי תדייקי את השאלה

לא מדברת עם בנים בפרטי

י"ז שבט 21:30

כמו שאת רואה כאן בפורום... 

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

י"ז שבט 21:32

עם חברה טובה או משהו כזה

נראה לי שזה משהו קצת יותר עמוק...

לא מדברת עם בנים בפרטי

י"ז שבט 21:35

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

י"ח שבט 21:37

לרוב הבנות אין ידע תורני מספק בכדי לדון ולענות על שאלות מורכבות מבחינה הלכתית ואמונית.
לכן בהחלט יש מימד ששיח עם גבר יעיל יותר, אבל צריך בהחלט להיזהר. אם יש מישהו מקצועי או רב זה עדיף.

מִמְּקוֹמְךָ מַלְכֵּנוּ תּוֹפִיעַ וְתִמְלוֹךְ עָלֵינוּ כִּי מְחַכִּים אֲנַחְנוּ לָךְ
מָתַי תִּמְלךְ בְּצִיּוֹן בְּקָרוֹב בְּיָמֵינוּ לְעוֹלָם וָעֶד תִּשְׁכּוֹן
תִּתְגַּדֵּל וְתִתְקַדֵּשׁ בְּתוֹךְ יְרוּשָׁלַיִם עִירְךָ לְדוֹר וָדוֹר וּלְנֵצַח נְצָחִים
וְעֵינֵינוּ תִּרְאֶינָה מַלְכוּתֶךָ כַּדָּבָר הָאָמוּר בְּשִׁירֵי עֻזֶּךָ עַל יְדֵי דָּוִד מְשִׁיחַ צִדְקֶךָ

י"ח שבט 14:25

ופחות עם ההורים...

י"ח שבט 14:38

על נושאים שלא היית שואלת סתם

אני בטוחה שיש עוד אנשים שיכולים לענות לך על שאלות באמונה חוץ ממנו. אולי תתחברי לרב כלשהו? תלמדי שיעורי תורה מהאינטרנט?

לא מדברת עם בנים בפרטי

י"ח שבט 14:54

י"ח שבט 14:45
כמו ש @תולעת ספריםם כתבה (ואי התיוגים פתאום עובדים! חח) יש מספיק אנשים לפנות אליהן בעניין הזה..ולמה דווקא בן?
ואם את בעצמך שואלת את זה כנראה שהרגשת בכתמל שזה לא 100..לכי לפי ההרגשה שלך ולדעתי תתיעצי אם ההורים/מדריכה

עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה💪🇮🇱

עשית היום משהו טוב למישהו אחר?❤

~לא מתכתבת עם בנים בפרטי, אם חשוב אז מסרים~

י"ח שבט 15:00

שממש עזר לי לברר את הדרך שלי

מכפת לך? תנסי מקסימום תפסיקי

לא מדברת עם בנים בפרטי

י"ח שבט 16:09
ובכללי יש המון חומר על אמונה ...לא יודעת מה ספיציפת את מחפשת אבל ממליצה ממש על האתר מילה טובה של הרב יוני לביא,יש שם ממש דברים בשפה ברורה
ובכללי לא ממלימה לחפש את הידע דרל אנשים אנונימים באינטרנט..

עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה💪🇮🇱

עשית היום משהו טוב למישהו אחר?❤

~לא מתכתבת עם בנים בפרטי, אם חשוב אז מסרים~

י"ח שבט 16:12

לא יודע מה איתכם, אבל לי קשה ליצור שיח כזה עם הורה/רב.. במיוחד עם זה שאני נחשב דוס פיצוץ..

[לא שאני מחפש אחד כזה כרגע.. בשביל הרעיון]

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

י"ח שבט 15:27

והוא אמר שזה לגמרי בסדר. אבל תהיו אמיתיים עם עצמכם. בטוחים שזה לא בקטע רומנטי בשום מקום בתוככם?

י"ח שבט 15:30

בטוחה.

י"ח שבט 15:32

הוא פירט לי בדיוק באילו מצבים מותר...

ולפי מה שהוא פירט לי אז מותר

י"ח שבט 15:39

הלכתית, אבל לדעה הכי מקילה שיש. כתבת שאת לא בטוחה ב100 אחוז. אני מציעה שתעשי בירור עם עצמך

לא מדברת עם בנים בפרטי

י"ח שבט 15:46

י"ח שבט 16:33

לא מדברת עם בנים בפרטי

י"ח שבט 15:57
י"ח שבט 16:10

אבל לא ממש מומלץ..

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

י"ח שבט 16:11

אבל כרגע זה כן טוב בשבילי כמובן שעוד טיפה זמן כבר אני לא ידבר איתו כי זהו כבר לא מתאים...

י"ח שבט 16:12

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

י"ח שבט 16:20

אם הוא היה בת - השיחה, מבחינת תוכן, הייתה מתנהלת אותו דבר? היית מרגישה כלפי השיחה וכלפי הצד השני של השיחה אותו דבר? אם התשובה היא כן אז ודאי שאין בעיה. אם התשובה הכנה היא שלא - אז זה כבר עניין שאת צריכה לברר עם עצמך.

י"ח שבט 18:18
פעם גם דיברתי עם משהי בגילי אותו דבר.
עד שפשוט העדפתי לא לדבר עם משהי שאני לא בטוחה שהיא קיימת...
י"ט שבט 14:50
י"ט שבט 15:29

לא מדברת עם בנים בפרטי

י"ט שבט 16:41

גם הפלטפורמה הזו יוצרת שיח קרוב בין גברים לנשים, והרבה פעמים זה גם עובר הלאה לקשר טלפוני ואפילו יומיומי.
ממליצה לכולנו להיזהר, אם יש בעיה תמיד לדווח למנהלים.
@ברוקולי 

(כאן עדיין לא נכנסה שבת)

מִמְּקוֹמְךָ מַלְכֵּנוּ תּוֹפִיעַ וְתִמְלוֹךְ עָלֵינוּ כִּי מְחַכִּים אֲנַחְנוּ לָךְ
תִּתְגַּדֵּל וְתִתְקַדֵּשׁ בְּתוֹךְ יְרוּשָׁלַיִם עִירְךָ לְדוֹר וָדוֹר וּלְנֵצַח נְצָחִים
וְעֵינֵינוּ תִּרְאֶינָה מַלְכוּתֶךָ כַּדָּבָר הָאָמוּר בְּשִׁירֵי עֻזֶּךָ עַל יְדֵי דָּוִד מְשִׁיחַ צִדְקֶךָ

י"ח שבט 18:56

אבל כדאי להיות עם יד על הדופק...

י"ח שבט 21:39

י"ח שבט 22:28

לי אין ידע תורני עצום כמו שיש לך ולעוד רבים וטובים

אבל אני בהחלט יכולה לדון בסוגיות מורכבות

ובלי קשר- נראה לי בגיל כזה גם לבן אין כל כך הרבה ידע תורני שהוא יכול להעשיר אותה ברמה כזו... כמה שנים מעל אולי, אבל לדעתי לא בגיל הזה. הוא יכול לדון אבל ככל הנראה הוא לא יגיע לרמת דיון כמו של רב.

ולפותחת השרשור- האם את מרגישה שהוא באמת מעשיר אותך ברמה שמישהו אחר לא יוכל להעשיר?

לא מדברת עם בנים בפרטי

י"ח שבט 23:43

בגיל 18 יש לגבר הרבה הרבה ידע תורני (אם הוא בחור רציני לפחות)

י"ח שבט 23:55

לא זוכרת מאיפה בדיוק הם באו. ולדעתי אהבת התורה הרבה יותר חשובה מאשר ידע של איפה בדיוק כל מקור נמצא.

וכן אני מסכימה שיש לו הרבה ידע תורני. זה לא סותר את זה שגם לנשים שלמדו באולפנה ולא בסמינר יכול להיות הרבה מאוד ידע תורני.

וחוץ מזה-  גיל 18 לא רלוונטי מהסיבה הפשוטה שהוא לא בן 18 ולכן יכול להיות שיש לו הרבה ידע ויכול להיות שלא.

לא מדברת עם בנים בפרטי

י"ט שבט 00:03

מה שטענתי- שלרוב לגבר יש יותר ידע תורני מלאישה.
וכשדנים על השקפה/אמונה/הלכה מה שחשוב חוץ מאהבת ה' זה כמובן הידע והמקורות.
אחרת לא משנה כמה תאהבי את ה' יצאו תחת ידייך מכשלות.

י"ט שבט 01:08

"דרך ארץ קדמה לתורה" (אגב רואה שאני יודעת מקורות?קורץ)

אז נראה לי קודם כל אהבת ה', ההלכות הבסיסיות ביותר ומידות טובות, זה הכי חשוב. אחרי זה אפשר להעמיק בהרחבה ידע ומקורות. אבל קודם הבסיס. זה כמו בניין שבנו אותו בלי יסודות- הוא פשוט יפול. צריך שהלב יאהב את הקב"ה וישאף לקבל את מצוותיו בשמחה כדי להכיל את כל הידע התורני המורחב יותר.

לגבי החלק הראשון- מסכימה איתך. אמרתי שזה לא כלל גורף.

לא מדברת עם בנים בפרטי

י"ט שבט 01:28

אבל דרך ארץ קדמה לתורה זה לא כפשוטו בכלל. יש דברים בתורה שהם בכלל לא דרך ארץ.
למשל להרוג את עמלק, לכבוש את הארץ, הרי היו שם גויים לפנינו? מה נזיז אותם מהבית? מסכניםםם!
דרך ארץ לא תמיד קדמה לתורה. וניתן לראות שלרוב התורה קדמה לד"א.

י"ט שבט 12:35

מישהו שלא אוהב את ה' ומחובר אליו בכל מאודו ומקיים את כל מצוותיו- כנראה שלא יעשה דברים כאלה. רוב האנשים מזדעזעים רק מהמחשבה להרוג. בן אדם שמחובר באמת לקב"ה- יעשה את זה. בן אדם שלא אוהב את הקב"ה- יהיה לו הרבה יותר קשה.

כשהיית קטנה,בת ארבע,  ההורים שלך לימדו אותך את כל הלכות בשר וחלב לפרטיהן? לא! הם הכריחו אותך לדעת בע"פ את ל"ט מלאכות שבת? לא! הם האהיבו עלייך את התורה וגרמו לך להבין שמצוות הן לטובתך. בגיל מאוחר יותר כשכבר היו לך את היסודות של חיבור לערכים ולקב"ה, הם הסבירו לך את כל ההלכות.

בקשר לתורה ודרך ארץ - לא סתם רוב של עשרת הדיברות מדבר על מצוות בן אדם לחברו. בתור אימא, את תרצי ילד שיודע את כל התנ"ך בע"פ אבל מתחצף אלייך ומזלזל בך וחסר כל טקט, או ילד שיש לו ידע בסיסי של הלכות, אהבת תורה ואהבת ה' וגם מכבד אותך? נראה לי התשובה ברורה.

לא מדברת עם בנים בפרטי

י"ט שבט 12:47

היא הייתה על דיונים שאהבת ה' היא חלק משמעותי בהם, אבל לא המכריע. הידע הוא המכריע.

י"ט שבט 13:37

בסוף אם אני לא אוהב את הקב"ה אז למה לי לשבת ללמוד תורה ולהתווכח בשאלות על אמונה? הרי אני יכולה באותו זמן לראות סרט!

אבל בגלל שאני אוהבת את ה', אני גם רוצה ללמוד ולהעמיק יותר ויותר

לא מדברת עם בנים בפרטי

כ"א שבט 17:03

יש מצב שזה ברמה התיאולוגית הכללית, בלי ידע רחב. ושאלתי על הסגנון, הפתיחות, הרגשות שלה כלפי הצד השני, עד כמה חשוב לה להוציא את עצמה טוב וכו.

כ"ג שבט 00:02

לא מדברת עם בנים בפרטי

כ"ג שבט 12:01
שכתבה שאין סיכוי שהשיחה תהיה כמו עם בת, בגלל פרט טכני - שלבת אין את הידע והבסיס הרחב לענות לשאלות כאלו כמו שלבנים יש.
כ"ד שבט 14:11

כ"ה שבט 16:36

קיצור לדעתי מהמסכנות שאני הגעתי אז פחות אבל מי אני שיגיד לך אם יש תרב שלך שאמר לך שאת יכולה?!?

קיצור בעקרון אם הרב שלך אמר שאת יכולה אז לא נראה לי שמישהו/י יכול/ה לחלוק עליו...

אבל בכל זאת יש גם לי משהו להגיד בעניין אבל תעשי מה שהרב שלך אמר.

אז ככה לדעתי לא כי את לא באמת יודעת איך זה ייגמר ואם זה שאלות הילכתיות כמו שמישהי כתבה פה אפשר להסתכל באתר מילה טובה הידברות או משהו אנטרנטי אם זה לא הילכתיות אז לדעתי זה לא רלוונטי לשאול בן בגילך...

קיצור לדעתי יש דרכים אחרות לעשות את זה...

(לא אמרתי שזאת עברה או משהו אני גם לא יודעת פשוט אמרתי שלדעתי זה כזה פחות...)

*😀אל תיתן לעולם לשנות לך את החיוך-

תן לחיוך שלך לשנות את העולם😀*

אחיה ערקי ז"ל

כ"ח שבט 13:58

אני רוצה שיכתבו לי מה אתם חושבים!!
בשביל זה פתחתי את הרישרוש...

תודה לכל מי שענה..נותן לי מחשבה...

כ"ח שבט 17:06

כ"ט שבט 09:15

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

ל' שבט 15:18