כ"ז ניסן 00:07

לדקדק באמירת התפילה בצורה נכונה, מה שמאיט אותי וגורם לי לפספס קדישים או ההיפך. 

The_Lion_is_The_King#

כ"ז ניסן 07:33

לעבור על קטעים בתפילה שלא בזמן התפילה, כך שבתפילה תאמר אותם בצורה יותר נכונה ומדוקדקת (וגם יותר בכוונה)

"שיהא הכל נחת רוח אליך"

לא מתכתב עם בנות בפרטי. תודה.

[סוזנה זה שם משפחה, אני בן]

כ"ז ניסן 12:40

עד כמה שידוע זה חשוב לדקדק.  אבל איך יוצא שאתה מאחר כל כך? אפשר לשאול מה בדקדוק גורם לך לעיכוב? 

כי אני דווקא קורא בדקדוק והמהירות שלי היא כמו כולם (במקרה שלא ממש בולעים מילים)

"ביום שיזוהמו כל המים על פני העולם, כל העצים ייחטבו, והשדות כולם יתייבשו,

רק אז אולי יבינו בני האדם, שאי אפשר לאכול כסף" 

(פתגם אינדיאני)

כ"ז ניסן 20:52

אבל בגלל שאנשים (לפחות מי שאני מתפלל איתם) לא מקפידים על דקדוק ממילא הם מסיימים יותר מהר ואני מפספס אמן-שניים בקדיש, במיוחד אם זה חזן שאומר רק תחילה וסוף בקול (שוב, לא משליך על כולם). בכל זאת יותר קצר להגיד פרק תהילים ללא שווא נע, לדוגמה.

The_Lion_is_The_King#

כ"ז ניסן 20:51

The_Lion_is_The_King#

כ"ז ניסן 20:54

זה כבר מתגלגל על הלשון.

קח לך כל פעם קטע ותתלבש עליו תקרא אותו שוב ושוב ושוב ושוב. זה עובד.

מניסיון

כ"ח ניסן 18:49
כי טכנית קוראים יותר מהר בלי דקדוק

The_Lion_is_The_King#

כ"ט ניסן 21:07

נכון שיש דברים שלוקחים יותר זמן. ובכל זאת, הקצב עולה כשמתרגלים. ואתה תוכל להתפלל במניין רגיל ואפילו גם להיות מהיר מהם. זה עניין של להתרגל.

כ"ח ניסן 00:40
ולהיות איתם במקומות החשובים

לא מתכתב עם נשים בפרטי.

ל' ניסן 20:09

במניין שאני מתפלל בו מתפללים מהר ואני מתלבט אם להתפלל מהר או לא לומר קדושה

בטוחים שאתם היחידים בערוץ שקוראים שר הטבעות?

כנסו לפורום שר הטבעות - המקום בשבילכם!

"הגיד לך אדם מה טוב, ומה ה' אלוקיך דורש ממך כי אם עשות משפט ואהבת חסד והצנע לכת עם אלוקיך"

סחלבים!

א' אייר 19:30

בטוחים שאתם היחידים בערוץ שקוראים שר הטבעות?

כנסו לפורום שר הטבעות - המקום בשבילכם!

"הגיד לך אדם מה טוב, ומה ה' אלוקיך דורש ממך כי אם עשות משפט ואהבת חסד והצנע לכת עם אלוקיך"

סחלבים!

כ"א אייר 13:17

שו"ע ס"ב: "אף על פי שמצוה לדקדק באותיותיה קראה ולא דקדק בהן יצא:"

יש כל־מיני דעות לכאן ולכאן, האם הדקדוק קריטי, או שהוא תוספת חשובה, או שאין חשיבות של ממש להתעכב על זה, קצרה היריעה להביא את כולן.

עכשיו, צריך להבדיל בין האם הדקדוק מוציא מריכוז ומבלבל את הדיבור או רק מאט, אם הוא מבלבל, גם אם נקטינן שיש חשיבות לדקדוק יש חשש שיצא שכרו בהפסדו:

"ובמי שאפשר לו ויודע הדברים אמורים. אבל מי שלא הגיע לידי מידה זו בנעורים. א"א להטריחו בהנחת הטעמים שטורחו רב ומייגע דבורו. והפסדו מרובה משכרו. לכן טוב שלא לבלבל הקורא אשר לא נסה באלה במטבע תפלה." [סידור יעב"ץ]

אם רק מאט אז זה פשוט כמו להתפלל לאט, אין איסור להתפלל לאט אם מגיעים לתפילת שמונה עשרה עם הציבור, בכל־מקרה, גם אם נגיד הם מגיעים לקדיש ואתה עדיין בפסוקי דזמרה אז מה הבעיה להפסיק, ואם אתה מאריך בתפילת י"ח מכל סיבה שהיא גם אם תפספס קדושה לית לן בה כמו שמובא בבא"ח, ואם אתה אחרי תפילת י"ח אז אתה יכול לענות על הכל