הכשל הלוגי החמור ביותר של הציבור התורני

בהנהלת: נפשי תערוג , ט' , ימ''ל
י' אייר 08:54
מחנכים בהמון בתים שהתקשורת כולה אבי אבות הטומאה וצה"ל קודש קודשים.
פעם אחת אבא הסביר למה התקשורת בוגדת מדרגה ראשונה, כי היא טוענת שעזה היא העיר הצפופה ביותר בעולם. הוא הוכיח שזה לא נכון. הסברתי להם שגם בצה"ל אמרו לנו את השקר הזה וזה לא עשה כלום לאף אחד.
עוד הוכחה טובה לבגידה של התקשורת אצלם היא שהם קוראים לגירוש מגוש קטיף התנתקות במקום בשם האמיתי. למרות שזה לא התקשורת שנתנה את השם, ולמרות שהרבה האנשים האלו עושים את אותה רטוריקה ואגיע לזה עוד רגע.
מי שמספר על הבעיות בתקשורת עושה מצווה גדולה של מחיית זכר עמלק.
מי שכמוני מספר על הבעיות בצבא (בעיות צניעות חמורות, חיילים שקיבלו טיפול רפואי כושל שיוצא מנקודת הנחה שכל החיילים שקרנים ואז חוו פריצת דיסק, מ"פ שלי שניסה להכניס אותי לכלא על משהו שהוא עשה, רופא שנתן למ"פ ימי חופש בכסות של ימי מחלה, חוקים לא הגיונים בגלל קיבעון שגורמים לבזבוז זמן ועוד ועוד ועוד) אומרים לו שאסור לומר ביקורת על הצבא. ואיפה אותה הרטוריקה שהזכרתי קודם? פשוט ממירים את המילה "ביקורת" במונח "לשון הרע". אסור לומר לשון הרע על הצבא.
מסקנה: כולנו מאמינים בדברים עם כל מיני בעיות ומסרבים לראות את הבעיות ובכח רואים את הדברים בצורה שהכי תתאים לאמונות שלנו. לא משנה אם אנחנו דת"לים או אתאיסטים או חרידים או שמאלנים או מתנגדי חיסון, מי יותר מי פחות.
הערה: אני יודע שלהרבה דת"לים תורנים אין את הבעיה בגישה שאני מתאר, אבל זה נפוץ.
אצלי במשפחה המורחבת יש משפחות שאסור לומר שיש בעיות במערכת הרפואית הצה"לית ויש כאלה שזה בסדר גמור.

עין טובה. המתכון לחיים מאושרים חושף שינייםחושף שינייםחושף שיניים

כנסו לכרטיס אישי שלי ותראו את המבחר שלי מהפורום

י' אייר 12:14

בהחלט מסכים עם המסקנה.

אני באופן אישי פחות חוויתי את זה אבל באתי במגע עם אנשים שאני יכול להבין שזה קיים

(כמובן יש גם את אלה מהצד השני - אלה שמבחינתם כל מילה של מפקד בצה"ל היא גם שקר וגם נסיון ציני לפגוע בדת וביהדות, אלה שמבחינתם כל שיעול של בנט מראה עד כמה הוא נוכל, וכו' וכו' לא חסר. עוד לא מכיר *מכל* הסוגים אבל מכיר כמה וכמה)

י' אייר 12:54
שחלק מהסיבה שצהל הוא קודש קודשים היא תפיסה מעוותת על כך שכל מה שהיהודים חלמו בגלות זה צבא (הפך למטרה במקום אמצעי לחיים בביטחון) *אבל זה גם אנטי* לתפיסה החרידית שהצבא מטרתו לחלן את עם ישראל.
כמו שהחרידים לא מציינים את יום העצמאות, אז יש מי שמקפיד ביום הזה על חולצה לבנה של שבת מכובסת ומגוהצת, דבר שלא מקפידים עליו בחנוכה או פורים.
נסעתי לדודה שלי ליום העצמאות עם חולצת צווארון לבנה ליום העצמאות שנה שעברה, אבל הבד לא היה מהסוג של חולצת שבת והיא חטפה קריזה וחששה שאני חרידי בסתר. למרות שחרידים לובשים חולצה לבנה של שבת באופן יומיומי.

י' אייר 13:07
קרעה אותי עם החולצה הלבנה...
י' אייר 22:22

מה מטרתה של היוד המיותרת? (שואלת בהנחה שידעת שכותבים את זה עם יוד אחת)

י' אייר 23:05
שביחיד זה חרידי, וברבים מוסיפים עוד 'ים'

י"א אייר 01:27

י"ב אייר 00:57

הידוע אם לא מדברים על בעיה היא נעלמת

אגב, יש חיילים שמזייפים פציעות ויש גם הרבה חיילים (שהכרתי) שהיו להם פציעות והרופאים הצהליים חששו שהם מזייפים ולכן לא טיפלו בהם כראוי

עדיין, אנחנו הצבא הכי מוסרי בעולם, ובזכותנו קיימת המדינה הזאת, ונראה לי השאלה היא אם אומרים את הביקורת מבפנים, שזו בעיה שלנו, ונפתור אותה ב"ה או כביקורת מבחוץ 

י"ג אייר 23:57

על מי שנשלחת להגן עליו, זאת לא מוסריות. זאת אכזריות.

וחז''ל כבר אמרו את זה מזמן, 'כל המרחם על אכזרים, סופו מתאכזר על רחמנים'.

והצבא הזה כבר אוחז לצערנו הרב שנים רבות בחלק השני של המשפט.

הרבי הריי''צ, [הרבי הקודם של חב''ד] - "הלשון היא קולמוס הלב והניגון הוא קולמוס הנפש"

ר׳ הלל מפאריטש, מגדולי חסידי חב״ד,{מתלמידיו הגדולים של מייסד חסידות חב''ד, בעל התניא} אמר: "מי שיש לו חוש בנגינה – יש לו חוש בחסידות״.

י"ד אייר 02:07

ומסכים איתך שצריך לשפר הרבה דברים, במיוחד בכיוון שאתה מדבר עליו