מפצל"ש כדי לפרוק בחופשיות- שימו לב לחברים שלכם

י"א אייר 17:14
חברים אני רוצה לפרוק פה בכתיבה חופשית כזו כי אם אני אחשוב יותר מידי בטח זה לא יצא לפועל.
ברשותכם אני משנה מהאמת כדי לא להסגיר את עצמי סתם אבל אולי אני אחד מהמשפחה שלכם או מהחברים/ות שלכם ואם תקשיבו למסר שלי פתאום תראו אותי ואת המצב שלי ותהיו שם בשבילי בעולם האמיתי. ואולי תהיו שם בשביל מישהו או מישהי אחרים שהמצב שלהם פחות או יותר טוב...
שימו לב לחברים שלכם אנשים
אני ממש עצוב ובחרדה, אני בחובות ובבעיות במשפחה ואף אחד מחברים והאחים שלי לא פונה אלי. אני חלילה לא מאשים, אני רק משתף שזה מאוד קשה ואני בטוח שהעולם מלא כמוני באנשים אבודים ובצרות יותר ופחות גדולות שאין מי שרואה אותם.
תסתכלו סביב, תרימו טלפון, תשאלו אנשים מה שלומם, מה איתם בחיים, תשימו לב לתשובות שלהם ותנסו לעזור וגם לזכור מה הם אמרו ולנסות לחזור אליהם אם יש לכם כיוון בשבילם. תהיו רגישים. תדעו לכם שכולנו תינוקות טהורים של ה' וזה כל כך עצוב להיקלע ליאוש לכאוס ולמצבשל חוסר ברירה, למצב שאתה יודע שאו שתחיה לא כמו שאתה מאמין או שיהיו לך עוד יותר בעיות במשפחה.
כל כך כואב לי. חברים ומשפחה זה דבר ממש חשוב. ממש ממש חשוב.. אנחנו התפאורה אחד של השני בחיים ויכולים לתת לו קצת אור בתקופות קשות, חיבוק, אוזן קשבת. חיזוק. מילה טובה... ❤😪
י"א אייר 17:35
ניסית בכל זאת להיות יותר ישיר עם האהובים שלך?
כשעצוב לי אני אומרת במפורש לחברות/משפחה....
ואז מקבלת את האמפתיה!
אולי יותר קל לי כי אני אישה...
תנסה
י"א אייר 17:58
ברור שהאחראיות עלי לדאוג לעצמי ולפנות... אני פשוט בסיטואציה שזה מאוד קשה ומורכב ויש גם דברים שאני לא יכול לשתף אותם אבל עצם זה שאף אחד מהם לא מתעניין שה ממש קשה
י"א אייר 17:48
אבל לצפות מאחרים להבין בלי לשקף את הקושי והמורכבות זה יותר קשה כי לא רק שיש את הקושי שלך יש את הקושי הנוסף של הציפייה הלא ממומשת והרגשת החוסר החשיבות בעיני אחרים.

השיתוף והדיבור על הדברים, גם בלי שייתנו עצות, יכול להביא לתובנות רק מעצם השיתוף. וכמובן שעצות ממי שלא נגוע בדבר יכולות לתת רעיונות חדשים וכיוונים אחרים, אפילו שיתופים של אחרים שהיו במצב דומה ויצאו ממנו נותנים כח.

י"א אייר 18:02
כי יש אנשים כמוני שהם במצס שיש דברים שהם עוברים ולא רוצים לשתף בחוץ כמו בעיות בזוגיוצ וחובות והלוואות... וכל מה שאני צריך זה התעניינות מחברים... גם לי יש בחיים אנשים שאם אני חושב עליהם בטח יעשהלהם טוב לטלפון ממני... כיום אני לא מרגיש פנוי לזה אבל אני רוצה להציף את זה לאחרים לפחות.. גם בשבילי להגיד ולשתף בנינוחות וגם בשביל אחרים ואולי בשבילי שיראו אותנו ברגעי הכאב.. שינסו לברר ויגלו אכפתיות
י"א אייר 18:09
מה שאני באה לומר הוא שכל שיחה נורמלית מתחילה ב- מה נשמע בצורה כסו או אחרת, שזה פתח לשיתוף. ולפי התשובה השיחה נמשכת. אם כששואלים אותך מה שלומך אתה עונה שהכל בסדר ועובר לדבר על הא ודא אז מבחינת הצד השני הכל בסדר. ואין מה להתעניין יותר מדי.
לא מזמן הייתה לי שיחה עם חברה קרובה מאוד שלי שאנינו מדברטת המון ומתענינות המון ושיתפתי אותה בקושי מסוים שלי שהיא לא יכלה לדעת עליו אלמלא השיתוף שלי כי משדרים עסקים כרגיל. להרבה אנשים יש חובות ובעיות זוגיות, זוהי כמעט נחלת הכלל לצערנו. אבל רוב האנשים חיים עם זה ומנסים להתמודד. מי שלא מצליח ראוי שישתף כדי לעזור לעצמו.
זה לא שולל את העובדה שצריך לגלות רגישות לזולת, אבל מי שמרגיש שהוא במצוקה צריך להרים דגל
י"א אייר 18:38
אהל יש פעמים שאין כוח להרים דגל, ומבחינת הסביבה אין בכלל קשרים עם אנשים שפעם היה איתם קשר קרוב יותר.. אני לא בא להוריד את האחראיות מעלי או להאשים מישהו. אני רק משתף שבמצבים כאלה ואני מאמין שכמוני יש עוד אנשים ככה יעשה טוב אם חברים ומשפחה יחשבו יותר על הסביבה שלהם )רק אם הם יכולים להרשות לעצמם( ויזמו שיחה, יגלו אכפתיות, יזרקו מילה טובה וכו'... זה ממש קשה
י"א אייר 19:30
ט"ז אייר 18:11
והרבה כוחות 🙏

לקפוץ למים ולצאת מהאנונימיות לגמרי זה צעד מרגש, ומפחיד, ומאתגר, ומרגש כבר אמרתי?

אז יש כרטיס אישי חדש 😊

ובקרוב יוצא לדרך מחזור נוסף של סדנא ייחודית להעצמת הזוגיות 🤗