ו' באב תשפ"ב 20:51
מישהי אמרה עליי שאני נראית כמו אחת עם בעיה נפשית והיא לא היחידה שאמרה את זה. איך נראה נכה נפש? עזבו רגע את עניין החוסר טאקט איך אני מגיעה למצב שמלא אנשים אומרים לי כזה דבר. מצד אחד אומרים שאני יפה אמנם לא דוגמנית אבל יפה. בעלי אמר לי שאם הוא היה מזהה משהו נפשי אצלי הוא לא היה איתי. אני רגישה כן. היסטרית מכלבים ונלחצת בקלות וגם שאני מנסה להסתיר עדיין רואים את התסמינים. מה אני צריכה לעשות שלא ישימו לב? חלק מהנכי נפש שהכרתי לא מטופחים אני משתדלת לטפח את עצמי ועדיין יש נשים שחושבות שאני מכוערת. אני מכוערת רק בתמונות כי אני לא אוהבת להצטלם אז ככה אני נראית בתמונות.בקיצור זה נורא מעליב אותי. מה לעשות כדי שלא ישימו לב
ו' באב תשפ"ב 20:54
אם לא. אז היא לא יכולה לאבחן
ו' באב תשפ"ב 21:00
שפטה אותי בגלל חומרת תגובה שלי מפחד מכלב והחליטה שיש לי נכות נפשית. אבל היא לא היחידה
ו' באב תשפ"ב 21:02
לא יודעת איך אבל זיהיתי. השאלה איך מזהים אצלי. האם זה בר תיקון?
ו' באב תשפ"ב 21:03
לק"י

אני מציעה לא לאבחן אנשים על סמך מראה חיצוני.
ואם את מרגישה שהפחד מכלבים אצלך מוגזם, אולי כדאי לך לטפל בזב.

מתכון לבצק פריך בלי מרגרינה ובלי ביצים:

יש לי 2 מתכונים - בישול ומתכונים

ו' באב תשפ"ב 21:05
עם תופעות אחרות יש כאלו נכי נפש שלא זיהיתי אצלם אגב.
ולגבי טיפולים אני עד עכשיו בטיפולים ולא עוזר
ו' באב תשפ"ב 21:06
לק"י

מציעה לך להתמקד בעצמך, לא באחרים.

ו' באב תשפ"ב 21:16
באיזה ארגון שהייתי. עכשיו הוא לא היה על כסא גלגלים ואת מחפשת מה חריג בו והוא באמת נראה טוב אבל הוא היה קרוב לגיל 40 וכל הזמן היה לו בכי בלתי נשלט אז זיהיתי. אולי התגובות שלי קיצוניות. השאלה אם זה בר תיקון
ו' באב תשפ"ב 21:17

ו' באב תשפ"ב 21:18
או שאתקע עם זה לכל החיים
ו' באב תשפ"ב 21:19

ו' באב תשפ"ב 21:36
ובכל מקרה מי שלא פסיכיאטר שלא יאבחן אנשים!
אם את מרגישה שהפחדים מגבילים לך את החיים אפשר לטפל בהם, לא כל מי שהולך לטיפול מוגדר כבעל הפרעה נפשית.
וגם מי שהוא עם קושי נפשי הוא לא בהכרח מכוער (כמו שמי שהוא לא עם הפרעה, הוא לא בהכרח יפה)
ו' באב תשפ"ב 21:42
האם זה עניין של עבודה פנימית או פשוט לשים פס ולומר כן אני נכת נפש זה מה יש. כי ניסיתי שנים לעבוד על זה
ו' באב תשפ"ב 21:55
גם אם יש לך איזשהו קושי נפשי עדיין זה לא הופך אותך לנכה!
שאלת אם לשים פס? לדעתי אם התפקוד היומיומי שלך מספק אותך אז כן, שימי פס גדול
ואם קשה לך ביומיום בגלל פחדים או דברים אחרים אז לכי לטיפול, היום מאוד מקובל ללכת לטיפול,כבר לא בושה כמו פעם. לפעמים איש מקצוע בכמה פגישות יכול לפתור דברים ששנים ניסינו לעבוד עליהם בעצמינו.
בהצלחה יקרה!
ו' באב תשפ"ב 22:14

בביאת ג״צ ובחורבן בג״צ ננוחם. 

(ותודה לשום וחניכה)

ו' באב תשפ"ב 22:38
הרגישות הפחד מהכלבים
ו' באב תשפ"ב 22:41

פשוט לנסות להתגבר?

(ותודה לשום וחניכה)

ו' באב תשפ"ב 23:43
ז' באב תשפ"ב 18:46

ומאלף כלבים זה יותר בכיוון, אבל האם הוא באמת מוכשר לזה ?

תשמעי. גם אני הייתי איתך באותה סירה. אמנם לא ברמה כמו שאת מתארת אותה אבל זה בהחלט פגע לי באיכות חיים, זה מלבד הקטע של הבושה והצורך לשמוע תדיר את ההערות המעצבנות של ״אבל הוא לא עושה כלום״ ואת המבטים…

עד שמתישהו החלטתי שנמאס לי. פשוט נמאס לי ואני הולך לטפל בזה ויהי מה. אני עד היום זוכר את

היום שאחרי הטיפול הראשון כאחד הימים המאושרים בחיי. ובדיעבד כל הטיפול עצמו כאחת ההחלטות הטובות שעשיתי בחיים שלי. ואני ממש יכול לחלק את החיים שלי ללפני ולאחרי. 

אז אמנם אני לא מנשק היום כלבים לארוחת בוקר, אבל בתור מי ״שהיה שם״ יצא לי בהזדמנויות רבות

להיות בשיעורים / טיפולים כאלה עם ילדים שמפחדים (וגם מבוגרים) והרגשתי ממש שליחות בלעזור להם להתגבר (אפילו קצת) על הפחד הזה. 

אקיצר. זה בהחלט אפשרי (תלוי בכוח הרצון שלך. אצלי הוא היה מאוד חזק, ועשיתי תוך זמן יחסית קצר דברים שלא חשבתי לעולם שאעשה) וזה כדאי. מאוד כדאי. מאוד מאוד כדאי. 

(ותודה לשום וחניכה)

ז' באב תשפ"ב 20:01
מה עם: מה את חולת נפש מזה את פוחדת לכי לאשפוז כמה פעמים שמעתי את זה אנשים נהיים פה פסיכיאטרים בלי ללמוד ובלי תעודה. הלוואי עליי להשיג תואר כזה בכלום מאמץ
ז' באב תשפ"ב 20:22

של אנשים שכנראה כלבים נמצאים אצלם מעל בני אדם. 

את לא יכולה לשנות אותם, את כן יכולה לטפל ולשנות את עצמך. וכדאי שתעשי את זה בהקדם. 

(ותודה לשום וחניכה)

ז' באב תשפ"ב 20:31
ואני בת 38 לקחתי אילוף cbt כדורים היום אני לא צורחת אבל עוקפת שרואה כלב. לבן שלי כמובן אני נותנת לו ללטף ומנסה לא להחדיר לו את הפוביות שלי
י"א באב תשפ"ב 17:16

לצערנו, הרבה מאוד פעמים אנשים אומרים דברים כאלה בציניות, או בהגזמה גדולה.

והרבה אנשים לא יודעים להגיד ציניות בצורה שאנשים אחרים יבינו שזאת ציניות או גוזמה.

וגם לפעמים אנשים פשוט עצבניים והמשפטים שתארת הם סוג של תחליפים לניבולי פה וקללות נפוצות......

(אני יודעת שזה אפילו יותר גרוע. אבל הם כנראה לא. נתקלתי בטיפוסים כאלה)

י"א באב תשפ"ב 19:22
אני יכולה להגיד לך שהחיים חישלו אותי ולמדתי לא להתייחס אם זה היה נאמר שהייתי בת 16 שיש לי תווי פנים של נכת נפש את לא רוצה לדעת לאן זה היה מגיע איתי. כל אישה רוצה להרגיש שהיא נראית טוב
י"א באב תשפ"ב 20:57
איזה תווי פנים יש ל"נכי נפש"?

חייבת לומר לך שהשרשור הזה לא רגיש במיוחד. ושאנשים יכולים להיפגע כאן בקלות.
פשוט צורם.
כדאי לחשוב לפני שכותבים משהו.

כל ישראל ערבים זה לזה!

י"ג באב תשפ"ב 02:42

לא ממש הבנתי מה לא רגיש כאן.

הבנאדם אומר שהוא נפגע ורוצה להבין למה

אם היו אומרים כאן מאפיינים וכאלה אז יש בזה צדק,

אבל לא יודעת...

כאילו לשמור דבר כזה בבטן זה לא משו משו 

י"ג באב תשפ"ב 02:51
אין לי בעיה עם זה שהיא שיתפה משהו. שיתוף עשוי להיות חשוב לבן אדם. הפריעה לי הצורה. הניסוח.
הצורה שבה היא מדברת נראית לי לא רגישה.

הכל בסדר, פשוט תמיד אנחנו צריכים לזכור שאי אפשר לדעת מי קורה מה, וצריך להיות רגישים. לכן כשקראתי את זה חשבתי שכדאי להסב את תשומת הלב שלה לעניין.

זה הכל.

בואי לא נפתח דיונים, רק הסברתי

כל ישראל ערבים זה לזה!

ו' באב תשפ"ב 22:28
הקב"ה ברא לנו גוף ונפש מורכבים ומלאי נבכים. יש אנשים שסובלים מכאב תמידי ברגל (שזה בגוף), ויש אנשים שסובלים מפחד תמידי מכלבים (שזה בנפש).
המדד היחיד שצריך להיות כדי להגדיר זאת כבעיה - הוא אם זה מפריע לאדם שסובל מזה.
ואם זה מפריע לו - אז כדאי שילך לטפל. אם כואבת לו הרגל - הוא ילך לרופא. אם הוא מפחד מכלבים - הוא ילך לפסיכולוג או לתרפיסט.
וזהו. לא צריך לעשות מזה כל עניין. ובטח שלא לאבחן אנשים ברחוב (גם בסבל גופני וגם בסבל נפשי). מקסימום, אם זה אדם קרוב לאדם הסובל, הוא יכול לומר לו: "נראה לי שאתה סובל יותר מדי מהרגל הכואבת, אולי כדאי שתטפל בזה." או "נראה לי שאתה סובל יותר מדי מהפחד מכלבים, אולי כדאי שתטפל בזה."
אז אני לא רוצה לאבחן אותך, כי סתם פגשתי אותך ברחוב הווירטואלי של הפורום הזה, אבל אולי כדאי שבאמת תלכי לטיפול בנפש, כדי לפתור את התסביכים שהעלית.
ובע"ה תרגישי טוב גם בגוף וגם בנפש ♥️
ו' באב תשפ"ב 22:39
י"ג באב תשפ"ב 15:10
היא הזמינה אותי אליה הביתה ונבהלתי מהכךב שלה וביקשתי שתחזיק אותו אז היא שאלה אם אני חיה בסרט שאני מוגבלת
י"ג באב תשפ"ב 15:57
בקצב .

המון פעמים .

לצערי השיחה אישית לא עובדת לי!

*** אם אפשר לשלוח מסר אני אשמח.

ח' באב תשפ"ב 13:52
בעיה נפשית לא שווה נכה נפש!

על השאר אני לא יודע איך ונכון להגיב
ח' באב תשפ"ב 14:06
מי שלידו נלחץ גם והוא אומר דברים קשים.

אבל לעצם העניין, שווה לעבוד על הפחדים עם אשת מקצוע ולחיות חיים שמחים ורגועים יותר

לקבוצת ווטסאפ שקטה שעוזרת לגברים להתחתן בקלות:

הדרך השקטה לחתונה שלך

לקבוצת שדכנים נהנים ומחתנים 

אולי יעניין אותך