ז' אב 05:11

נניח שלא היו מפתחים את כיפת ברזל, איך היינו נראים היום?

במילים אחרות - האם בשורה הכי תחתונה והכי עובדתית והכי הכי הכי תכלס, כיפת ברזל עזרה לישראל או לא?

ז' אב 05:55
היא מנעה פגיעה בחיי אדם, אך היא הנציחה את העימות .. בכך שכשאין הרוגים ואבדות בצד שלנו אנחנו לא חותרים לפתרון סופי..
ז' אב 08:53
ז' אב 08:39
אני אצא מנקודת הנחה שאתה מתכוון למציאת דרך לחיות בלי חשש ביטחוני ולא לפגיעה מיותרת באנשים.

אני לא יודע אם אתה באופן אישי עושה משהו בשביל למצוא פיתרון, אבל בסופו של דבר האחריות היא של הממשלה. שים לב, הממשלה האחרונה יצרה ביטחון בצורה יחסית טובה מבחינת רקטות, אז להגיד שאין התקדמות זה לא נכון.

בלי קשר למה הממשלה עושה, כל עוד אתה לא ח"כ לכל הפחות, הדרך שלך להשפיע זה לעודד יותר אנשים להצביע למפלגה שאתה חושב שמציעה את הפיתרון הכי טוב (בלי קשר למה הפיתרון הזה בפועל). האם בלי כיפת ברזל היית עושה את זה יותר? לא ידוע לי שזה מה שאנשיםעשו לפני, ולא ידוע לי שזה מה שאנשים עושים עכשיו.

זה הציל אנשים? כן. עזר למדינה? בהרבה פרמטרים כן. שינה משהו מבחינת התקדמות לפיתרון? לא נראה לי, אבל זה כן מאפשר לעשות את הדיון יותר רגוע ולא אמוציונאלי (אם יש דיון איפשהו).
ז' אב 08:52
מהי ״פגיעה מיותרת באנשים״ ? במלחמה ישנם נפגעים, להרוג בזדון מי שלא מהווה איום? בוודאי שלא. אבל לעולם לא יכול להיות שום פתרון מלבד ניקוי השטח וגירוש של האוכלוסיה האזרחית. היתה איזו יוזמה של אחת מהמדינות (לא זוכר איזו אבל אירופאית) ״לקנות״ את הפלסטינים בתמורה למשהו אחר כחלק מפתרון לסכסוך. כמובן שגם הפלסטינים עצמם היו מאוד מרוצים מהסידור הזה, עדיף להם רמת חיים של אירופה על פני המצב שלהם כיום.

זה לא משנה מה הממשלה עשתה עושה או לא עושה, בסופו של יום זה לדחות את הקץ למועד מאוחר יותר וזה תמיד יסתיים בעוד סבב חסר תוחלת.

לגבי הצבעה בבחירות, כעיקרון אני לא מצביע בבחירות. לא יוצא לאזרח הקטן (בד״כ) שום תועלת מהכנסת. ובכלל אני נגד השתתפות בבחירות שבנויות ברוח חילונית.
ז' אב 14:59
אם אתה מחפש פיתרון אפשר גם להחיל ריבונות = דאגה לרווחה, אחרי תקופה של משטר צבאי ופירוק מלא מנשק על ידינו והכתבת תוכנית לימודים מפוקחת. יש הרבה ענפים שיישמחו ליידים עובדות גם בארץ.

יש תועלת לבין הסבבים.

אתה בעצם אומר שיש סוגיה כללית שאתה רוצה שתשתנה והיא יכולה להשתנות רק על ידי ממשלה. כדי לשנות אתה צריךך להשפיע על הממשלה = בחירות. אתה חולק על החשבון הזה?
י' אב 15:52

Souls don't die

~ענק הברזל~

ז' אב 09:26
תמיד אחרי מבצעים בעזה יש לפחות שנה של שקט. את שומר החומות הממשלה הקודמת עשתה.
ז' אב 15:00
למרות שגם מבחינת נתונים ביטחוניים השיגו לא רע
ז' אב 09:06

שאין לנו ברירה אלא להשמיד את הטרור.

כנ"ל אם לא היו לנו כלים לאיתור והשמדת מנהרות, פיצוץ בניינים ריקים מאדם וכו'.

'והשבתי חיה רעה מן הארץ, וחרב לא תעבר בארצכם' -כך נזכה בעז"ה שלא רק שהחרב עצמה לא תעבור בארץ, אלא גם החיות הרעות האלה יושבתו לגמרי.

ז' אב 09:29
כיפת ברזל זה לא רע אם במקביל ממשיכים לפתור את הבעיה מהשורש ולא מחפשים רק הגנות.
י' אב 20:56

מתכון לבצק פריך בלי מרגרינה ובלי ביצים:

יש לי 2 מתכונים - בישול ומתכונים

ז' אב 15:11
יש לנו פחות מה לפחד מחיסול ממוקד כי יש הגנה מנקמה.
נכון שתחת כיפת ברזל הכל מושבת בעוטף עזה, אבל זו דווקא ההוכחה כי כיפת ברזל לא עובדת בטווח הזה. אלמלא הכיפת ברזל היו צריכים להשבית גם את אשקלון אשדוד ובאר שבע, ואולי גם את כל גוש דן, ואולי זה היה מונע מאיתנו מלכתחילה לפגוע בגיהאד האיסלמי

עין טובה. המתכון לחיים מאושרים חושף שינייםחושף שינייםחושף שיניים

כנסו לכרטיס אישי שלי ותראו את המבחר שלי מהפורום

ז' אב 15:15
זה בגלל התראה על ירי נ"ט
ז' אב 15:41
י' אב 00:38
(ולא רק אתה אלא כולם) כמה קל להתלונן על כך שיש לנו זבל של מדינה ולא לקחת בחשבון שאולי אנחנו לא רואים את התמונה המלאה או את העתיד, או את שניהם

י' אב 00:41
לא השתנה כלום.
אבל לא נכנס איתך אפילו לא קצת לוויכוח הזה
י' אב 01:40
ילמדו לחשוב מחוץ לקופסה ולחשוב ולהשמיע דעות לא פופולריות.
כמעט לכל מטבע יש צד שני
אני הסתכלתי על הצד השני וכך הצלחתי במקרה לצפות את חיסול כל הנהגת הגא"פ. אותו דבר קרה בעמוד ענן שהחמאס ירה ולא הגבתי ואמרתי שאולי זה נועד להפתיע את החמאס. ואז המנהיג שלהם חוסל.
ואני מאחל במיוחד לך חצילים, לא לשנוא אף יהודי כולל פולטיקאים, במיוחד בתשעה באב.

י' אב 01:58

אם הצלחת לחזות את כל זה..

סליחה הנביא שפקפקתי בך.. 

אני מקווה שקראת את מה שכתבת 

ולא אני ברוך ה' כרגע לא שונא אף יהודי וגם לא אמרתי שאני שונא..

יש רק אחד מאיזה פורום בערוץ 7 שקצת עושה לי נסיון אבל גם אותו אני אוהב באמת כי הוא באמת מלמד אותי המון ואני נהנה לקרוא את מה שהוא כותב פשוט כניראה יש לנו חילוקי דעות קטנים אבל מקווה שזה לא יפריע לו..

י' אב 02:19
בשביל לשער את העתיד ומידי פעם לצדוק.
אנחנו אף פעם לא באמת רואים את התמונה המלאה אבל לפעמים אנחנו בכל זאת רואים מספיק בשביל לחזות בצורה די טובה צעד אחד או שניים קדימה.

י"א אב 01:17

צה"ל סגר את הדרום בגלל התראות לפיגוע נ"ט. אחרי שראו שהמגעים המדיניים לא מצליחים החליטו לחסל אותם, זאת לא הייתה המטרה מלכתחילה. 

"אחד מהם חייב למות": ליל חמישי הדרמטי של מערכת הביטחון - עכשיו 14

י"א אב 02:44
יכלו בגא"פ במקביל לכל מה שמצויין במאמר לירות על אשקלון באר שבע ותל אביב, וכיפת ברזל יכולה לצמצם את הפגיעה ולאפשר את הפגיעה.
ירי נט לא סותר ירי רקטי ארוך טווח.

י"א אב 08:07
ברגוע אחרונה
ולמה הם לא ירו?
ז' אב 15:25
זה אחד הפיתוחים הכי מדהימים שיש ואחד הפיתוחים הכי מטומטמים שיש.
מדינה אחרת שהיו ככה פולשים לריבונות שלה ויורים עליה טילים הייתה מגיבה בלי לחשוב פעמיים. רק אנחנו עדיין בטוחים שאנחנו ג'וקים שצריכים מקלט מפני מפני אנטישמיות ולכן אין גם מה להגיב.
י' אב 15:55

Souls don't die

~ענק הברזל~

י' אב 17:30

חוט אחד מחבר בין מה שתיארת לבין הפרשה המזעזעת של אונס החיילות על ידי מחבל. הרצון לשקט בכל מחיר. 

בביאת ג״צ ובחורבן בג״צ ננוחם. 

(ותודה לשום וחניכה)

י' אב 15:00
ראה ערך מלחמת לבנון השניה שעדיין ישראל מורתעת ממנה.

ואם בעזה.. זה קרה כבר בעופרת יצוקה לא עשו משהו משמעותי נגד זה
י' אב 17:55

מתכון לבצק פריך בלי מרגרינה ובלי ביצים:

יש לי 2 מתכונים - בישול ומתכונים

י' אב 21:08

מי שמתרץ שהוא לא נלחם כי לא פגעו בו מספיק כדי להילחם זה רק כי הוא פחדן.

כשיפגעו בו הוא ימצא תירוץ אחר

"ביום שיזוהמו כל המים על פני העולם, כל העצים ייחטבו, והשדות כולם יתייבשו,

רק אז אולי יבינו בני האדם, שאי אפשר לאכול כסף" 

(פתגם אינדיאני)