כ' שבט 11:50

״וַיַּרְא יְהוָה כִּי שְׂנוּאָה לֵאָה וַיִּפְתַּח אֶת רַחְמָהּ וְרָחֵל עֲקָרָה״.

השורש ר.ח.ם משמעו גם רחמים וגם אהבה (כמו למשל, ״ארחמך ה׳ חזקי״ כלומר אאהבך). וזה שם כל כך מדויק לאיבר שתכליתו רחמים ואהבה לעובר. כלומר, ה׳ רואה כי לאה שנואה על ידי בעלה (או ליתר דיוק, מרגישה ככה) אז כנגד זה הוא מעניק לה מקור אחר של אהבה, הרחם שלה. לעומתה, רחל, זוכה לאהבת בעלה, אבל לא זוכה לאהבת ילדים, שהמקור שלה הוא דרך הרחם. 

אגב. @אני הנני כאינני שים לב לסמיכות בפסוק של רחמה ורחל, מתקשר לדיון הקודם שלנו על נקמה ונחמה, ומאוד מפתה גם כאן לומר שההבדל באות אחת בלבד הוא לא מקרי, אבל אני נזהר, כי זה שזה מאוד מפתה לא אומר שזה מבוסס. 

בביאת ג״צ ובחורבן בג״צ ננוחם. 

(ותודה לשום וחניכה)

כ' שבט 17:49

לדעתי אסור לפחד. מותר להעלות השערות ואח"כ להתבדות [קצת להשתחרר מהאגו שלנו ]. אין אדם עומד על דברי תורה אא"כ שגה בהם. 

את האמת, בדבריך העלת נקודה פשוטה בעיני, שכבר זמן רב היא "מלווה אותי בדרך" ומשמשת אותי. את היחס הזה בין האהבות הבאתי במאמר שכתבתי על יחס דן ויוסף (שבו נגעתי קצת ביחס שניהם ללוי ויהודה, ושם נכנס ההקשר של האמהות. אם אתה מעוניין אשמח לשלוח לך).

רח"מ ורח"ל. מ' ו-ל' הן אותיות עוקבות. אולי גם פה נזכה לניתוח ע"פ האותיות כפי שעשה @חסדי הים בדין על נקמה ונחמה?

האם אני רץ כדי לחסוך זמן או כדי להרוויח זמן? האם אני נרדף מההעדר או רודף אחר השלמות?

"אתה יכול לזכות בכל הטוב שבכל העולמות אם תתחיל עוד פעם אחת מחדש." [שמואל פרדניק, בדרך אל הגאולה]

מנהל פורום פרוזה וכתיבה חופשית ופורום צלילים ומוסיקה - מוזמנים לבוא לבקר!

כ' שבט 20:09

בקיצור: ר'- ראש ח'- חכמה ובחינת 8 מעל הטבע.

הם יוצרים את הר'וח'.

כשהרוח יורדת לגוף של האשה ויש מ'עבר ומ'ים זורמים אז זה נהפך לעובר ברחם האשה. ארבעים ימים ראשונים העובר מ'ים.

ה-ל' זה האות שמגביה למעלה (מצורת האות) ולכן הרוח נתקע ונשאר למעלה ולא מאפשר מעבר לרוח לרדת למטה.

זה השלב הראשון שבו רחל דומה כזכר כדברי האר"י עד שה' משנה את טבעה מעקרות.

כ"א שבט 11:54

תודה.

האם אני רץ כדי לחסוך זמן או כדי להרוויח זמן? האם אני נרדף מההעדר או רודף אחר השלמות?

"אתה יכול לזכות בכל הטוב שבכל העולמות אם תתחיל עוד פעם אחת מחדש." [שמואל פרדניק, בדרך אל הגאולה]

כ"ב שבט 18:46

(ותודה לשום וחניכה)

כ"ד שבט 19:35

כ"ד שבט 23:36

(ותודה לשום וחניכה)

כ"ה שבט 11:12

כ"ה שבט 12:26
כי אין לי מדפסת זמינה מתחת ידי. 

(ותודה לשום וחניכה)

כ"ה שבט 15:35

אולי יעניין אותך