דוד ספקטור, יועצה התקשורתי ואסטרטגי לשעבר של משפחת שרון בתקופת הפריימריז ב- 99 , אליה מתייחסת הרשעת עומרי שרון, טען הבוקר בראיון לגלי צה"ל, כי "במשטרה ובפרקליטות ובתקשורת יש חומרים. החומר שנאסף במסגרת החקירות המשטרתיות. כל התשלומים וכל האירועים כולל פרשות סירל קרן כולל פרשות אחרות שהתפתחו תוך כדי החקירה המשטרתית. הן בתיק הזה והן בתיק אי היווני, הן פרשות חמורות מאד, שלא הגיעו לידיעת הציבור. ואתה כאיש תקשורת צריך לבוא ולשאול מדוע לא הגיעו לידיעת הציבור. תחפש את החומר ב'כספות' של גופי המדינה ושל גופי תקשורת מסוימים שגם אצלם יש חומרים". את דבריו אמר ספקטור לרזי ברקאי.

לשאלת ברקאי האם "מישהו ניסה לדעתך להשתיק בכוונה את החקירה בכיוונים האלה?" אמר ספקטור כי "מה, רובינשטיין לא עצר חקירות בתקופה מסוימת? אתה יודע כמה זמן לקח לו בכלל לאשר את ההתפתחות בחקירה שקשורה בענייני השוחד מה שקרוי סיריל קרן? מדוע כל כך מכבידים על המשטרה ואין נותנים לה לעשות את עבודתה? יש לנו משטרה פנטסטית. מדוע קצינה שהיא מטובי קצינות החקירות, שהיו במשטרת ישראל, ועדיין משרתת בה, נשארת מפקדת יאח"ה? משום שהיא פעלה לחשוף וניסתה לעשות את הכל, וקצין אחר שהיה בסה"כ קצין חקירות לגניבות רכבים ביחידת לחקירות רכבים, הופך להיות ראש אגף החקירות, כאשר מי שבא והרים את הדגל לחקירות ללא מורא וללא משוא פנים, מוצא עצמו מחוץ לראש אגף החקירות. והכוונה למשה מזרחי, שהיום אחראי על תפקיד אחר. זה שלטון חוק נראה לך? אתה לא מבין את המשמעות בכלל של השחיתות".


בראשית הראיון מבקש ברקאי מדוד ספקטור לספר מה בעצם עשה עבור עומרי שרון. ספקטור אומר, כי לא פעל עבור עומרי שרון, אלא נשכר לבצע עבודות עבור אריאל שרון.

"משיקולים אלו ואחרים, היועהמ"ש בחר לבוא ולהיכשל בבור שכרו לו, ולהגיש כתב אישום נגד בנו של שרון. יש קצת גבול לזלזול באינטליגנציה של הציבור. לכולם ברור שמדובר באריאל שרון".

על שאלת ברקאי, האם אריק שרון ידע על כל צעד, כולל הצעדים הפליליים של בנו עומרי, אומר ספקטור, כי עומרי שרון עשה עבירות קשות "עוד הרבה מעבר למה שיש ביטוי בכתב אישום. אל נשכח שכתב האישום מתייחס אך ורק לתקופת הפריימריז של 99 . הציבור צריך לבוא ולשאול מה קרה לאותם אירועים שחזרו על עצמם גם לאחר פריימריז 99. למשל כל התקופה מאז ועד הבחירות.
מה, לא המשיכו לשלם תשלומים מאננקס מחקרים ומחברות אחרות?

ברקאי: אתה אומר שבוצעו על ידי עומרי שרון, קרי על ידי אבא שלו, או לפחות בידיעתו, עבירות יותר חמורות אחרי 99?

ספקטור: לא אמרתי יותר חמורות. יותר חמורות נחקרות, ואתה ראיינת את ברקוביץ' וכל הציבור יודע. ..את כל סוגיית התרומות האסורות נפתחה חקירה בעקבות החזרת כספים אסורים. צריך לשאול מדוע הפרקליטות מציגה את הדברים בצורה זו. אני מציע להכנס לסוגיה של מדוע ששה ורצה הפרקליטות, יותר נכון היועץ המשפטי לממשלה, לאשר עיסקת טיעון ולמנוע ממך ומהציבור את העובדות האמיתיות.

"אני לא חוקר פרטי, אני נשכרתי על ידי אריאל שרון באמצעות עו"ד דובי וייסגלס, שמשום מה לא ישב ליד עומרי שרון. הוא הרי היה 'חתן השמחה'. הוא זה שעמד מאחורי הקמת החברות והיעוד שלהן, והיועהמ"ש מצא לנכון שלא להגיש נגדו כתב אישום. וייסגלס היה מודע לכל התשלומים, לפחות בכל אלו הקשורים אלי. ואין המדובר בסכומים שמופיעים בכתב האישום אלא בהרבה הרבה יותר גדולים. כמעט פי 4 ממה שרשום, כשני מיליון שקל. תקרא את דו"ח מבקר המדינה. דו"ח מבקר המדינה מתייחס לתשלומים הרבה יותר גדולים מאלו שקיבלו ביטוי בתקופת הפריימריז 99 . הוא התייחס לתשלומים מעבר לתקופה זו".

ספקטור מתייחס לכתב האישום ואומר כי השופטת לא טעתה. "מה שהציגו בפניה את זה העלתה על הכתב. הרי לא התנהל משפט, הראיות לא הגיעו בפניה. הגיעו הצדדים לניסוח מגמתי שמתאים לשני הצדדים, במסגרת עיסקת טיעון. הציבור מקבל תמונה מעוותת ועם זה צריך לחיות. לא בכדי לא הוציאו את כל הראיות והעדויות החוצה.

ברקאי: האם ידעת שמדובר בצ'קים שמגיעים מחברות פיקטיביות, או שאמרת לעצמך אותי לא מענין מאין הגיע הכסף?

ספקטור: "לי היה ברור שאני מקבל כסף מהחברות של השרונים. כמו כל שאר הספקים. השופטת בעצמה אמרה שהוא הטעה ורימה גם את הספקים, היה עשוי ועלול להפלילם. כשאני הייתי ער שעומרי מתנהל בדרך לא דרך, ולא רק הוא,בחרתי לקום ולעזוב. בחרתי לוותר על סכומי עתק שקיבלתי ועזבתי, ואמרתי שלא אהיה שותף למשפחה הזאת, שמתנהלת בדרכים לא דרכים, ושהציבור משלם על זה מחיר יקר".

ספקטור מוסיף כי התמורה האחרונה שקיבל היתה בשנת 01 "על הצ'ק האחרון שקיבלתי חתום אריאל שרון. הוא חתום על הצ'ק. איך אין לזה ביטוי בכלל בכתב האישום?"

ספקטור ממשיך: "נשכרתי כדי לחשוף בתקשורת את החשדות שעומרי הביא לפתחי. אני לא חקרתי, אני לא חשפתי, לכל היותר מעסיקים חוקרים פרטיים למטרות כאלה כאשר צריך לאמת חשדות. במקרה זה עומרי שרון הביא את החשדות עם דובי וייסגלס לפתחי, על מנת שאצליח לחשוף בתקשורת, וזה אינו בשונה מכם העיתונאים כשיש לכם סיפורים ואתם לא מסוגלים לבוא ולתת את הפתרון הסופי שלהם, גם אתם העיתונאים מגיעים אלי כדי שאסייע, או לבוא להגן על פרסומים לא טובים שעשיתם והם נמצאים בבית משפט".


את מכלול דבריו אמר ספקטור בעקבות דבריה אתמול של הפרקליטה ליאורה גלאט ברקוביץ' בערוץ 2, ולפיהם הורה היועץ המשפטי לממשלה באותם ימים, כיום שופט בית המשפט העליון, אליקים רובינשטיין, שלא לטפל בחקירות הקשורות במשפחת שרון. ברקוביץ' הבהירה, כי לדבריה יש תיעוד מוסמך. זאת לעומת הכחשה וביטול גורף שהגיע מלשכתו של השופט רובינשטיין שהגדיר את הדברים כעלילת דם.

בעקבות דבריו אלה של ספקטור, אומרים מקורבי ראש הממשלה, כי הדברים אינם ראויים להתייחסות, ואת דבריו אומר ספקטור מתוך תחושת נרדפות של אדם שקרן.