4,000 חיילים וקצינים בכירים, בראשות הרמטכ"ל רב-אלוף דן חלוץ, ביקרו אתמול ניצולי שואה והעניקו להם תעודות הוקרה במסגרת מבצע "פרח לניצול". המבצע התקיים השנה בפעם השנייה, כשיתוף פעולה של צה"ל, הקרן לרווחת נפגעי השואה וקיבוץ לוחמי הגטאות.

מבצע "פרח לניצול" מתקיים בשל בדידותם של ניצולי שואה רבים אשר לא זוכים לאוזן קשבת באופן שוטף, ועל מנת להעניק לחיילים את ההזדמנות להיחשף לסיפוריהם האנושיים והמרגשים של ניצולי השואה אשר הקימו את מדינת ישראל, כך מסבירים בצה"ל את הצורך במבצע. "פגישותיהם של ניצולי השואה עם החיילים מעוררות בהם את הרצון שכה חסר להם ביום יום, להמשיך לחיות, ונותנת לחיילי צה"ל, הדור הצעיר של מדינת ישראל את ההזדמנות להיחשף לתלאות שעליהם הוקמה מדינת ישראל", אמרו.

יו"ר הקרן לרווחת נפגעי השואה, זאב פקטור אומר כי ניצולי השואה לא מפסיקים להתקשר לשאול מתי יבואו החיילים לביקור. "לאחר המבצע בשנה שעברה, לא מפסיקים להתקשר אלינו ניצולי השואה לשאול מתי יבואו החיילים שוב", אמר והוסיף כי "אין לנו היכולת להבין ולהעריך מה עושה לניצולי השואה ביקור של חייל יהודי בצבא של מדינת ישראל שנותן לו תעודת הוקרה על תרומתו לבניין הארץ".