ח"כ יחימוביץ' שיגרה היום מכתב דחוף אל שר המשפטים רמון, היועהמ"ש מזוז, לשר לבטחון פנים דיכטר ולמפכ"ל המשטרה קראדי, ובו דרשה לשחרר את א. קטינה בת 15 מחברון הנמצאת במעצר כבר 7 שבועות ותשאר בו עד למשפטה בעוד 4 חודשים. יחימוביץ' כתבה כי כל דקה נוספת שהקטינה במעצר "היא בושה לכולנו".

עצורה נוספת, קטינה מחברון, י. שוחררה היום לאחר שביהמ"ש גזר עליה ימי מאסר במספר הימים בהם ישבה במעצר, ושלחה לביתה. במעצר נותרה כאמור א. שבגינה נעשתה פנייתה של ח"כ יחימוביץ'. יחימוביץ' כתבה עוד במכתב כי "א. השתתפה בפעולות מחאה של הימין, ופונתה בכוח מגג 'בית שרבאתי' בחברון, שממנו הושלכו חפצים על כוחות הביטחון. היא מסרבת להכיר בסמכותו של בית המשפט ולחתום על התחייבות להתנהגות טובה, ודומה כי בית המשפט החליט 'להראות לה מי כאן הבוס', ולחנך אותה באמצעות מעצר מתמשך". 

בהתייחסה להתנהלות המערכת המשפטית כלפי הקטינות הללו כותבת יחימוביץ': "כן, הן מעיזות פנים. כן, אולי הן חצופות. אבל למען השם, הן בכתה ט'. מדובר בנערות רכות, והחזקתן במעצר היא הפרה בוטה של זכויות קטינים. כלי המעצר אינו כלי מחנך, אינו כלי ענישה, אינו כלי למאבק כוחות, בוודאי שאינו אמצעי הכנעה כלפי ילדות. מערכת המשפט, באופן ברור, אינה יודעת כיצד לנהוג במקרים כאלה. לפיכך יש כורח דחוף לגבש דפוסי פעולה בסיסיים מחייבים. אולם מעבר לכורח הזה, אני קוראת לכם לפעול כעת בדחיפות לשחרור ממעצר של א. כל דקה נוספת במעצר היא בושה לכולנו".כתבתנו מציינת כי הילדות נעצרו לאחר הפגנה נגד הקמת חומת מגן עבור בית ערבי הנמצא בסמוך לישוב היהודי בחברון. הקמת החומה נועדה לאפשר את אכלוסו מחדש על ידי ערבים. במהלך ההפגנה הכריזה המשטרה על "התקהלות אסורה" ועצרה קבוצת בנות שהפגינה. רוב הבנות שוחררו מלבד שתיים שהודיעו כי הן לא מכירות בסמכות בית המשפט על רקע אמונתן הדתית. כאמור כעת נותרה אחת הממתינה במעצר למשפטה, כך קבע אתמול השופט. מארגון זכויות האדם ביש"ע נמסר לכתבתנו כי יש לשים לב ש א. המואשמת אך ורק בהשתתפות בהפגנה בתוך שטח צבאי סגור, מוחזקת בכלא תרצה מזה 7 שבועות. החוק הישראלי רואה לנכון להגביל עד מאד את המקרים בהם יוחזקו ילדים ובני נוער בתנאי מעצר מלאים, אומרת יו"ר הארגון אורית סטרוק. בעיית הסרבנות הדתית - אידיאולוגית שמעלים בני נוער אלו ניתנת לפתרון בדרכים משפטיות מקובלות. שופטים אחרים מצאו פתרונות אבל השופט בן דור שאמר כי "מן הראוי שהוריה ישחררו אותה בניגוד לרצונה", מעדיף לנהל מאבק כוח מול בני נוער אלה ולהתערב התערבות כוחנית במערכת היחסים שלהם עם הוריהם, מדגישה סטרוק.כאמור בצהרים (ג) שיגרה ח"כ יחימוביץ פניה דחופה לצמרת אכיפת החוק ודרשה לשחרר את הקטינה מיד.