קריאה להחרמת שלוחי נטורי קרתא באיראן

רבני 'המטה להצלת העם והארץ' קוראים לנדות את אנשי נטורי קרתא שביקרו באיראן, ולאסור עליהם לבוא בקהל ישראל.

, כ"ב בכסלו תשס"ז

בעקבות ביקורם של חברי נטורי קרתא באיראן, והזדהותם עם הכחשת השואה ועם הצהרות נשיא איראן מחמוד אחמדי-נג'אד על השמדת ישראל, יצאו רבני 'המטה להצלת העם והארץ' בקריאה לנדות את אלו שביקרו באיראן, ולאסור עליהם לבוא בקהל ישראל.

המטה הודיע כי בכוונתו לפרסם במודעות בעיתונות הדתית והחרדית מודעות עם תמונותיהם ושם משפחותיהם ומקום מגוריהם, בהם יוקעו אותם אישים.

"בשעה שהעולם כולו נחרד מפני ההצהרות המאיימות להשמיד את הישוב היהודי בארץ ישראל, ומגיעים יהודים המתחפשים בלבוש חרדי להזדהות ולחזק את נשיא איראן ימ"ש, הרי מלבד חילול ה' הנורא הנעשה לעיני כל העמים, יש בכך משום סיוע ושיתוף פעולה בהכנות שונאי ישראל לשואה מחודשת רחמנא ליצלן על מליוני יהודים. אנו קובעים כי יש לנדות את המושחתים הללו, ועל כל יהודי חל איסור חמור לבוא במגע איתם וקל וחומר לא לשתפם בכל דבר שבקדושה".

הרב שלום דב וולפא, מראשי המטה, אמר כי אסור לשתוק נוכח מחזות תעתועים של יהודים התומכים בהשמדת ישראל, ובפרט כאשר אותם בודדים מטורפים מטילים כתם נורא על כל יראי ה' ומציגים מצגת שוא כאילו עומדות מאחוריהם קבוצות גדולות.


כאן המקום להזכיר גם את דבריו החריפים של יושב ראש מרכז ישיבות בני עקיבא, חבר הכנסת בעבר הרב חיים דרוקמן, שתקף בחריפות את היהודים המשתתפים בכנס מכחישי השואה בטהראן. לדבריו מעשיהם הם חילול השם משום שהם משתפים פעולה עם אוייבי ישראל בדבר הכי רגיש לעם ישראל: זכר השואה. הרב דרוקמן הדגיש בדבריו כי לא כל מי שיש לו זקן הוא רב. "אלו עוכרי ישראל המחללים את שם השם".