ראש הממשלה, אהוד אולמרט נועד אמש (מוצ"ש) עם יו"ר הרש"פ אבו מאזן. השנים דנו בשחרורו של החייל גלעד שליט, שחרור מחבלים והפסקת האש.

יועצו של אבו-מאזן, סעאב עריקאת, אמר הערב במסיבת עיתונאים ברמאללה כי אולמרט ואבו מאזן שוחחו בנושא האסירים וכספי המיסים של הרשות הפלשתינית שישראל מקפיאה. לדבריו, אולמרט הסכים להעביר סכום של 100 מיליון דולר לרשות ו-35 מיליון שקל לבתי חולים במזרח ירושלים.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי שני המנהיגים סיכמו לבחון יחד את הרחבתה של הפסקת האש גם להודה ושומרון, בהתאם להבנות שהושגו בשארם א-שיח' בפברואר 2005, וזאת אם תישמר הפסקת האש ברצועת עזה."המנהיגים הסכימו לחדש לאלתר את הועדות המשותפות, כפי שנקבע בהכנות שארם, תחת סמכותו של הנשיא הפלסטיני, במטרה להתמודד עם הסוגיות השוטפות: שמירה על הפסקת האלימות, קידום ההעברה בעתיד של אחריות ביטחונית על השטחים הפלסטיניים ויישום ההסדרים שהוסכם עליהם בעבר לגבי מבוקשים ומגורשים פלסטינים.כמו כן, הוחלט לחדש את פעילות הועדה הביטחונית המרובעת בין ישראל, הרשות הפלסטינית (באמצעות המשמר הנשיאותי), מצרים וארה"ב, לרבות פריסת המשמר הנשיאותי לאורך ציר פילדלפי ובצפון רצועת עזה", נמסר.אולמרט ציין בפגישה כי הוא מבין את רגישותו ואת רגישותה של החברה הפלסטינית לסוגיית האסירים והצהיר כי יהיה מוכן לשחרר לאבו מאזן וזאת לאחר שחרורו של גלעד שליט.בנוסף, הוחלט לחדש את פעילות הועדה המשותפת האחראית לגיבוש הסדרים ופרמטרים חדשים לשחרור אסירים פלסטינים. ועדה זו תתחיל לפעול באופן מיידי ותגיש את המלצותיה לשני המנהיגים בהקדם האפשרי.ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הודיע כי ישראל תנקוט צעדים מיידיים וקונקרטיים כדי להקל על התנאים ההומניטריים של העם הפלסטיני. בהקשר זה החליט ראש הממשלה להעביר חלק מכספי המסים הפלסטיניים המוחזקים בישראל, במטרה לאפשר אספקה ולסייע לפעילות השוטפת של מספר בתי חולים פלסטיניים ובמטרה לטפל בצרכים ההומניטריים של האוכלוסייה הפלסטינית. הוסכם כי הסדר זה יורחב בעתיד לטיפול בצרכים הומניטריים נוספים.בלשכת אולמרט מבהירים כי הכסף שיופשר לא יועבר לממשלה הפלסטינית. כמו כן, סיכמו השניים לעשות מאמץ אמיתי לשדרג את המעברים בין רצועת עזה לישראל, במטרה לאפשר מעבר טוב יותר של סחורות ואנשים. בהקשר זה הוחלט לשפר את מערך הבדיקות הביטחוניות במעברים. זאת, במטרה לעמוד ביעד של מעבר 400 משאיות ליום בין רצועת עזה לישראל ולקדם את אפשרויות הסחר בין רצועת עזה, יו"ש וישראל. שני המנהיגים הצהירו כי בכוונתם לחדש את הועדה הכלכלית המשותפת.ראש הממשלה סיפר לאבו מאזן שבתאום עם שר הביטחון, הוא הנחה את הצבא להסיר מספר מחסומים ולהציג תכנית להסרתם של מחסומים נוספים ביו"ש, במטרה לאפשר תנועה קלה יותר לאוכלוסייה הפלסטינית שאינה מעורבת בטרור.

תגובות לפגישה:בתגובה לפגישת אולמרט - אבו מאזן אומר הערב ח"כ אפי איתם (האיחוד הלאומי מפד"ל) "אולמרט מעניק מחוות תחת אש לפלסטינים ומזמין בכך אלימות נוספת. בשעה שהפסקת האש אינה נשמרת וגלעד שליט לא חזר הביתה נותן רה"מ לאבו מאזן פרס כספי על אי כיבוד הסכמים", אומר איתם.

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי מפד"ל) אומר כי אולמרט עובר על החוק האוסר לממן טרור, "אולמרט העביר 100 מיליון דולר לרש"פ שבתחומה מחזיקה הממשלה הפלסטינית חייל ישראלי חטוף וממנה משוגרים ללא הרף רקטות על ישראל. אולמרט עובר על החוק האוסר לממן טרור ומשתף פעולה עם אויבי ישראל", אומר אלדד.האיחוד הלאומי-מפד"ל יוצא הערב נגד פגישת אולמרט אבו מאזן, "עמיר פרץ, שלא הצליח לשכנע את רה"מ להגן על ילדי שדרות, ממהר להעניק מחווה לאבו מאזן על פגישת הסרק עם אולמרט ולהסיר מחסומים. אנו מזהירים כי ההמנעות מתגובה בעזה והסרת המחסומים הן הפקרות בטחונית והימור בחיי ישראלים", לשון התגובה.

אירגון נפגעי הטרור, אלמגור, מגיב על החלטת רה"מ להעביר כספים לחמאס ואומר כי "הערב הפך אולמרט את עצמו לשר האוצר של ממשלת החמאס".מנכ"ל הארגון מאיר אינדור מזכיר כי לפני שבוע הממשלה לא נתנו להנייה להכניס כסף 'במבצע ראוותני'. והערב 'אולמרט נותן פי 10 באמצעות אבו-מאזן'. "מי שישלם את מדיניות הזיג זג והספינים הזו, הם אזרחי ישראל", אומר אינדור.הוא מוסיף כי ארגון אלמגור שוקל לגשת לבג"צ כדי לעצור הזרמת הכספים, "ההחלטה הערב פוטרת את החלטות הממשלה עצמה להקפיא כספים לרש"פ, מה גם שאין שום מנגנוני בקרה למנוע הגעת הכספים לגורמי החמאס, והחלטת הממשלה נגועה בחוסר סבירות קיצונית".

המטה העולמי להצלת העם והארץ מגיב לפגישת אולמרט אבו מאזן, "הניסיון הארוך והמר של עם ישראל הוכיח כי מפגישות אלו עם ישראל יוצא כשידו על התחתונה. הפגישה עם אבו מאזן היא כניעה לטרור הרצחני ותביא להמשך ההרג ושפך הדם. כל מי שמנסה לעשות את האבחנה בין אבו מאזן לחמאס טועה טעות חמורה. מדובר באותו אספסוף הפועל להשמיד את עם ישראל בכל דרך".