הלוויית הרב אברהם שפירא
הלוויית הרב אברהם שפירא פלאש 90

הסתיים מסע ההלוייה של הגאון הרב אברהם שפירא שהלך אתמול לעולמו. אלפים עושים דרכם לישיבת מרכז הרב בבירה. הראשון לציון הרב מרדכי אליהו אמר בהלוויה "אוי לו לעולם שאבד מנהיגו ואוי לספינה שאבד קברניטה. שני אוי, אוי לעולם כל רבני העולם שקשורים אליו בשאלות ובפסיקות. הספינה טובעת בים ואין מי שינהיג אותה", אמר הרב אליהו. הרב אליהו הזכיר את הקיצוץ בתקציב הישיבות.

הספד מפי הרב אליהו שליט"א

(בוידאו: הרב מרדכי אליהו)

הרב הראשי ורבה של תל אביב יפו, הרב ישראל מאיר לאו, אמר, כי יתמות גדולה נפלה על עם ישראל, על בתי הדין, על ירושלים ועל מוסד הרבנות. "שאתה מסתכל על ישיבת מרכז הרב, כותלי בית המדרש יעידו, הכתלים האלה ששמעו את השעורים את החידושים, הכתלים האלה יעידו על דברי התורה שנשמעו למעלה מיובל שנים כאן ובמבנה הישן ברחוב הרב קוק.

איש שיודע לפסוק, לחתוך, ולהחליט, להדריך ולכוון. אתמול כשקיבלנו את הבשורה "זמן שמחתנו" מה נהיה? כבה מאור גדול, כל כך הרבה יתומים".

הספד מפי הרב לאו שליט"א

הראשון לציון הרב הראשי לישראל, שלמה עמר, אמר בהלוויה, כי גדלות בתורה כמו זו של הרב שפירא לא תהיה עוד, "אני מרגיש יתמות אישית. תמיד מצאתי אוזן קשבת אצל הרב. לא רק ששמע, יעץ ועודד, אלא היו מקרים שעמד כמו בחור צעיר ונלחם את מלחמתה של תורה", אמר הרב עמר.

הרב עמאר סיפר כי כשעלתה סוגיית הנישואין האזרחיים הוא הגיע לרב ואמר לו כי יש מתלמידיו שנותנים יד לעניין, "ביקשתי ממנו שידבר איתם והוא מיד נזעק 'אני אדבר איתם?אני אצעק עליהם!, נודע לי שהוא צעק עד ששמעו בבית ממול, אך אלה לא היו צעקות של כעס אלא צעקות של כאב".

הרב יעקב שפירא, בנו של הרב שפירא מירר בבכי על מות הרב וסיפר כי הרב תמיד הייה מליץ יושר, "תמיד מצאת נקודת זכות". "היית מליץ יושר על הרופאים שטיפלו בך במסירות", אמר הבן בבכי. הרב שפירא יכהן מהיום כראש ישיבת מרכז הרב.

הרב שפירא הגיע לתפילות ראש השנה בישיבת מרכז הרב, כשהוא ישוב על כסא גלגלים ומחובר לבלון חמצן. בתום התפילה, פרש לביתו, ומאז לא הופיע לתפילות, וחלה הידרדרות במצבו הבריאותי. במהלך הימים האחרונים נערכו תפילות רבות לרפואתו של הרב.
מסע ההלויה כאמור ייצא בשעה 10:30 מישיבת מרכז הרב בירושלים לכיוון בית הקברות בהר הזיתים.

המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים ומספר רחובות יסגרו לתנועה במהלך ההלוויה. ערוץ 7 יעביר בשידור חי את מסע ההלוייה מישיבת מרכז הרב בירושלים.


קורות חייו

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו