אלהרר: שטרנהל טיפש רשע ונבזה

בדברים חריפים תוקף המוזיקאי והפובליציסט דודו אלהרר את הכוונה להעניק את פרס ישראל לפרופ' שטרנהל. ולא, הוא לא מפחד מתביעת דיבה.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ח באדר תשס"ח

המוזיקאי והפובליציסט דודו אלהרר תוקף בחריפות ביומן ערוץ 7 את הכוונה להעניק לפרופ' שטרנהל את פרס ישראל. לדבריו הוא עדיין מקווה שהשפיות תנצח והפרס לא יוענק.

אלהרר קובע כי שטרנהל אינו ראוי לפרס מכמה סיבות והראשונה בהם היא היותו, לדבריו "טיפש". "לא מגיע פרס ישראל לאדם טיפש, והוא אדם טיפש ומטופש. אני מקווה שהוא יגיש תביעה נגדי כדי שאוכל לומר את הדברים בבית המשפט, ולשכנע שאמת דיברתי".

לדברי אלהרר ההוכחה לכך ששטרנהל טיפש, כהגדרתו, היא דבריו במאמרו הממליץ לפלשתינים לתקוף את יישובי יו"ש. "הוא כותב 'אם הייתה בפלשתינים מעט תבונה וכו' '. המשמעות היא שלדעתו לא רק שאין בפלשתינים תבונה אלא שאין בהם אפילו מעט תבונה. אני בטוח שלא התכוון כך להעליב את הפלשתינים".

"שטרנהל הוא גם רשע. אם הוא מסית יהודים ביהודים. את זה אסור לעשות. הוא נבזה. זו נבזיות מנובזת של אדם הרחוק מלהיות דוגמא בשום תחום, לא אקדמי ולא בטיח. אדם כזה צריך להיות רחוק מעין רואים. זו בושה וחרפה לפרס. זה יהיה כתם לפרס ישראל", אומר אלהרר.

אלהרר אינו מקבל את דבריה של שרת החינוך, פרופ' יולי תמיר, אודות חשיבות מחקריו. "המחקרים שלו אינם מעניינים איש. אני לא מוכן לתת פרס לאיש כזה".

באשר למכובדותו של הפרס סבור אלהרר כי "הפרס חשוב אם יש קונצנזוס, אבל אם הוא יקבל אותו הוא יהיה שווה כעפרא דארעא. אם אין סביב הפרס קונצנזוס מוטב יהיה אם יחביא את הפרס בארון. הרי כל מי שיראה אותו יזכור את מה שנאמר סביב הפרס".