יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, כמעט וגרם אתמול למשבר דיפלומטי עם מצרים כשאמר שהנשיא מובארק מעולם לא הסכים להגיע לישראל לביקור רשמי, ושאם הוא לא רוצה לבוא לכאן שילך לכל הרוחות.

שגריר ישראל לשעבר במצרים, צבי מזאל, אומר ביומן ערוץ 7 כי הדברים של ליברמן לא שירתו את האינטרס של ישראל, כי בסופו של דבר יש לנו שלום עם מצרים גם אם הוא שלום קר וחבל לפגוע בו.

לדברי מזאל הסיבה היחידה בגינה מובארק לא בא לבקר אצלנו היא הלחץ הציבורי שבו הוא נתון, כי רוב בני עמו לא מעוניינים ביותר משלום קר עם מדינת ישראל. לדבריו למצרים יש אינטרס לשמר את מעמדה בקרב מדינות ערב כמדינה משפיעה, למרות שבשנים האחרונות חל פיחות במעמדה של מצרים בקרב צמרת המדינות במזרח התיכון.

מזאל סובר שצדקו הנשיא פרס וראש הממשלה אולמרט כשמיהרו להתקשר ולהתנצל בפני הנשיא המצרי על דבריו של ליברמן, שכן מדובר בדברים שנאמרו בפרלמנט דמוקרטי על ידי מנהיג מפלגה ויש להם תהודה בכלי התקשורת בארץ בעולם.

בהתייחסו לדברים שנאמרו על ידי הנשיא המצרי בנוגע לשלומו של גלעד שליט אומר מזאל כי אם מובארק אמר ששליט זוכה ליחס טוב מצד חוטפיו ושמצבו טוב, הוא כנראה יודע על מה הוא מדבר. לדבריו מובארק עומד בקשר ישיר ויומיומי עם אנשי החמאס וייתכן אף שיש לו השפעה בכל מה שקשור למגעים לשחרורו של החייל החטוף.