מרזל: גלאון צבועה ודו פרצופית

"רק כשמדובר במרזל ובאיחוד הלאומי גלאון נזכרת בסדר הציבורי ולמעשה מבקשת מהמדינה להתקפל בפני בריונים ערבים", אומר הערב מרזל בתגובה לגלאון.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בשבט תשס"ט

חברת הכנסת זהבה גלאון, נציגת מרצ בועדת הבחירות המרכזית, קראה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לחשוף האם יש בדו"ח הנוגע לברוך מרזל ודאות קרובה להתרחשות אלימה ביום הבחירות באום אל פאחם.
 
"מרזל הוא שור מועד שכבר הורשע על ידי בית המשפט בעבירות אלימות ולכן יש חשיבות שיו"ר ועדת הבחירות יפסול את חברותו בועדת הקלפי לאלתר ולא ימתין ליום הבחירות", אמרה.

ברוך מרזל הגיב לחששותיה של ח"כ זהבה גלאון ממהומות ביום הבחירות. "לא שמענו שגלאון חששה ממהומות כשמצעד הגאווה צעד בירושלים, כשאנשי מרץ הפגינו בכביש בר אילן או בהפגנות של אנרכיסטים בחברון. באירועים אלה תמיד הייתה גלאון בצד שאסור להיכנע לאיומים ואלימות וחופש הביטוי זו זכות יסוד".

"פתאום כשמדובר במרזל ובאיחוד הלאומי גלאון נזכרת בסדר הציבורי ולמעשה מבקשת מהמדינה להתקפל בפני בריונים ערבים. גלאון צבועה ודו פרצופית ואני מקווה שבסוף יום הבחירות שהאיחוד הלאומי יזכה בעשרה מנדטים היא תבין את המסר כי לציבור בישראל נמאס להתקפל ולהיכנע לעולם הערבי".

יושב-ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליעזר ריבלין, דחה ביום שישי את בקשתו של מזוז למנוע מברוך מרזל לשמש כיו"ר קלפי באום אל פאחם.

"לוועדת הבחירות המרכזית אין סמכות להתערב בנושא זהות הנציגים של הסיעות בוועדות הקלפי שהוקצו להן באופן אקראי (על-פי תוכנת מחשב). יתרה מכך, התפקיד שיועד למר מרזל מטעם מפלגתו אינו מעלה או מוריד, כיוון שלהערכת המשטרה עצם נוכחותו במקום עשויה לפגוע בסדר הציבורי. המענה לכך, לפיכך, אינו מתמצה ב"סידור העבודה" של מר מרזל וכאמור על הרשויות הממונות על אכיפת החוק ליתן מענה כנדרש. ועדת הבחירות אחראית מצידה על הצבת מזכירי ועדות הקלפי, ולצורך כך מתקיים תהליך של איתור ומיון שנועד להבטיח את התאמתם של המזכירים לתפקידם".

"הבהרנו למשטרה אתמול כי חזון אפוקליפטי שכזה צריך לפגוש בנקיטת אמצעי אכיפה מתאימים. נציג המשטרה היה ער לקיומם של אמצעים כאלה. הייתי מצפה כי תפנה, מתוקף מעמדך, לאותן רשויות, המשטרה ושירות הבטחון הכללי, כדי להעמידם על אחריותם. עתירה זו או אחרת אינה מסירה את החובה ואת האחריות מעל שלטונות האכיפה", כתב השופט ריבלין.