נציג רע"מ תע"ל יגיע לבית אל

נציג הרשימה הערבית הקיצונית, רע"מ תע"ל, יפקח על ניהול תקין של הבחירות בקלפי בישוב בית אל שבבנימין. האם גם כאן מזוז יחשוש מאלימות?

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ד בשבט תשס"ט | עודכן: 11:00

נציג הרשימה הערבית הקיצונית, רע"מ תע"ל, יגיע ביום הבחירות, יום שלישי הקרוב, לישוב בית אל שבבנימין כדי לפקח מטעם מפלגתו על ניהול תקין בקלפי המוצבת בישוב.

לערוץ 7 נודע כי נציג הישוב שהגיע למשרד הפנים קיבל הודעה הבוקר כי בוועדת הקלפי הוצבו נציג מפלגת 'קדימה', נציג האיחוד הלאומי ונציג רע"מ תע"ל.

גורם בישוב המעורב בבחירות תהה האם גם במקרה זה יחשוש היועץ המשפטי, מני מזוז, מאלימות. "התשובה היא ברורה. איפה יש אלימות ואיפה אין. ועל כן במקום שיש אלימות על המשטרה לפעול בעוצמה כדי למנוע אותה מהשורש ולא לחפש דרכים עקיפות לפתור אותה. בישוב בית אל אין אלימות ולא תהיה אלימות", אמר.

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ביקש ביום שישי מועדת הבחירות המרכזית לשנות הרכב ועדת הקלפי באום אל-פחם כדי שברוך מרזל לא ישמש כיו"ר או כחבר בוועדת קלפי בעיר. זאת מתוך חשש לפגיעה חמורה בסדר הציבורי, בשלום הציבור, ובניהולן התקין של הבחירות.

יושב-ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליעזר ריבלין, דחה את בקשתו של מזוז למנוע מברוך מרזל לשמש כיו"ר קלפי באום אל פאחם.

"לוועדת הבחירות המרכזית אין סמכות להתערב בנושא זהות הנציגים של הסיעות בוועדות הקלפי שהוקצו להן באופן אקראי (על-פי תוכנת מחשב). יתרה מכך, התפקיד שיועד למר מרזל מטעם מפלגתו אינו מעלה או מוריד, כיוון שלהערכת המשטרה עצם נוכחותו במקום עשויה לפגוע בסדר הציבורי. המענה לכך, לפיכך, אינו מתמצה ב"סידור העבודה" של מר מרזל וכאמור על הרשויות הממונות על אכיפת החוק ליתן מענה כנדרש. ועדת הבחירות אחראית מצידה על הצבת מזכירי ועדות הקלפי, ולצורך כך מתקיים תהליך של איתור ומיון שנועד להבטיח את התאמתם של המזכירים לתפקידם".

גם חברת הכנסת זהבה גלאון, נציגת מרצ בועדת הבחירות המרכזית, קראה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לחשוף האם יש בדו"ח הנוגע לברוך מרזל ודאות קרובה להתרחשות אלימה ביום הבחירות באום אל פאחם.
 
"מרזל הוא שור מועד שכבר הורשע על ידי בית המשפט בעבירות אלימות ולכן יש חשיבות שיו"ר ועדת הבחירות יפסול את חברותו בועדת הקלפי לאלתר ולא ימתין ליום הבחירות", אמרה.