ארגון נפגעי הטרור אלמגור דוחה את דבריו של יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן בזכות הקמת מדינה פלשתינית ואומר כי עליו להבהיר מה גרם לשינוי בדעותיו.

"שום דבר לא השתנה לטובה מאז פעל ליברמן לפני עשר שנים ביחד עם נפגעי הטרור להסביר את הסיכונים שבהקמתה, לבד מאינתיפאדה שבמהלכה נרצחו למעלה מאלף ישראלים וכן הפיכתה של עזה שאיומה הביטחוני רק מחריף", מסבירים בארגון.

"על ליברמן להבהיר מה גרם לשינוי בדעותיו", אומר מאיר אינדור-מנכ"ל אלמגור, "האם אמון פתאומי בארגוני הטרור או מינוי מקווה לשר חוץ שראוי שייוותר עליו, אם הוא מתכוון להיות מכונן המדינה הפלשתינית שגם חלק תומכי אוסלו המובהקים מפקפקים בה וויתרו עליה".

נזכיר כי ליברמן, פירסם מאמר בשבועון יהודי בארצות הברית בו כתב כי הוא תומך בהקמת מדינה פלשתינית. "אני רוצה שמדינת ישראל תישאר ציונית, יהודית ודמוקרטית. אין ברעיונות האלה שום דבר קיצוני או לאומני. אני גם תומך בהקמתה של מדינה פלשתינית בת קיימא", כתב במאמר שפרסם בג'ואיש וויק.

במאמר מסביר ליברמן מדוע תבע את נאמנותם של ערביי ישראל ומסביר כי במהלך מבצע עופרת יצוקה קראו המנהיגים להרס מדינת ישראל ולחידוש פיגועי ההתאבדות. עוד כתב ליברמן במאמר כי הוא מצפה לעבוד בשיתוף פעולה עם נשיא ארצות הברית החדש, ברק אובמה.

גם בארגון מטות ערים הגיבו לדברי ליברמן ואמרו כי אילו הדברים האלו היו נאמרים לפני הבחירות – מפלגת ישראל ביתנו הייתה יורדת מ-15 מנדטים ל-9. הארגון מצהיר כי מפלגת ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן העניקה להם התחייבות כתובה חד-משמעית שהיא מתנגדת להקמת מדינה פלשתינית, לפני הבחירות.

הם מציינים כי ההתחייבות פורסמה בדרכים שונות לרבות מודעת עמוד שלם בעיתון ג'רוסלם פוסט. "בנוסף, לפחות שלושה מועמדים במפלגה אישרו לפני הבחירות את ההתנגדות של המפלגה להקמת מדינה  פלשתינית: דני איילון, עוזי לנדאו ודוד רותם", אומרים בארגון מטות ערים ומציינים כי הובעה התנגדות למדינה פלשתינית גם באתר "ישראל ביתנו" ובאמצעי התקשורת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו