כעשרים אלף מבקרים הגיעו בימי חול המועד לבנימין לאתרי התיירות ולאירועים המיוחדים שאורגנו ע"י המועצה האיזורית מטה בנימין והמתנ"ס האיזורי.
 
במחלקת התיירות במועצה ובמתנ"ס יצאו השנה בפרסום רחב היקף בעיתונות, ברדיו ובאינטרנט, כדי להביא את עם ישראל לאירועים השונים וכן לקראת עונת החורף של התיירות באיזור.
 
ב"פסטיבל על הנחל" שהתקיים בנחל פרת (ואדי קלט) - השתתפו כ-3,000 מבקרים שנהנו משלל אטרקציות ומירידה למי הנחל במשאיות ספארי מיוחדות.
 
'פסטיבל על הנחל' בנחל פרת
 
באתר שילה הקדומה- נהנו כ7,000 מבקרים בשני ימי פעילות מיוחדים. באירוע בשילה הקדומה, זכו המבקרים לחזור לימי קדם עם מגוון סדנאות של מלאכות קדומות, הדרכות במקום בו שכן המשכן, ושחקנים שהחיו את ימי התנ"ך. כמו כן לראשונה, נפרס האירוע על פני כל גוש שילה והמבקרים אשר קיבלו מפה יחודית של האיזור, שהופקה במיוחד לאירוע, טיילו באופניים, ברכבי רנג'ר, בג'יפים ובמשאיות ספארי, בין השטחים היפהפיים של כרמי היין והזיתים וכן ביקרו בגבעות מזרח שילה.
 
סוכות בשילה הקדומה
 
בהפנינג ועצרת ההזדהות שהתקיימה ביום חמישי, בישוב חרשה הצופה על פני כל גוש דן השתתפו כ3,000 איש, בהם רבנים ואנשי ציבור.
 
שמחת בית השואבה בחרשה
 
מלבד האירועים המאורגנים, ביקרו וטיילו עוד אלפי אנשים בשאר האתרים ושמורות הטבע בבנימין - במעיינות נחל פרת, ביקבי הבוטיק, ביישובים ובגבעות וכן בסיורים מודרכים ברחבי בנימין שאורגנו ע"י בית ספר שדה עפרה.
 
במחלקת התיירות במועצה ציינו כי הם מרוצים מאוד מאלפי המבקרים שהגיעו, אשר יותר ממחציתם אינם תושבי יהודה ושומרון, ומקווים להמשך הפריחה התיירותית בחבל ארץ קסום זה.