צל
צל פלאש 90

תושב היישוב חרשה שבגוש דולב-טלמונים, אלעד מאיר, מספר לערוץ 7 כי בתקופה האחרונה השב"כ מאיים על בני משפחתו. מאיר נחקר לפני כחודשיים על ידי השב"כ ובחקירה נאמר לו כי אם לא יחדול מכל פעילות בלתי חוקית ייעצר. בתקופה האחרונה החלו אף בני משפחתו לקבל שיחות טלפון ובהן לדבריהם איימו אנשי השב"כ איומים דומים בדבר פעילותו של מאיר.

בראיון לערוץ 7 מספר מאיר כי לפני מספר שבועות קיבל אביו שיחת טלפון ולטענתו נציג השב"כ אמר בשיחה כי השב"כ רואה בו מעורב ואחראי לאירועים לא חוקיים אותם לא פירטו. הוא טוען "הנציג איים כי אם זה לא ייפסק השב"כ יפעל נגדי ביד קשה מאוד. עוד הם איימו כי הם יכולים לפגוע בפרנסה של אבי".

מאיר מספר כי לפני שבוע קיבלה גם רעייתו שיחת טלפון, "אשתי ענתה לטלפון והזדהה אדם בשם רון מהשב"כ, לדבריה הוא אמר לה: בעלך קיבל מאיתנו כמה מסרים ולא נשמע אליהם. אם זה לא ייפסק אנו נפעל נגדו באגרסיביות. אשתי ביקשה מהחוקר לפרט והוא אמר: אני מדבר מאוד ברור, אני מדבר עברית, בעלך אזרח ככל  האזרחים ואם הוא לא ישמור על החוק נפעל נגדו כמי שלא שומר על החוק ונפעל באגרסיביות".

בראיון מבהיר מאיר, "אנו לא עסוקים בפעילות לא חוקית, אנו עסוקים בלשמור ולהגן על ארץ ישראל מיד כל הקמים עליה, בין אם הם מחוץ לעם ישראל ובין אם הם יהודים שרוצים להרים יד על ארץ ישראל. למען א"י אנו נמסור את נפשנו, אנו לא עושים דברים שאנו מתביישים בהם אנו עושים דברים שאנו מאמינים בהם".

מזכירות היישוב חרשה פרסם בדף המידע הודעה המגנה את האיומים, "ברצוננו למחות על האיומים שנשלחו השבוע כנגד חברנו אלעד מאיר (איום על אביו שיפגעו בפרנסתו ואיום על אשתו שיפגעו בבעלה) דרך זו אינה מקובלת ומזכירה ימים אפלים אנו מקווים לזכות בימים מאירים יותר".

טרם נמסרה תגובת השב"כ לידיעה.

נחטף ע"י השב"כ ושוחרר

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו