לקראת יום העצמאות ה-62 של מדינת ישראל ביקשנו מסדרת אישים מרחבי העשייה הישראלית לציין רגע או אירוע, אישי או כללי, המהווה עבורם חיבור והתקשרות לישראליות. במהלך חג העצמאות נביא בפניכם את תשובותיהם השונות.

את נקודת החיבור שלו עם הישראליות מוצא חבר הכנסת דני דנון (ליכוד) בטיול שטח בו השתתף לפני ימים אחדים, ובשותפים המיוחדים שבדרך אקראי נקלעו לג'יפ שלו.

"ביום שישי שעבר יצאתי לטיול ג'יפים בשומרון עם בני הבכור. יצאנו כשהמסלול הוא מגב ההר אל בקעת הירדן. באופן אקראי צירפו אותי לג'יפ שבו היו בני משפחת זולדן ששכלו את בנם עידו (עידודי) בפיגוע טרור".

דנון מזכיר כי ביום השבעתו לחברות בכנסת הזמין כאורחת הכבוד שלו את אלמנתו של עידודי הי"ד, והנה באקראי הוא נפגש בהוריו בטיול שטח בהרי השומרון. "ההתחברות למשפחה מיוחדת שכזו במיקום כזה של הכרת הארץ - זוהי לטעמי נקודת החיבור לישראליות".

 

הריצה המבוהלת לבית הספר - ח"כ אורי אורבך

חבר הכנסת אורי אורבך (הבית היהודי) מתחבר לישראליות דרך רגע דרמטי אחד בו תפסה אותו הצפירה שפתחה את מלחמת ששת הימים "רגע לאומי שנצרב בתודעה", כלשונו.

"הייתי אז ילד בכיתה א', על גבי ילקוט מהסוג המקובל בימים ההם. הייתי אז ברחוב אחד העם בפתח תקווה ולפתע בשעה רבע לשמונה בערך נשמעה צפירה מפחידה. אני זוכר את עצמי מבוהל רץ במהירות את מאה וחמישים המטרים שנותרו עד לבית הספר 'שארית ישראל' שבו למדתי. הגעתי לבית הספר ושם נכנסנו עם כל בית הספר לשוחות שהוכנו בימים שקדמו למלחמה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו