בצד האוייב. ח"כ זועבי
בצד האוייב. ח"כ זועביפלאש 90
חבר הכנסת איתן כבל, הח"כ לשעבר עמי איילון, עמרם מצנע והפעיל הפוליטי טל זילברשטיין, הגישו היום (ג') עתירה לבג"ץ נגד הכנסת בבקשה לבטל את החלטת ועדת הכנסת השוללת מח"כ זועבי חלק מזכויותיה בעקבות מעורבותה במשט האלים לעזה.

בעתירה הודגש כי "ישראלים שהקדישו את מיטב שנותיהם להגנת ישראל ולרווחת תושביה, נחמץ לבם לנוכח מעשיה של זועבי, אלא שחנין זועבי ודעותיה המרגיזות אינן מסוגלות לאיים על הדמוקרטיה הישראלית. לעומת זאת, שלילת זכויות מחברת הכנסת זועבי בשל דעותיה הינה פגיעה של ממש בדמוקרטיה".

ח"כ חנין זועבי יצאה אתמול מישראל לכיוון עמאן, בירת ירדן, בכדי להעיד בפני ועדת החקירה של מועצת זכויות האדם של האו"ם להשתלטות הישראלית על המשט הטורקי.

מלשכתה נמסר כי זועבי תדרוש מחברי הוועדה לחקור את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל גבי אשכנזי על אחריותם האישית על ההשתלטות. כמו כן, היא תבקש להמליץ על העמדתם לדין בבית דין בינלאומי.

בנוסף, ח"כ זועבי תדרוש מהוועדה להרחיב את סמכויותיה ולחקור את עבירות ישראל על החוקים הבינ"ל בהטלת המצור על עזה "כולל את פשעי המלחמה והפשעים נגד האנושות שמבוצעים ברצועה מזה 4 שנים", כלשונה.