נשות האסירים: גם לנו מגיע לבנות בית בישראל

עשרות בני אדם הפגינו הערב מול ביתו של נשיא המדינה, שמעון פרס, בדרישה שיחון את האסירים היהודים השוהים בבתי הכלא.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט' בחשון תשע"ב

 
עשרות בני אדם הפגינו הערב (ראשון) מול ביתו של נשיא המדינה, שמעון פרס, בדרישה לשחרר את האסירים היהודיים מבתי הכלא. המפגינים קראו "אנחנו רוצים להדליק את נרות חנוכה עם היקרים לנו". מהומה החלה במקום כשפעיל שמאל קיצוני ניסה לתקוף מילולית אנשי ימין שהפגינו למען שחרור האסירים היהודים.
 
טובה אהרונוב, חברתו של דניס אלחזוב שהורשע בהריגה וחטיפה של פלסטיני, ביקשה מנשיא המדינה לשחרר את החבר שלה על מנת שיוכלו לבנות בית בישראל, "אני רוצה שיהיה לי בחנוכה נס, אני רוצה את החבר שלי בבית. דניס הלך להגן על המדינה והמדינה הפנתה לו עורף. הוא חף מפשע".
 
"אני רוצה להתחתן איתו ולהקים בית במדינת ישראל", אמרה אהרונוב, "לא יכול להיות ש-1050 מחבלים עם דם על הידיים משוחררים וחייל שהלך להגן על המדינה נמצא מאחורי סורג ובריח. איך מי שחתם לשחרר חיות אדם לא מסוגל לשחרר את 11 מאחיו".
 
בראיון לערוץ 7 אמר מנהל עמותת 'חננו', שמואל מידד (זנגי), כי שחרורם של אסירים יהודיים שנכלאו בעוון פעולת תגובה לטרור הוא מעשה מחויב המציאות שזכה לתמיכה רחבה גם בזירה הפוליטית.

הוא סיפר על שורת חברי כנסת ושרים שהבטיחו לפעול לקידום הרעיון לאחר שהביעו תמיכה בהגיון העומד מאחוריו. בין השאר הוא מציין את השרים כץ, כחלון, ידי, הרשקוביץ ואחרים ואף מחזיק בידו מכתב מאריאל שרון שלפני מספר שנים הביע תמיכה במהלך שכזה. כמו כן הוא מצטט מתוך מכתב שקיבל כבר לפני 12 שנים מחבר הכנסת דאז, השר היום, מיכאל איתן שקבע כי עמדתו העקרונית בסוגיה תומכת בשחרורם של אסירים יהודים במידה וישוחררו מחבלים שפגעו ביהודים.

בשבוע שעבר בתפרצה אלינור בוטביקה, רעייתו של שוטר מג"ב שחר בוטביקה, לעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו בצאתו מלשכתו בכנסת והטיחה בו את צערה תוך שהיא קוראת: אדוני ראש הממשלה, שחררת מחבלים. אני רוצה גם את בעלי בבית.