מנכ"ל חדש לשופרסל: איציק אברכהן

לאחר שהודיע הערב נשיא שופרסל, אפי רוזנהויז, על סיום תפקידו החליטו בהנהלה למנות את אברכהן למנכ"ל החדש.

ישי קרוב , א' בכסלו תשע"ב

דירקטוריון שופרסל החליט הערב (ראשון) על מינויו של איציק אברכהן כמנכ"ל שופרסל. אברכהן הינו בעל ותק של 11 שנים בשופרסל והוא מכהן ב-7 השנים האחרונות כסמנכ"ל תפעול ושרשרת אספקה. מינויו של אברכהן ייכנס לתוקף בתחילת ינואר 2012.

נשיא שופרסל, אפי רוזנהויז, שהודיע הערב על סיום תפקידו ימשיך לשמש בשנה הקרובה כיועץ לשופרסל. מנהל העסקים הראשי של החברה, ריצ'י הנטר, שהודיע אף הוא על סיום תפקידו בתום כשנתיים בחברה ישמש בתפקיד ניהולי בכיר בקבוצת IDB.

כחלק ממהלכי התייעלות הננקטים בימים אלה בשופרסל, על מנת לאפשר לחברה להתמודד בצורה מיטבית עם ההאטה במשק, היו"רים המשותפים של שופרסל, רפי ביסקר ושולם פישר, הודיעו לדירקטוריון החברה על כוונתם לוותר על המענק המגיע להם בגין ביצועי החברה בשנת 2011 בשיעור של 0.75% מהרווח הנקי. כמו כן, הודיעו על הפחתת המענק המותנה ביצועים לשיעור של 0.5% מהרווח הנקי כפי שיהיה החל משנת 2012. בנוסף, הודיעו על הפחתת שכרם החודשי בשיעור של כ-25% בשנת 2012.

נוחי דנקנר, יו"ר קבוצת IDB, אמר היום: "אני מודה לאפי רוזנהויז על העבודה המצוינת שעשה ב-8.5 השנים האחרונות כמנכ"ל וכנשיא שופרסל. אפי, איש הקמעונאות מספר אחד בארץ, היה הנווט והאסטרטג הראשי של החברה, והודות לתבונתו הגדולה, ניסיונו הרב ורגישותו החברתית, הוא הוביל את שופרסל להיות הרשת הקמעונאית המובילה בישראל תוך הנהגת סטנדרטים בינלאומיים בשוק".

"ברצוני לומר תודה גדולה לריצ'י הנטר, מנהל העסקים הראשי של שופרסל בשנתיים האחרונות, אשר הוביל את החברה בתקופה לא פשוטה של תמורות ושינויים במשק. ריצ'י הוא מנהל מוערך ומוכשר והוא צפוי להתמנות לתפקיד ניהולי בכיר ב-IDB".

עוד הוסיף דנקנר, "אני מבקש לאחל הצלחה גדולה לאיציק אברכהן, שצמח בעשור האחרון ביחד עם הרשת והפך להיות מנהל מוערך ובעל ניסיון והיכרות עמוקה עם התרבות הארגונית של שופרסל ועם שוק קמעונאות המזון בישראל. אני משוכנע כי הוא האדם המתאים להוביל את הרשת להתמודד עם האתגרים אשר ניצבים בפניה לאור ההאטה הכלכלית שחווה המשק, אשר יוצרת מורכבות רבה בניהול רשת המזון הגדולה בישראל. אני משוכנע כי ביחד עם הנהלת שופרסל והעובדים המסורים של החברה, יוביל איציק אברכהן את שופרסל לתקופה של התחדשות והתמודדות עם מצבי שוק משתנים בשוק קמעונאי תחרותי ביותר".

רפי ביסקר ושולם פישר, יו"רים משותפים בשופרסל, אמרו היום, "אנו מודים לאפי רוזנהויז על כך שהוביל את רשת שופרסל לשיאים של צמיחה ורווחיות תוך הפגנת כישורי ניהול . אפי, שהיה שותף לכל המהלכים האסטרטגיים החשובים בחברה בשנים האחרונות – כמו בניית אסטרטגיית הפורמטים של שופרסל, הכנסת הסדרנות העצמית ורכישת קלאבמרקט - עוזב אותנו לאחר 8.5 שנים של עשייה פורייה ברשת, ולאחר שהכשיר קבוצה של מנהלים מוכשרים שיהוו את דור העתיד שיוביל את חברת שופרסל בשנים הקרובות".

"ברצוננו להודות לריצ'י הנטר על שהוביל ברשת מספר מהלכים משמעותיים מאוד בשנתיים האחרונות, בינהם מהלכים להסבה ושדרוג של סניפים והכניסה לתחום המזון האורגני, אשר אנו משוכנעים שיהוו מנועי צמיחה משמעותיים עבור הרשת בשנים הקרובות".

"איציק אברכהן, שהחל את תפקידו בשופרסל כמנהל אשכול ובהמשך ניהל את רשת החנויות השכונתיות של שופרסל, מכהן ב-7 השנים האחרונות כסמנכ"ל תפעול ושרשרת אספקה ומכיר את ליבת הפעילות של החברה. איציק אברכהן הוא מנהל מוערך ומצטיין ובעל הבנה אסטרטגית של המגמות הפועלות בשוק הקמעונאות ואנו משוכנעים שביכולתו להוביל את החברה לפסגות חדשות".

אפי רוזנהויז, נשיא ומנכ"ל שופרסל, אמר היום: "לאחר 8.5 שנים בתפקידי החלטתי לבקש מדירקטוריון החברה לסיים את תפקידי. אלו היו שנים מאתגרות, מהחשובות בחיי ואני חש סיפוק גדול על כך שביחד עם הנהלת החברה ואלפי עובדים שופרסל ברחבי מדינת ישראל הצלחנו להביא בשורה של רשת קמעונאית הפונה לכל קהלי היעד במדינת ישראל".

"בשנה הקרובה אשמש כיועץ מיוחד לחברה ואעמוד לרשות ההנהלה והדירקטוריון בכל עת שאדרש. אני מאחל לאיציק אברכהן, אשר מתמנה היום למנכ"ל החברה הצלחה גדולה מכל ליבי. איציק עובד איתי שנים רבות ואני מעריך אותו כמנהל מוכשר אשר אני משוכנע שישכיל להוביל את שופרסל להישגים רבים".

ריצ'י הנטר, מנהל העסקים של שופרסל, אמר היום: "לאחר שנתיים מאתגרות ופוריות בתפקידי כמנהל העסקים הראשי של שופרסל, החלטתי לבקש מדירקטוריון החברה לסיים את תפקידי. ברצוני להודות ליו"ר החברה, לחבריי להנהלה ולעובדים המסורים של הרשת על התמיכה לה זכיתי בשנתיים האחרונות".

איציק אברכהן, המנכ"ל הנכנס של שופרסל, אמר היום: "לאחר 11 שנים בשופרסל, אני נרגש ומודה למועצת המנהלים של החברה על ההזדמנות שניתנה לי להתמנות למנכ"ל רשת שופרסל. אני משוכנע שביחד עם חבריי להנהלת החברה וציבור העובדים היקר של שופרסל, נמשיך להוביל את הרשת לשמר את מעמדה כמובילת שוק הקמעונאות בישראל. ברצוני להודות לאפי רוזנהויז על 8.5 שנים של עבודה משותפת. אפי רוזנהויז הוא מר קמעונאות בישראל ואני מצדיע לו על פועלו. תודה מיוחדת לריצ'י הנטר על תקופת עבודה פורייה משותפת בשנתיים האחרונות".