חלק מחוק החינוך. שחייה
חלק מחוק החינוך. שחייהפלאש 90

במשך שנים רבות גבה משרד החינוך מהורי התלמידים תשלום עבור שיעורי שחייה באופן בלתי חוקי. כך הסתבר בישיבת ועדת החינוך של הכנסת. בתום הדיון שהתקיים אתמול הוחלט על הקפאת גביית התשלום מההורים עד להסדרת הנושא.

לדברי מאיר שמעוני, נציג משרד החינוך בדיון, לימודי החינוך הם לימודי חובה וממומנים במלואם על ידי משרד החינוך. גביית התשלום, אמר שמעוני, היא עבור הסעות לבריכה ועבור דמי הכניסה למתחם.  הוא הוסיף כי המשרד מתכוון להעלות את הסוגיה בוועדת ההסעות העליונה בראשות מנכ"לית המשרד ובהשתתפות משרד האוצר ומרכז השלטון המקומי.

ח"כ אלכס מילר, יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, קבע כי התשלום שגבה משרד החינוך אינו חוקי מאחר שלא עבר את אישור ועדת החינוך של הכנסת.

מילר סיפר על בקשה לתשלום דומה שקיבל עבור שיעורי השחייה של ילדו, ואמר שאם משרד החינוך מעוניין לגבות את הסכום הנ"ל תחת סעיף תשלומי הורים, אזי התשלום צריך להינתן ישירות לבית הספר ולא למשרד החינוך. עוד הוסיף וציין כי במקרה של תשלומי הורים נוספים (תל"ן) עבור לימודי השחייה, הרי שההורים צריכים לתת את הסכמתם בכתב ועל לימודי השחייה להתקיים בסוף היום, כך שתלמידים שאינם יכולים להשתתף בפעילות יוכלו לצאת הביתה.

כמו כן ציין כי אם משרד החינוך יהיה מעוניין לגבות את התשלומים דרך סעיף רכישת שירותים מרצון ניתן לעשות זאת עד לגובה כולל של 250 ₪ עבור סך כל השירותים מרצון, ובאישור ועד ההורים המוסדי.

מילר דרש ממשרד החינוך להקפיא את גביית הכסף עבור שיעורי השחייה ולהשיב את הכסף להורים שכבר הספיקו לשלם והודיע כי יכנס את הוועדה לדיון נוסף לכשיגבש משרד החינוך נוהל לגביית התשלום ויידרש אישורה של ועדת החינוך לכך.