ישיבת בני עקיבא כינור דוד
ישיבת בני עקיבא כינור דוד

הרעיון שהביא להקמתה הוא לשלב לימודי תורה ומוזיקה, כך שתיווצר הפריה הדדית בין עולם היצירה התורנית לעולם היצירה המוזיקלית.

, כ"ב בטבת תשע"ב

ישיבת בני עקיבא כינור דוד -ערוץ 7
כינור דוד
אתר הישיבה

הרעיון שהביא להקמתה הוא לשלב לימודי תורה ומוזיקה, כך שתיווצר הפריה הדדית בין עולם היצירה התורנית לעולם היצירה המוזיקלית. מעבר לכך, השאיפה היא לבנות בית מדרש יוצר בתחום המוזיקה. בית מדרש שבו נוצרת מוזיקה איכותית ממקור של קדושה וטהרה, בידי תלמידי חכמים, אנשי אשכולות בעלי השכלה מוזיקלית מקיפה.

 העיסוק במוזיקה מעדן את הנפש ומחנך להקשבה. משום כך, ובזכות המסירות של אנשי הצוות ו’דיבוק החברים’ שבין התלמידים, שוררת בישיבה אווירה ייחודית של משפחתיות ואחווה.

הישיבה היא במודל של ישיבה תיכונית רגילה ונלמדים בה מקצועות הקודש והחול בכל הרמות. הישיבה מאופיינת בקשר בין-אישי בלתי רגיל בין התלמידים ובין הצוות, ומכוונת להצמחת תלמידים המחוברים לתורה ולעבודת ה’ וחדורי שליחות להשפעה בעם ישראל. מקצוע המוזיקה נלמד אצלנו כתחום מצוינות מהמובילים בארץ. הישיבה מאפשרת לנערים בעלי כישרון מוזיקלי ללמוד במסגרת ישיבתית עם בגרות מלאה, בלי שייאלצו להזניח את מימוש כישרונם.

הישיבה הוקמה בשנת תשנ”ח על ידי תושבי היישוב עטרת. היא החלה את דרכה עם 14 תלמידים וכיום מונה 140 תלמידים. בראש הישיבה עומד הרב מוטי הרשקופ, מוזיקאי בעצמו.

מה ה”אני מאמין” של הישיבה שלכם? הישיבה מאמינה כי בכל תלמיד קיימים שפע של כוחות וכישרונות, ותקופת הנעורים יש בה קסם מיוחד ויכולת לעצב אישיות ולמצות כישרונות. צוות הישיבה רואה את עצמו כשליח להביא את התלמיד לעיצוב אישיות תורנית ולמיצוי כישוריו הלימודיים והמוזיקליים. אנו מאמינים בחיבור שבין עולם התורה לעולם המוזיקה ומעודדים את תלמידינו ליצירה מקצועית ממקורות של קודש.

מה הם המקצועות והמגמות בישיבה? בישיבה נלמדים כל מקצועות הליבה בתחומי הקודש והחול במרחב אפשרויות גדול ליחידות לימוד ברב או במעט. המגמה המרכזית היא מגמת מוזיקה, הנלמדת כתחום מצוינות ברמה של 14-5 יח”ל, וישנם תלמידים שלומדים מגמה נוספת למוזיקה - מחשבים או ספרות.

מה מייחד את ישיבתכם? הישיבה היא משפחתית מאוד ונרקמים בה קשרים בין-אישיים בלתי רגילים. הקשר בין הכיתות השונות ובין התלמידים לאנשי הצוות הוא קרוב מאוד. ישיבת כינור דוד היא המוסד הפנימייתי היחיד בארץ שכל תלמידיו מוזיקאים, עובדה שהופכת את הישיבה למקום קסום של נגינה ויצירה בו התלמידים נחשפים לעושר מוזיקלי, משתתפים בקונצרטים ובמופעים והופכים להיות מוזיקאים של ממש. צוות המורים בתחום המוזיקה הוא מהטובים בארץ ומרחב היצירה המוזיקלית של כל תלמיד הוא בלתי מוגבל.

אילו תלמידים מתאימים למסגרת שלכם? תלמידים שמתאימים לחיי פנימייה במרקם אנושי חברתי משפחתי, שרואים את שנות הנעורים כשנים משמעותיות להתפתחות אישיותית תורנית, בעלי כישרון ושאיפות מוזיקליות (אין חובה לדעת לנגן על כלי נגינה) שרוצים להגיע לתעודת בגרות מלאה ובנויים ליום לימודים ארוך (20:00-9:00 ). בוגרי הישיבה ממשיכים לישיבות גבוהות ולמכינות ומאיישים תפקידים רבים בתחומי החינוך,הצבא והיצירה המוזיקלית.