נחלים של תורה ועבודה
נחלים של תורה ועבודה

התיכון הטכנולוגי ממוקם באזור כפרי ירוק של המושב נחלים, סמוך לעיר פתח תקווה. בתיכון לומדים תלמידים מהסביבה ומכל רחבי הארץ

, כ"ג בטבת תשע"ב

התיכון הטכנולוגי ממוקם באזור כפרי ירוק של המושב נחלים, סמוך לעיר פתח תקווה. בתיכון לומדים תלמידים מהסביבה ומכל רחבי הארץ.

במרכז שמים דגש על טיפוח יכולותיו וכישרונותיו האישיים של כל תלמיד, על חינוך לשילוב תורה עם דרך ארץ ועל לימודים טכנולוגיים ומדעיים ברמה גבוהה. כמו כן, ניתן דגש על חינוך חברתי ופעילויות מגוונות.

‘נחלים תורני טכנולוגי’ הוא כפר נוער הפועל. המקום הוקם לפני כ 45- שנה על ידי עמותת ‘הנוער הדתי העובד והלומד’, אשר בראשו עמד הרב משה יעקב שיבר ז”ל. מזה שלוש שנים עומד בראש העמותה מר צבי צביבל נ”י ומנהל המוסד מר דניאל שקיר אשר עושים לילות כימים למען קידומם של ילדי ישראל. מספר התלמידים הכולל הוא כ 240- מכיתות ט’- י”ב, וקיימת אפשרות לפנימייה.

במקום יש שני מסלולי למידה: המסלול הראשון מיועד לתלמידים המתאימים ללמוד לימודי קודש, חול ומקצוע. המסלול השני מיועד לתלמידים אשר למדו במסגרת ישיבות תיכוניות ותלמודי תורה, אך עומס לימודי הקודש הקשה עליהם. במסלול זה לומדים לימודי קודש בשלוש השעות הראשונות של היום, ולאחריהן לימודי חול ומקצוע, כל זה באווירה ישיבתית.

מגמות הלימוד הן אוטוטרוניקה - מקצועות הרכב - בה לומדים חשמל רכב ומכונאות רכב, או מכונאות בלבד; חשמלאי מוסמך – בה לומדים חשמל תעשייה ובניין; קירור ומיזוג – בה לומדים קירור מיזוג וחשמלאי. התלמידים אשר מעוניינים בתום הלימודים להמשיך ללימודי הנדסאי בתחומם, יוכלו לעשות זאת במכללות השונות.

 בצוות החינוכי יש שילוב של אנשי צוות ותיקים ובעלי ניסיון ואנשי צוות צעירים, דינמיים ושאפתנים. אמונה ביכולת ה”אני מאמין” של צוות המקום הוא מתן אפשרות לכל תלמיד בעל התנהגות נאותה, או כזה שרוצה לשנות דרכיו לטובה, להשתלב במסגרת ולמצות את הפוטנציאל הגלום בו ובהתאם לכך להשיג את יעדיו על פי כישוריו.

תלמיד בית הספר יוכל לצאת עם שתי תעודות, האחת תעודת בגרות של משרד החינוך והשנייה תעודת גמר טכנולוגית של משרד התמ”ת, או לחילופין לצאת עם תעודת גמר טכנולוגית ובגרות חלקית אשר עם הזמן יוכל להשלים. כמו כן, תלמידי כיתות י”א-י”ב יוצאים לעבודה בשכר במקצועם, על מנת לרכוש ניסיון בתחום לימודיהם במקומות נחשבים כגון חברת החשמל, אל-על, משרד הביטחון וכו’. מרכז טכנולוגי נחלים נחלים של תורה ועבודה ה”אני מאמין” של הצוות הוא מתן אפשרות לכל תלמיד בעל התנהגות נאותה המעוניין ללמוד במסגרת דתית, למצות את הפוטנציאל הגלום בו.