ישיבת בני עקיבא בית שאן
ישיבת בני עקיבא בית שאן

הישיבה רואה את עצמה כחלק מהותי מהעיר בית שאן והעמק כולו עם תחושות של שליחות ואידיאליסטיות

, כ"ג בטבת תשע"ב

הישיבה התיכונית ממוקמת בכניסה לעיר בית שאן, על כביש 90 בצומת המחבר את העיר בית שאן עם הקיבוצים, המושבים והיישובים שבסביבה. כשם שירושלים היא “עיר שחוברה לה יחדיו” – עיר שעושה את כולם חברים, מחוברים, כך הפכה הישיבה להיות מוסד חינוכי תורני שנותן מענה למשפחות מבית שאן ומיישובי הסביבה המעוניינות במסגרת לימודים של ישיבה תיכונית, שאינה מחייבת לשלוח את הילדים מחוץ לאזור ומאפשרת להם לצמוח במידות, לגדול בתורה, להתבגר באופן חיובי ואמיתי הן בהישגי הבגרות והן באתגרי ההתבגרות העומדים בפני כל תלמיד.

ישיבת בני עקיבא בית שאן הוקמה בשנת תשנ”ה, מתוך רצון ליצור בעיר מרכז תורני רוחני אשר ממנו תצא תורה לעיר ולאזור. בשנת תשס”ו הוקם בית מדרש לאברכים צעירים שיהיו מודל חינוכי וערכי לתלמידים הצעירים. בראשות הישיבת עומד הרב בנימין סופר לצד הרב מאיר מירו דיין.

תורה ומקצוע רבני הישיבה והצוות החינוכי רואים בישיבה התיכונית אידיאל שדרכו ניתן לשלב לימוד תורה מעמיק יחד עם מערכת לימוד מקצועית, מאורגנת ומאתגרת הכוללת מגמות שונות המאפשרות לכל תלמיד לסיים בהצלחה. הישיבה רואה את עצמה כחלק מהותי מהעיר בית שאן והעמק כולו, ותחושת השליחות והאידיאליסטיות בקרב התלמידים מתבטאת בפעילות חברתית ענפה ובהיענות לאתגרים קהילתיים ומשימות לאומיות. חזון הישיבה בשנים הקרובות הוא שהישיבה תשמש כמודל המשלב תלמידים מבית שאן והאזור יחד עם תלמידים מכל הארץ בתנאי פנימייה מלאים או חלקיים.

תוכניות מיוחדות:

1. תוכניות לימוד ייחודיות בגמרא במקצועות הקודש בשילוב מגמת בית מדרש.

2. 5 יחידות לימוד: פיזיקה, ביולוגיה, חינוך גופני, ארץ ישראל, היסטוריה, מתמטיקה, אנגלית ומוזיקה.

3. ‘רגבים’ - כיתה חקלאית.

4. קליטת עלייה - כיתות חט”ב משולבות עולים מאתיופיה.

5. “בית מדרש יאיר” - כולל אברכים צמוד לישיבה, יחד עם גרעין “יחד”, גרעין תורני בבית שאן והאזור.

מבחני כניסה:

מבחני כניסה לכיתות ז’ ולכיתות ט’-י’ במסגרת פנימייה חלקית

יתקיימו בתאריכים הבאים:

מועד א’ - יום שישי כ”ד בשבט  17/2/12 בין השעות 12:00-8:00 .

מועד ב’ - יום שישי כ”ב באדר  16/3/12 בין השעות 12:00-8:00.